A Tiszakécske a Szentlőrinc legyőzésével szakította meg rossz sorozatát

S. L.S. L.
2022.11.09. 17:55
A labdarúgó NB II 16. fordulójában a Tiszakécskei LC hat nyeretlen mérkőzést követően visszatért a helyes útra, és 2–1-es győzelmet aratott a Szentlőrinc ellen.
Ellenfele fölé kerekedett a világos mezes Tiszakécske (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–SZENTLŐRINC 2–1 (2–0)
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Horváth Róbert, Belicza Bence Péter)
TISZAKÉCSKE: Antal B. – Balázs B., Végső, Csáki R., Farkas N.– Gyurján (Winkler A., 62.), Kiss N., Erdei C. –Zamostny (Vólent, 86.) – Balajti (Farkas A., 62.), Horváth Z. (Pongrácz, 74.). Vezetőedző: Klausz László
SZENTLŐRINC: Bese B.– Lénárt G. (Farkas M., 65.), Keresztes B. (Kiss-Szemán, 74.), Nagy Zs., Havas– Németh E., Török L. (Vidnyánszky M., 65.) – Szabó M., Daróczi (Rétyi, 74.), László D.– Grumic (Mervó, 74.). Vezetőedző: Jeremiás Gergő
Gólszerző: Csáki R. (24.), Horváth Z. (45+1.), ill. László D. (85.)
Klausz László:
– Külön kell választani az első és a második félidőt. Hozzátartozik a történethez, hogy az MTK elleni vasárnapi meccs sok energiát kivett a játékosokból. Mindezzel együtt a mai első félidő kifejezetten jó volt. A pontrúgások, a futómennyiség és a taktikai részek is megfelelőek voltak. A második félidőben már a szívük vitte a fiúkat előre, de ez sem elvetendő, hiszen ettől lesz csapat a csapat, hogy mentálisan minden rendben van, és ilyen szituációban megszerzi a három pontot.
Jeremiás Gergő:
– Habár én vagyok a vesztes csapat vezetőedzője, büszke vagyok a játékosaimra, hiszen minőségi futballt produkáltak, úgy játszottak, ahogyan elvárom. A második félidőben rengeteg lehetőségünk volt arra, hogy döntetlen legyen vagy akár meg is nyerjük a találkozót. A játékosaim minimum egy ponttal távozhattak volna Tiszakécskéről. Nagyon sokszor sikerült a hazai védelem mögé kerülni. Sok beadásunk és blokkolt lövésünk volt, de egy hazai láb mindig megakadályozta a gólunkat.

20. Dorogi FC16241015–30–1510
Klausz László első győzelmének örülhetett Tiszakécskén (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

Klausz László először ülhetett a hazai kispadon a Tiszakécskei Városi Sportcentrumban ezen a szerda estén. A hazai csapat hat mérkőzés után azért küzdött, hogy megszakadjon a negatív szériája, és újra három pontnak örülhessen a szurkolókkal. A szentlőrinciek két vereség után szerettek volna javítani. Az első félidőben a tiszakécskeiek akarata érvényesült, Csáki Róbert szerezte meg a vezető góljukat a 24. percben. A kécskeiek védője a hosszúnál helyezkedett, és könnyedén fejelt Bese kapujába. Csáki az egész mérkőzésen jól játszott, a találkozó egyik legjobbja volt. A második gólt lélektanilag a lehető legjobbkor szerezték a hazaiak – akkor, amikor a vendégek már nem válaszolhattak rá, az első félidő hosszabbításában.Egy szöglet utáni kavarodást követően a hórihorgas kécskei csatár, Horváth Zoltán 5 méterről bólintott a kapuba (2–0).

A második félidőben a vendégek nagy erőket mozgósítottak a szépítés érdekében, és a 85. percben siker is koronázta törekvésüket, amikor László Dávid nagyjából 20 méterről pazar gólt lőtt Antal kapujába. A szentlőrinciek a folytatásban mindent egy lapra téve támadtak, de az önfeláldozóan futballozó hazaiak akarata érvényesült. Antal Botond kapus talán az eddigi legjobb meccsét produkálta tiszakécskei mezben, a kapott gólról nem tehetett.

Újra győzelemnek örülhettek tehát a Tisza partján, a TLC ezzel feljött a 14. helyre, míg a szentlőrinciek egy pozíciót rontva a 12. helyre csúsztak vissza. 2–1

Jeremiás Gergő nem tudta elmagyarázni a nyerő taktikát a vendégeknek (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés!Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Három percet hosszabbít a játékvezető.

86. perc: Zamostnyt Vólent váltja.

85. perc: GÓÓÓLL!! László Dávid szabadrúgásból szépített. 2–1

85. perc: Farkas András is besárgult.

83. perc:Zamostny kapott sárga lapot.

74. perc: Hármas szentlőrinci csere: Grumic helyett Mervó, Keresztes helyett Kiss-Szemán, valamint Daróczi helyett Rétyi lépett pályára.

74. perc:Újabb tiszakécskei csere: Horváth Z. helyett Pongrácz a pályán.

65. perc: Török helyett Vidnyánszky folytatja a vendégeknél, illetve Lénárt G. helyett Farkas M. játszik tovább.

Nagy küzdelem zajlott a Tiszakécskei Sportcentrumban (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

64. perc: Lénárt G. kapott sárga lapot a Szentlőrinc csapatából.

62. perc: Kettős kécskei csere: Gyurján és Balajti hagyta el a pályát. Winkler és Farkas A. folytatja.

60. perc: A mérkőzés első sárga lapját a Szentlőrinci Keresztes B. kapta Gyurján lerántása után.

50. perc:Antal Botond óriásit védett Grumic közeli lövése után. A szentlőrinci csatár nyolc méterről lőhetett zavartalanul.

47. perc: A szentlőrinciSzabó M. lőhetett szabadrúgást 22 méterről, Antalnak kellett védenie.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

45+1. perc: Véget ért az első félidő!

45+1. perc: GÓÓÓL!!! Horváth Zoltán közeli fejese után már kettő a hazaiak előnye. Egy szöglet utáni kavarodást követően a hórihorgas kécskei csatár kb. 5 méterről bólintott a kapuba. 2–0

45. perc: Balajti csinálta meg magának a helyzetet és kissé kiszorított helyzetben 6 méterről kapura lőtt. Bese bravúrja kellett a Szentlőrincnek.

43. perc: Meddő mezőnyfölényben futballozik a Tiszakécske.

24. perc:GÓÓLL!!! Csáki Róbert szerezte meg a Tiszakécske vezető találatát. A kécskeiek védője a hosszúnál helyezkedett és könnyedén fejelt Bese kapujába. 1–0.

23. perc: Balajti visszatett labdáját Balázs B. lőtte kapásból a kapu fölé.

15. perc: Zamostny lőtt 20 méterről kapura. Besének nyújtózkodnia kellett.

10. perc: Daróczi vette célba Antal kapuját 11 méterről. A kécskei kapus könnyedén védett.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

A hazai csapat játékosai fehér mezben, még a vendégek piros-feketében lépnek pályára.

Melegítő kécskei labdarúgók a Városi Sportcentrumban (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a nemrég edzőt váltó, 16. helyen álló Tiszakécske a sorozatban két vereséget elszenvedő, 11. helyezett Szentlőrinc ellen.