A végén engedte ki a győzelmet a kezéből a Siófok a Békéscsaba ellen

2022.11.09. 12:50
Bosszankodhatnak a kék mezes házigazdák, hiszen megnyert meccset adtak döntetlenre (Fotó: Németh András)
Sorozatban negyedik mérkőzésén maradt veretlen a BFC Siófok, amely a NB II 16. fordulójában sokáig megnyugtató előnyben futballozott a Békéscsaba 1912 Előre együttesével szemben, de a lila-fehérek a hajrában kétgólos hátrányból felállva pontot mentettek (2–2).

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

BFC SIÓFOK–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–2 (2–0)
Siófok, Városi Stadion, 100 néző. Vezette: Gaál Ákos (Horváth Zoltán, Kulman Tamás)
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Varjas Z., Debreceni, Varga B. – Szakály A. (Vágó, 86.), Krausz – Balogh B. (Dénes Cs., 79.), Eördögh (Major G., 86.), Girsik (Nagy-Kolozsvári, 64.) – Horváth P. (Farkas B., 64.). Vezetőedző: Domján Attila
BÉKÉSCSABA: Krnács – Puskás G., Fazekas L., Bora (Ilyés T., 88.), Hodonicki (Mikló, 69.) – Zvara, Kitl M. (Máris, 69.), Farkas M., Horváth P. – Czékus (Talpalló, 69.), Lukács R. (Hamed, 69.). Vezetőedző: Brlázs István Gábor
Gólszerző: Varjas Z. (11.), Krausz (35.), ill. Máris (79.), Hamed (90.)
Domján Attila:
– A félidőben elhittük, hogy megnyertük a mérkőzést, ennek veszélyére hiába figyelmeztettük a játékosokat. Sajnos ezt az idényben már többször elkövettük, ráadásul most a cseréink is gyengén szálltak be.
Brlázs István Gábor: – Az első játékrészben bealudtunk, két pontrúgásból kapott góllal jelentős hátrányba kerültünk. A csapat tartását mutatja, hogy a második félidőben vissza tudtunk jönni a meccsbe, amiben nagy szerepe volt a csereként pályára lépő játékosoknak.

A BFC Siófok néhány napon belül már a második olyan bajnokijára készült, melyet esélyesként várhatott. A balatoniak játéka az elmúlt hetekben eredménnyel is párosult, a legutóbbi három fellépésükön ugyanis hét pontot szereztek, szerda délután pedig sorozatban a harmadik győzelmükre hajtottak. Az eddig visszafogottan teljesítő Békéscsaba 1912 Előre ellen erre minden esélyük megvolt, ugyanakkor azt nem lehetett figyelmen kívül hagyni, hogy a lila-fehérek hasonló szereposztás mellett több felsőházi csapattól is pontot csentek már.

Az első félidő lényegében a tabellán elfoglalt helyezéseknek megfelelően zajlott, a siófokiak akarata érvényesült, s két pontrúgást követően megnyugtató előnyre tettek szert: a 11. percben Varjas Zoltán, a 35. percben Krausz Raul vette be fejjel Krnács Richárd kapuját. A vendégek az első játékrészben nem sok veszélyt jelentettek a tópartiak hálójára, Hutvágnernek nem is volt védenivalója, csupán egy általa eladott labdából született Lukács-lövést jegyezhettünk fel.

A fehér mezes csabaiak nagyot küzdve a hajrában mentettek pontot (Fotó: Németh András)

A szünet után átvette a játék irányítását a vendégegyüttes, amely gyorsabban járatta a labdát, s egyre veszélyesebb futballal jelezte, hogy nem tett le a pontszerzésről. A viharsarkiak erőfeszítései a hajrában értek góllá, amikor a 79. percben Máris Dominik egy szabadrúgás után fejjel vette be a siófokiak kapuját. A látottak alapján sokakban felrémlett a hazai pontvesztés lehetősége, amely végül be is következett, a rendes játékidő utolsó pillanataiban ugyanis Hamed Yasin a mérkőzés negyedik fejes gólját jegyezte (2–2).

Nem vitás, a siófokiak egy megnyert meccset engedtek ki a kezükből, ám a második félidő alapján a lila-fehérek rászolgáltak a döntetlenre, amely a helyzetükön egyelőre nem sokat segít, de mindenképpen értékesnek mondható.

20. Dorogi FC16241015–30–1510

90+3. perc: A jelzett hosszabbítást követően véget ért a mérkőzés, melyen a BFC Siófok és a Békéscsaba 1912 Előre 2–2-es döntetlent játszott egymással. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Ismét villant a sárga lap, ezúttal Zvara Levente kapta reklamálásért.

90+2. perc: Máris Dominik állította meg szabálytalanul és sárga lapot érően Vágó Gábort.

Letelt a rendes játékidő, melyet követően három perc a hosszabbítás.

90. perc: GÓL! EGYENLÍTETT A BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE! Szépen felépített támadás futott végig a jobb oldalon, majd Puskás Gábor remekül tekert középre, az érkező Hamed Yasin 5 méterről a bal alsó sarokba fejelte a labdát. 2–2!

89. perc: Dénes Csanád kapta a mérkőzés második sárga lapját, miután hátulról buktatta a bal oldalon megiramodó Mikló Rolandot.

A kapott gólokról: a siófokiak neve mellett a forduló előtt 20 állt, melyek közül 10 az első, 10 a második félidőben született (0–30. perc között: 4, 31–59. perc között: 7, 60–90. perc között: 9). A lila-fehérek védelme 27 alkalommal kapitulált, melyek közül az ellenfelek tízszer az első félidőben, tizenhétszer a második játékrészben találtak be (0–30. perc között: 4, 31–59. perc között: 11, 60–90. perc között: 12).

88. perc: Nem sokkal később cseréltek a vendégek is: Bora György le – Ilyés Tamás be.

86. perc: Újabb dupla változtatás a tópartiak oldalán: Szakály Attila helyett Vágó Gábor a pályán, Eördögh Andrást pedig Major Gergő váltotta.

A Balaton-partiak az eddig lejátszott 15 forduló alatt 17 gólt szereztek, melyek közül 11 az első félidőben, 6 pedig a második felvonásban született (0–30. perc között: 7, 31–59. perc között: 6, 60–90. perc között: 4). Ezzel szemben a vendégek 21 alkalommal találtak az ellenfelek kapujába, az első játékrészben 8, míg a másodikban 13 gólt jegyezve (0–30. perc között: 6, 31–59. perc között: 5, 60–90. perc között: 10).

79. perc: Cseréltek a balatoniak: Balogh Bene Benitó helyett Dénes Csanád a pályán.

79. perc: GÓL! SZÉPÍTETT A BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE! Varga faultolta Puskást, a megítélt szabadrúgást Horváth Péter tekerte a kapu elé: az érkező Máris Dominik Polényi Gábort megelőzve 7 méterről a kapu bal alsó sarkába fejelte a labdát. 2–1!

A Békéscsaba 1912 Előre idegenben legutóbb szeptember 4-én, a Szeged-Csanád Grosics Akadémia elleni találkozón szerzett pontot (3–3), majd ezt követően sorozatban négy vereséget szenvedett. Brlázs István Gábor együttese eddigi egyetlen vendégkénti győzelmét augusztus 14-én, tehát 86 napja aratta a Gyirmót FC Győr otthonában (0–1), ahol Hamed Yasin a 92. percben döntötte el a három pont sorsát.

69. perc: Kettős cserére négyes változtatás a válasz: a vendégek oldalán Czékus Ádám, Lukács Raymond, Hodonicki Márk és Kitl Miklós jött le, Talpalló Norbert, Hamed Yasin, Mikló Roland és Máris Dominik be.

Krnács Richárd (sárgában) többször is nagy védéssel óvta meg kapuját a harmadik góltól (Fotó: Németh András)

66. perc: Az említett, jobb oldali sarokrúgás után a kipattanó labdát Varga Bence mintegy 25 méterről lőtte kapura, Krnács magabiztosan hárította a próbálkozást.

65. perc: Polényi passzát Nagy-Kolozsvári vette át, majd egy igazítás után, 20 méterről a kapu bal oldalát vette célba: Krnács nagy védést bemutatva ütötte szögletre a labdát.

64. perc: Kettős cserével frissítettek a siófokiak: Horváth Péter helyett Farkas Balázs a pályán, Girsik Áront pedig Nagy-Kolozsvári Dániel váltotta.

52. perc: Czékus rázta le a jobb oldalon Vargát, majd a beadását követően Horváth készítette le lövésre a labdát: az érkező Kitl 17 méterről azonban jócskán a kapu fölé durrantott.

A Békéscsaba 1912 Előre 15 mérkőzésen szerzett 21 gólja a hatodik legtöbbnek, míg a 27 kapott találata a harmadik legtöbbnek számított a mezőnyben. A viharsarkiak legutóbb augusztus 28-án a Dorogi FC elleni bajnokin nem kaptak gólt (0–0), az azóta lejátszott 9 mérkőzésen az ellenfelek 19 alkalommal találtak be a hálójukba.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész. A félidőben egyik szakvezető sem cserélt.

A szünetbeli állás egyben azt is jelenti, hogy a BFC Siófok ebben az idényben hazai pályán továbbra sem került hátrányba az első felvonásban. A Révész Géza utcai Stadionban legutóbb 2022. május 22-én a Budaörs vezetett egy félidőnyi játék után 1–0-ra.

45. perc: Hosszabbítás nélkül véget ért az első félidő, melyet követően BFC Siófok Varjas Zoltán és Krausz Raul góljaival 2–0-ra vezet. Hamarosan jövünk a második játékrésszel!

A BFC Siófok pályaválasztóként eddig 8 bajnokin lépett pályára, melyeken 6 gólt kapott, ami a második legkevesebbnek számított a mezőnyben. Az érem másik oldalához tartozik, hogy a szóban forgó találkozókon szerzett 8 gól a harmadik legkevesebb.

39. perc: Balogh Bence Benitó a félpályáról megindulva egészen a csabai tizenhatosig vezette a labdát, majd bal lábbal a jobb felső sarkot vette célba, Krnács nagy védést bemutatva őrizte meg kapuját a harmadik góltól.

A BFC Siófok a mögöttünk hagyott 15 forduló alatt három mérkőzésen – ebből kétszer pályaválasztóként –, míg a Békéscsaba 1912 Előre hat alkalommal – idegenben négyszer – maradt lőtt gól nélkül. A házigazdák eddig négy találkozót hoztak le kapott gól nélkül – mind a négyet hazai környezetben –, míg a vendégek kettő alkalommal – vendégként egyszer – tudták nullán tartani az ellenfelet.

Krausz Raul idénybeli második góljával duplázta meg előnyét a Siófok (Fotó: Németh András)

35. perc: GÓL! MÁR KETTŐVEL VEZET A BFC SIÓFOK! Szakály Attila kissé balról végezhetett el egy szabadrúgást: remekül betekert labdájára Krausz Raul érkezett, aki 5 méterről Hodonicki mellett a kapu közepébe fejelte. 2–0!

Öt sárga lap miatt ezúttal csak a csabaiak oldalán van hiányzó Szalai Dániel személyében. Ha már színes lapok... A BFC Siófok játékosai az eddigi 15 forduló alatt 28 sárga lapot gyűjtöttek, míg a Békéscsaba 1912 Előre futballistái 43 sárgával és 1 pirossal gazdagodtak. Érdekesség, hogy a lila-fehérek az idegenben lejátszott nyolc meccsükön 28 sárga lapot kaptak, amivel e tekintetben listavezetőnek számítanak a mezőnyben.

30. perc: A békéscsabai térfélen Varga Bence buktatta sárga lapot érően Kitl Miklóst. A siófokiak védője idénybeli negyedik sárgáját gyűjtötte be.

28. perc: Hutvágner pontatlan passzát követően Kitl – Farkas volt a labda útja, utóbbi remekül ugratta ki Lukácsot, aki a kapu bal oldalát vette célba, lövése azonban megpattant Varjas lábán, így csabai szöglettel folytatódhatott a mérkőzés.

A másodosztályú pontvadászatot figyelembe véve a két klub egymással szemben ezen a délutánon 18. alkalommal szállt harcba a győzelemért, korábban négy siófoki győzelem és kettő döntetlen mellett tizenegy csabai siker született. A lila-fehérek legutóbb 2018. április 1-jén, azaz 1682 napja távoztak három ponttal a Balaton fővárosából, ahol akkor 2–1-es győzelmet arattak.

18. perc: Polényi passzát követően Eördögh hozta játékba Balogh Bence Benitót, aki egy igazítást követően lőtt 7 méterről a bal alsó sarok mellé.

A két együttest 9 pont és 8 hely választotta el egymástól a fordulót megelőzően. A BFC Siófok a megszerzett 22 pontjából tizenötöt pályaválasztóként, míg a Békéscsaba 1912 Előre 13 pontjából ötöt zsebelt be vendégként. Ha csak az első félidőket vesszük figyelembe, akkor a tópartiak neve mellett 20 pont szerepel, míg a vendégek az első 45 percek alapján 15 egységgel rendelkeznek.

Varjas Zoltán a dorogi után a békéscsabai kaput is fejjel vette be (Fotó: Németh András)

11. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A BFC SIÓFOK! A hazaiak második szögletét Szakály Attila tekerte középre a jobb oldalról: beadására Varjas Zoltán érkezett, aki 6 méterről, Puskást megelőzve a bal alsó sarokba fejelte a labdát. 1–0!

A meccset Gaál Ákos vezeti, munkáját Horváth Zoltán és Kulman Tamás segíti. A 33 esztendős szentgotthárdi játékvezető pályafutása 74. másodosztályú bajnokiján működik közre vezetőbíróként, 341 sárga mellett 18 piros lap a mérlege. Gaál Ákos a Siófoknak korábban tizenegy bajnokit vezetett, melyeken a lehetséges harmincháromból tizenöt pontot gyűjtöttek be a balatoniak. A lila-fehérek eddig egyszer, tavaly decemberben találkoztak vele vezetőbíróként, amikor 4–3-ra kikaptak III. Kerületi TVE otthonában.

A kék mezes házigazdák kezdhették a szerda délutáni találkozót (Fotó: Németh András)

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a BFC Siófok indította 90 perces útjára a labdát!

Érkeznek a csapatok, hamarosan kezdődik a mérkőzés! A balatoniak tiszta kékben szerepelnek, Hutvágner Gergely zöld dresszben véd. A viharsarkiak tiszta fehérben játszanak, Krnács Richárd pedig citromsárga-fekete szerelésben áll a gólvonal elé.

A tizenhatodik fordulóban esedékes bajnokira igazi őszi körülmények között kerül sor: a párás, ködös, borult időben háromnegyed órával a kezdés előtt 11 Celsius-fokot mérhettünk.

A csabaiak ellen sorozatban harmadik győzelmüket ünnepelnék a siófokiak (Fotó: Németh András)

Köszöntjük kedves olvasóinkat a siófoki Városi Stadionból, ahol az eddig 22 pontot gyűjtő, a tabella 10. helyén álló BFC Siófok a 13 egységgel a 18. pozícióban állomásozó Békéscsaba 1912 Előre együttesével találkozik. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi két bajnokiját egyformán 2–1-re megnyerő, három mérkőzés óta veretlen Balaton-parti együttes az előző 12 fordulóban győzni csupán egyszer tudó lila-fehérekkel szemben.