Tartalékosan kiállva is győzött Zalaegerszegen a Debrecen

VAJDA GYÖRGYVAJDA GYÖRGY
2023.04.23. 18:35
Fotó: Szabó Miklós
A labdarúgó NB I 28. fordulójának záró mérkőzésén a ZTE 2–0-ra kikapott odahaza a DVSC-től.

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ
ZTE FC–DVSC 0–2
(Szécsi 34., Bárány 85.)
Zalaegerszeg,
ZTE Aréna. 2075 néző. Vezette: Zierkelbach

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Eltökélt, határozott embernek tartják a debreceniek a francia Ike Thierry Zaengelt, a DVSC elnök-tulajdonosát, aki mindenhova elkíséri a csapatot. Így volt ez vasárnap is, ezer kilométert autózott Makray Balázs cégvezető társaságában oda-vissza, mert tisztában volt azzal, rendkívül fontos meccs vár a Lokira, ráadásul úgy, hogy a csapatkapitány, Dzsudzsák Balázs és a bal oldali védő, Ferenczi János eltiltás miatt nem futballozhatott a ZTE ellen.

A forduló záró mérkőzésének egyik kérdését az szolgáltatta, vajon ki helyettesíti a debreceni együttesben a csapat motorját, s ki játszik majd balhátvédként. Viszonylag gyorsan kiderült, hogy Szrdjan Blagojevics vezetőedző a 4–4–2-es rendszerben a két ék mögött futballozó rutinos Szécsi Márkra bízta a csapat mozgatását, a védelem bal oldalára pedig a korábban sérüléssel bajlódó Alekszandr Romancsukot állította. A légiósra várt a gyors és jól cselező Meshack Ubochioma kikapcsolása, a mérkőzés első felében bizony kevés sikerrel.

A ZTE vezetőedzője, Ricardo Moniz váratlan húzásra szánta rá magát, a 18 éves Klausz Milánt állította a kezdőbe, és ismét számított a hosszú sérülés után visszatérő középpályásra, Bojan Szankovicsra is. Fölényben futballozott a hazai együttes, ám hiába birtokolta jóval többet a labdát, a kapu előtt elmaradt a kellő hatékonyság, és ez megbosszulta magát, mert a DVSC az első valamirevaló helyzetéből, kontratámadás végén gólt szerzett Szécsi Márk révén. Hazai mezőnyfölény volt jellemző a második félidőre is, mégis egy perc alatt kétszer is Demjén Patrik kapus mentette meg csapatát az újabb góltól.

A Debrecen türelmesen és szervezetten futballozott, és a ZTE hibáira várt, okkal, hiszen a hajrában már mindent egy lapra feltéve mentek előre a hazaiak, ám a labdabirtoklási arány – 62:38 – semmit sem jelent, sőt öt perccel a mérkőzés lefújása előtt a csereként beálló Bárány Donát megadta a kegyelemdöfést is. 0–2