Varga Barnabás két gólt rúgott, nyert a Paks a Kisvárda ellen

2023.04.23. 13:55
A paksiak dolgát megnehezítette a Kisvárda, de nem tudott pontot rabolni (Fotó: Koncz Márton)<br />
A labdarúgó NB I 28. fordulójában a Paksi FC Varga Barnabás két góljával 2–0-ra nyert hazai pályán a Kisvárda ellen.

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Induljon az újabb győzelmi sorozat! Ezzel a címmel jelent meg az egyhuzamban megnyert hat bajnoki után Újpesten vereséget szenvedő Paksi FC Kisvárda elleni mérkőzéshez készített magazinja, egyértelművé téve a zöld-fehérek célját a bajnokság hajráját illetően. A belső oldalakon Nagy Richárd szólalt meg, az idény 8. fordulójában, a Debrecen ellen térdszalag-szakadást szenvedő középpályás közel jár a visszatéréshez, elképzelhető, hogy a közeljövőben pályára lép néhányszor tíz-tíz percre. Addig is kitartóan szurkol csapatának, amely kellemes tavaszi időben, verőfényes napsütésben fogadta a Milos Kruscsics irányításával első győzelmére törő Kisvárdát.

A mérkőzés első negyedórájában egyik csapatnak sem sikerült megbontania a másik védelmét, de a paksi játékosok mutatkoztak összeszedettebbnek, a kisvárdai támadások gyorsabban elhaltak. Az első szépen felépített támadásra közel húsz percet kellett várni, Kinyik Ákos lépett előre a védelemből, és a Szabó Jánostól visszakapott labdát lőtte 22 méterről kapura – Hindrich Ottó védett. A vendégek egy-egy megindulástól eltekintve passzívan futballoztak, míg a paksiak a széleken is próbáltak előre jutni. Különösen Osváth Attila került sokszor játékba a jobb oldalon, ám beadásaiból elvétve alakult ki helyzet a kapu előtt. Az áttörés a félidő végének közeledtével történt meg, amikor a Skribek Alen buktatásáért – a VAR segítségével – megítélt büntetőből Varga Barnabás talált a hálóba.

A második játékrészt jóval lendületesebben kezdte a Kisvárda, az első nagy helyzet azonban a hazaiak előtt adódott, a csereként beálló Hahn János pörgette a labdát közelről a jobb kapufa mellé. A túloldalon Driton Camaj próbálta szervezni a játékot, cselei jók, beadásai veszélyesek voltak, a 62. percben is az ő középre adásából találta el a lécet a védőkön irányt változtató labda. A Paks kontratámadásból növelhette volna előnyét, Hahn János a bal szélen megindulva rontott ziccert, a hajrára pedig érkezett a közönségkedvenc Böde Dániel. Újabb gólt végül Varga Barnabás szerzett, aki idénybeli 23. találatával lezárta a mérkőzést.

A Kisvárda sorozatban harmadik találkozóján nem szerzett gólt, míg a Paks őrzi harmadik helyét a tabellán. 2–0