Győri 11-es helyett óriási Könyves-gól – 2–0-ra nyert a DVTK

Pór KárolyPór Károly
2022.03.06. 19:51
Könyves Norbert (labdával) góljával szerezte meg a vezetést a DVTK (Fotók: Észak-Magyarország/ Vajda János)
A labdarúgó NB II 26. fordulójában a DVTK 2–0-ra győzött az ETO ellen, ezzel visszavetette a vezetést a tabellán a néhány órára élre álló Vasastól.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ

Diósgyőri VTKETO FC 2–0 (1–0)
Diósgyőr,
DVTK Stadion, 1460 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Csatári Tibor, Varga, Gábor)
DIÓSGYŐRI VTK:
Danilovics – Szűcs K., Szatmári Cs., Bárdos – Németh Má. (Eperjesi, 68.), Molnár G., Lucas, Oláh B. (Bertus, 82.), Keller (Kocsis D., 82.) – Könyves (Horváth Z., 68.), Eppel (Zsolnai, 74.). Vezetőedző: Kondás Elemér
ETO: Fadgyas – Kovács K. (Fodor, 70.), Kiss M., Csonka, Bagi (Farkas B., 79.), Vincze Á. – Vitális (Vernes, 60.), Tuboly, Toma – Priskin (Bacsa, 60.), Óvári (Szimcso, 60.). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző:
Könyves (38.), Eppel (54.)
Kondás Elemér:
– Meg kellett dolgoznunk a három pontért. Látványosan és dinamikusan futballoztunk, ellenfelünk pedig jól védekezett, nem volt egyszerű helyzeteket kidolgoznunk. Örülök, hogy nyertünk.
Klausz László: – Érződött rajtunk a kupamérkőzés fáradtsága. Nem volt helyzetünk, viszont a meg nem adott tizenegyes szerintem befolyásolta a mérkőzés alakulását.

A DVTK–ETO mérkőzés egyik fő kérdése hazai szempontból az volt, hogy a Vasas Szolnok elleni, délutáni győzelme után vissza tudja-e szerezni a vezetést a tabellán a Diósgyőr. A másik pedig az volt, hogy a múlt heti, Pécs elleni 3–0-s vereség után ismét azt a csapatot láthatják-e a szurkolók, amelyik korábban 13 mérkőzést produkált veretlenül, hazai pályán pedig a legutóbbi hét mérkőzését megnyerte az NB II-ben, és még egyszer sem kapott ki otthon. (Kondás Elemér vezetőedző is mindent megtett a változás érdekében: hét helyen cserélte ki a Pécsen látott kezdőcsapatát.) A másik oldalon pedig az volt a kérdés, hogy az NB II-ben 2022-ben még nyeretlen ETO három napon belül képes-e újabb bravúrra az után, hogy csütörtökön a Magyar Kupából kiverte a Fehérvárt, és bejutott az elődöntőbe.

Noha a Diósgyőr a kezdetektől fogva többet birtokolta a labdát, az első percekben a győriek is eljutottak lövésig, sőt az első említést érdemlő helyzetet is a vendégek hagyták ki (Vincze Ádám), utána viszont a hazaiak próbálkoztak lövésekkel Szatmári Csaba, majd Eppel Márton révén, ezek azonban még elkerülték a kaput.

Az ETO-t pedig a szerencse kerülte el, amikor Hanyecz Bence játékvezető nem vette észre, hogy Priskin Tamás lefordulása után a tizenhatoson belül Szatmári kezére pattant a labda, és mivel az NB II-ben nincs VAR, nem segíthet a videó – úgy, mint az NB I-ben segített Pintér Csaba játékvezetőnek a Ferencváros–Kisvárda meccsen a hazai kezezésnél.

A következő támadásból ugyanakkor Könyves Norbert hatalmas gólt lőtt balról befelé cselezve, jó 20 méterről a hosszú felsőbe! Ezzel 14 találattal vezeti is az NB II góllövőlistáját.

A második félidőben a Diósgyőrben először kezdő, a télen a Honvédtól szerződtetett Eppel Márton is betalált egy megpattanó lövésből. Ezzel el is dőlt a három pont sorsa, az összességében jobban futballozó Diósgyőr a 60. perctől ugyanis magabiztosan, fölösleges kockázatot nem vállalva a lefújásig megőrizte kétgólos vezetését.

Eppel Márton (labdával) az első gólját szerezte a DVTK-ban

A DVTK 2–0-ra nyert, ezzel visszavette a vezetést a tabellán a Vasastól, az ETO pedig továbbra is nyeretlen még ebben az esztendőben a bajnokságban.

Két gólt és győzelmet is ünnepelhetett a DVTK

A DVTK már nem erőlteti a támadásokat, a 3 pont eldőlt, a diósgyőriek visszaveszik a vezetést a tabellán a megérdemelt győzelmükkel, az pedig már sosem derül ki, mi lett volna, ha Könyves gólja előtt a Győr kap 11-est Szatmári kezezése után...

85. perc. Farkas lőtt jobbról, a tizenhatoson belülről jócskán a kapu bal oldala mellé.

82. perc. Keller és Oláh helyére jön Kocsis Dominik és Bertus Lajos.

80. perc. FARKAS RÖGTÖN HELYZETBEN! A most beállt támadó egy jobbról kapu elé ívelt szabadrúgásból fejelt nem sokkal a léc fölé tíz méterről.

79. perc.Farkas B. állt be Bagi helyett.

77. perc. Vincze a tizenhatoson kívülről a kapu fölé lőtt.

74. Zsolnai Richárd váltja Eppelt.

70. perc. Fodor Ferenc váltotta Kovácsot a győrieknél.

68. perc. Ez volt Könyves utolsó momentum a meccsen, mert Horváth Zoltán váltja, Németh Máriót pedig Eperjesi.

68. perc. Könyves mutatott be egy látványos, megkerülős cselt, úgy, hogy háttal állt a védőnek.

60. perc. Három győri csere: Óvári Zsolt helyett Szimcso Viktor, Priskin Tamás helyett Bacsa Patrik, Vitális Milán helyett Vernes Richárd.

A DVTK-ban először kezdő Eppel az első gólját szerezte új csapatában, Könyves pedig 14 találattal vezeti a góllövőlistát.

Eppel szerezte a DVTK második gólját a meccsen (Fotó: Észak-Magyarország/Vajda János)

54. perc. GÓL! Vincze Ádám kapott sárga lapot, a DVTK jobb oldali szabadrúgással jöhetett. Molnár beívelésénél Könyves lesen volt, de a labda nem hozzá került, hanem az egyik védőről Eppel elé pattant, akinek a lövésébe még beleért egy győri játékos, de a a labda végül elvánszorgott a gólvonal mögé, a kapu jobb oldalába, 2–0.

52. perc.
A továbbra is aktív Keller adott be balról, de Fadgyas felszedte a labdát Eppel elöl.

Elhangzott a hangosbeszélőből, hogy 1460-an látogattak ki a meccsre.

ELKEZDŐDÖTT A 2. FÉLIDŐ.

A DVTK kupagyőztes kosárlabda-csapatát köszöntötték a szurkolók, a lányok végezték el a 2. félidő ünnepélyes kezdőrúgását is.

Lövések száma az első félidőben: 7:1, kaput eltaláló lövések: 4:1

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK.

45. perc. Oláh távoli lövését védte Fadgyas.

A DVTK birtokolta a labdát, több lövése is volt a hazaiaknak, így megérdemelt a gól, csakhogy nem sokkal korábban az ETO pedig megérdemelt volna egy büntetőt...

38. perc. KÖNYVES-GÓL! A diósgyőri támadó balról vezette befelé a labdát és jó 20 méterről, jobb lábbal nagy gólt lőtt a hosszú felső sarokba, 1–0.

Oláh Bálinték (pirosban) többet birtokolják a labdát, de gólt 30 perc alatt nem sikerült szerezniük, de ami késett, nem múlott (Fotó: Vajda János)

35. perc. KEZEZÉS, DE NINCS BÜNTETŐ! Priskin fordulna kapura a tizenhatoson belül, és úgy tűnt a hazai védő, Szatmári kezére pattant a labda. Hanyecz Bence játékvezető nem fújt és mivel az NB II-ben nincs VAR, így nincs 11-es. A játékvezető nem állt olyan szögben, hogy lássa a kezezést, ahogy Pintér Csaba sem látott kezezést a Ferencváros–Kisvárda NB I-es meccsen Basseynél, de neki segíthetett a videó, itt erre nincs lehetőség.

28. perc.Szatmári a labda helyett Priskinbe rúgott egy sárga lapért.

A bal szélen több beadással is próbálkozott a DVTK (Vajda János, Észak-Magyarország)

27. perc. Keller bal oldali beadása után Vincze nem tudott felszabadítani, Lucas elé lőtte a labdát, aki 17 méterről a kapu fölé lőtt.

19. perc. JÓ A MECCS! Szűcs Kristóf szólója után Könyves jobbról lágyan ívelt Keller elé, aki fejelt, de Kovács néhány méterre a kaputól blokkolt, nagy mentés volt.

17. perc. EPPEL! A bal oldalon kapott egy jó labdát a DVTK-ban először kezdő csatár, aki alighogy átlépte a tizenhatos vonalát, már tüzelt is, de labdája elzúgott a jobb felső sarok fölött.

15. perc. SZATMÁRI! Jó 30 méterről lőtt laposan, de Fadgyas megfogta a középre tartó lövést.

13. perc. Tuboly beadásából Priskin próbálta célba venni a kaput, de éles szögből nem találta el.

8. perc. A GYŐR ELŐTT ADÓDOTT AZ ELSŐ NAGY HELYZET! Toma ugratta ki a jobb oldalon Kovácsot, aki már csak Daniloviccsal állt szembe, de nagyon közel került hozzá a jó ütemben kimozduló kapus, így nem tudta ellőni fölötte a labdát. Danilovics szögletre ütötte a labdát, amiből azonban nem alakult ki helyzet.

3. perc. Óvári csapna le egy hazapasszolt labdára, de Danilovics megelőzi.

2. perc. Molnár beadását Fadgyas húzta le.

1. perc. ELKEZDŐDÖTT A MECCS! Zöldben az ETO, pirosban a DVTK.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző fordulóban Pécsett vereséget szenvedő DVTK a Mol Fehérvárt a Magyar Kupából csütörtökön kiverő ETO ellen!

ELŐZMÉNYEK

A Vasas ebben a fordulóban legyőzte a Szolnokot, így a DVTK–ETO meccs előtt átvette a vezetést a tabellán – a forduló eddigi eredményei itt olvashatók!

A forduló előtt listavezető DVTK az előző fordulóban Pécsen, 13 veretlen meccs után kapott ki 3–0-ra, otthon viszont sorozatban hét meccset nyert a Diósgyőr, és még egyszer sem kapott ki ebben az idényben bajnoki mérkőzésen. Ősszel Győrben 2–2-re végzett a két csapat.

A DVTK (fehérben) legutóbb 3–0-ra kikapott Pécsen (Fotó: Löffler Péter)

Az ETO idén még nem nyert bajnokit, három vereség mellett kétszer ikszelt, viszont a Magyar Kupában bejutott a négy közé a Fehérvár elleni csütörtöki győzelemmel.

A DVTK kezdőcsapata hét helyen változott a legutóbbi mérkőzéshez képest, csak Szatmári Csaba, Bárdos Bence, Lucas és Oláh Bálint maradt a pécsi kezdőcsapatból. Először kezd a DVTK-ban a télen szerződtetett Eppel Márton. Bokros Szilárd, Belényesi Csaba kisebb sérülés miatt maradt ki a keretből, míg Hegedűs János, Szeles Tamás és Csatári Gergő hosszabb ideje nem bevethető.

A DVTK saját nevelésű játékosa, Bacsa Patrik ott ül a győriek kispadján, a volt diósgyőri Óvári Zsolt a kezdőcsapatban kapott helyet az ETO-ban, Vernes Richárd kispados, míg Lipták Zoltán és Forgács Dávid sérült az ETO-ból, a volt diósgyőriek közül. A Diósgyőr kispadján ülő Horváth Zoltán az ETO-ban játszott korábban. A DVTK vezetőedzője pedig az a Kondás Elemér, aki a 2019–2020-as idényben Győrben is dolgozott.

A dvtk.eu Diósgyőrben jelenleg 3 °C várja a csapatokat és a szurkolókat.