Jól játszó Csákvárt győzött le magabiztosan a DVTK

2022.11.09. 12:50
Minden labdáért kemény csatát vívtak a játékosok (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)
A labdarúgó NB II 16. fordulójában a Csákvár a találkozó elején meglepte az éllovast, amely azonban első lehetőségét gólra váltotta, majd a szünet előtt még meg is duplázta előnyét. A térfélcserét követően visszajöhetett volna a meccsbe a hazai gárda, de a DVTK talált be újra, és 3–0-ra nyert.

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–DIÓSGYŐRI VTK 0–3 (0–2)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 300 néző. Vezette: Ducsai József (Bornemissza Norbert, Varga Gábor)
CSÁKVÁR: Auerbach – Dulló, Alaxai, Vaskó, Baranyai – Kocsis D. (Gazdag V., 56.), Magyar Zs., Kártik (Ominger, 56.) – Tamás N. (Torvund, 69.), Baracskai (Hornyák, a szünetben), Fejős (Janyickij, 68.). Vezetőedző: Tóth Balázs
DVTK: Danilovics – Csirmaz, Szatmári Cs., Bárdos, Bokros (Farkas D., 38.) – Bertus, Cseke (Viczián, 72.), Bényei (Radics, 62.) – Jurek (Illés B., 72.), Eppel, Lukács D. (Papp M., 62.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Gólszerző: Jurek (15.), Szatmári Cs. (29.), Lukács D. (57.)
Tóth Balázs:
–Annak ellenére, hogy kikaptunk, büszke vagyok a csapatra. Az MTK-meccs óta folyamatosan fejlődik a játékunk, és ez ma is látható volt. Jó tanulópénz fiataljaink számára, hogy nem helyzetekre játsszák a futballt. A találkozó egyes időszakaiban domináltunk, beszorítottuk a DVTK-t, de kihagytuk lehetőségeinket.
Kuznyecov Szergej:– Fiatal, jó csapat a Csákvár, amely jól is játszott. Megvalósítottuk elképzelésünket, kihasználtuk gyorsaságunkat, és magabiztosan nyertünk. A végén akár még fölényesebb lehetett volna a győzelmünk.

Jól kezdett a Csákvár, a listavezető az első negyedórában szinte ki sem tudott jönni a saját térfeléről. Különösen a gyors Tamás Nándor okozott fejtörést a borsodi védőknek, aki a jobb szélről indulva többször is megverte védőjét. Aztán, amint kiszorult a szorításból a DVTK, azonnal meg is szerezte a vezetést. Villámgyorsan végigvitt kontra végén Jurek Gábor értékesítette Lukács Dániel belőtt labdáját. A gól megfogta a hazaiakat, kiegyenlített lett a játék, s mivel a vendégek második lehetőségüket is gólra váltották Szatmári Csaba révén, megnyugtató előnnyel térhettek pihenőre.

A szünet után azonnal ordító helyzettel kezdett a hazai csapat, de Hornyák gurítása hiába jutott túl már Danilovicson is, a labda az üres kapu mellett hagyta el a játékteret. És ahogy az első félidőben, úgy ezúttal is első helyzetét gólra váltotta a Diósgyőr – egész pontosan Lukács Dániel –, végleg elvarrva a szálakat. A Csákvár bátran, mi több, helyenként jól futballozva teljes erőbedobásra késztette a listavezetőt, amely viszont jó hatékonysággal használta ki helyzeteit, és teljesen megérdemelten nyert. 0–3

20. Dorogi FC16241015–30–1510
Hét meccs után először maradt pont nélkül a Csákvár (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

90+3. perc:Vége a mérkőzésnek.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

84. perc: Illés 20 méteres szabadrúgása alig kerülte el a jobb felső sarkot.

72. perc: Újabb DVTK-cserék: Cseke-Viczián, Jurek-Illés.

69. perc:Csirmaz kapott sárga lapot.

68. perc: Utolsó hazai csere: Fejős-Janyickij.

64. perc: Hornyák kerül ziccerbe a jobbösszekötő helyén, de 8 méteres lövését Danilovics bravúrral szögletre tornázta.

62. perc: Kettőt cserél a DVTK is: Cseke-Papp M., Bényei-Radics.

60. perc: Cseke kapta a meccs első sárga lapját.

59.perc: Újabb hazai csere: Tamást Torvund váltja.

57. perc: GÓL!!! Lukács Dániel nagy lendülettel cselezte be magát a bal oldalról a tizenhatoson belülre, több lövőcsel után végül a tizenegyespontról úgy lőtt a kapu közepébe, hogy a labda lelassult ugyan Auerbach Martinon, de a gólvonal mögé csorgott, 0–3.

56.perc: Kettős hazai csere: Kocsist Gazdag, Kártikot a hosszú sérüléséből felépült Ominger váltja.

49. perc: Mi maradt ki...? Tamás pontos felívelését Hornyák 16 méterről, a kapujából kimozduló Danilovics mellett a jobb sarok mellé helyezte.

46. perc: A hazai csapat cserélt, Baracskai helyére Hornyák érkezett a második félidőre.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

A háromgólos különbség ellenére mezőnyben egyenrangú ellenfelek csatáztak (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

45+1. perc:Vége az első félidőnek.

45. perc: Egy perc a hosszabbítás.

44. perc: Baracskai jobb oldali szögletét Alaxai fejelte kapura a hosszún, Danilovics elsőre nem is tudta fogni, ám mielőtt Kocsis belepiszkálhatott volna, rávetődött a labdára.

38. perc: Kényszerű diósgyőri csere, a megsérült Bokros Szilárd helyére Farkas Dániel érkezett.

37. perc: Magyar Zsolt 25 méteres lövése elkerülte a diósgyőri kaput.

29. perc: GÓL!!! Jobb oldali beadás után középen nem tudtak tisztázni a hazai védők, Szatmári Csaba pedig 10 méterről a jobb sarokba bombázott, 02.

21. perc: Kártik jól vette át a labdát a tizenhatos bal sarkánál, azzal be is csapta Csirmazt, jobblábas lövését azonban biztosan védte Danilovics.

15. perc: GÓL!!! Először szabadult ki a nyomásból a Diósgyőr, és azonnal meg is szerezte a vezetést! Lukács a jobb oldali alapvonalról, Alaxai szorításában középre lőtte a labdát, mely ugyan elsuhant Eppelék előtt, ám a hosszún érkezett Jurek, és éles szögből, 5 méterről a jobb sarokba lőtt, 0–1.

10. perc: Kártik átadását követően Fejős fordult kapura a tizenhatos vonalán, ballal eltekert lövését vetődve fogta Danilovics a jobb saroknál.

7. perc: Ismét Tamás Nándor okozott fejtörést a DVTK-védelem bal oldalának, beadását Baracskai védőjét megelőzve, előrevetődve a jobb sarok mellé fejelte.

5. perc: Tamás Nándor kihasználva gyorsaságát megverte Bokrost a jobb szélen, remekül centerezett, a hosszún érkezett Baracskai, de fejese elakadt a védőkben.

3. perc: Bal oldali hazai szöget után röviden mentettek a vendégvédők, Tamás Nándor a tizenegyespontról tisztán lőhetett, a labda az önfeláldozóan bevetődő Bárdos kipattant, Fejős 16 méterről kapásból a bal sarok mellé bombázott.

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés, a hazai együttes tiszta fehérben, a vendégek pirosban léptek pályára.

Másodpercekkel a kezdés előtt (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

Mindkét csapatban akad olyan játékos, aki pályafutása során erősítette a másik oldalt is. A hazaiak támadója, Hornyák Marcell éppen diósgyőri nevelésnek is vallhatja magát, míg Bokros Szilárd és Csirmaz István a közelmúltban még az Aqvital szerelésében futott ki a pályára.

Az elmúlt hetek két legjobb formába lendült csapata találkozik ma Csákváron. A listavezető Diósgyőr a Kuznyecov Szergej vezetőedző érkezése óta lejátszott tíz meccsen egyetlen vereséget szenvedett el, miközben nyolcszor győztesen hagyta el a pályát. A korábban kieső-jelöltek között emlegetett, házigazda Aqvital utolsó hét meccsen ötször nyert és kétszer döntetlenre végzett, ezzel pedig feltornázta magát a táblázat hatodik helyére.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző évekhez képest lényegesen jobban szereplő, hét forduló óta veretlen Csákvár a tabella élére a vasárnapi 3–0-s szegedi diadalával felugró Diósgyőr ellen.