A Kecskemét győzelemmel üldözi a Fradit, a Fehérvár nagy bajban

2023.04.22. 14:49
A labdarúgó NB I 28. fordulójában a kiesés elől menekülő Fehérvár a remek formában lévő, második helyen álló Kecskemétet fogadta, de nem tudta megakadályozni a lila-fehérek 2–1-es győzelmét, így maradt a veszélyzónában.
A Kecskemétet Székesfehérváron sem lehetett legyőzni
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Dömötör Csaba)
A Kecskemétet Székesfehérváron sem lehetett legyőzni A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Dömötör Csaba)

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ
FEHÉRVÁR FC–KECSKEMÉT 1–2 (Kodro 90+3., ill. Nagy K. 33., Horváth K. 40.)
Székesfehérvár,Mol Aréna Sóstó, 4258néző.Vezette:Bogár

ONLINE SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS ITT!

Különleges idény ez, sok szempontból is...

Ha a bajnoki rajt előtt valaki azt találta volna mondani, hogy a 28. forduló előtt a Mol Fehérvár és a KTE-t tizennyolc pont választja majd el egymástól a tabellán, alighanem tízből tízen azt felelik, ennyi feltétlenül van a két csapat között, és hozzáteszi, az újonc kecskemétiek erőn felül teljesítenek, mert nincsenek úgy leszakadva, ahogy azt az előzetes erőviszonyok alapján várni lehetett. Ne legyenek kétségeink, senkinek a fejében sem fordult volna meg, hogy ez a bizonyos pontkülönbség a Kecskemét javára lesz majd, s hogy a Szabó István által irányított együttes a listavezető Ferencváros nyakában lohol, a fehérvári klub pedig a bennmaradásért küzd.

A KTE rengeteg hívet szerzett magának a futballjával, és jó látni, hogy a labdarúgók vagy éppen a vezetőedző két lábbal a földön állva kezeli(k) a sikereket, és az már a fehérvári összecsapás előtt kijelenthető volt: olyan forgatókönyv nem létezik, amely végén ne járna a dicséret a lila-fehéreknek. Persze, ki ne tudná, az esetleges negyedik hely is történelmi eredmény lenne (2009-ben ötödikként zárt a KTE Ereco), ám a csapat hosszú ideje ott van a második helyen, és nyilván szeretne is ott maradni.

Ami a Mol Fehérvárt illeti: egyike annak a két klubnak, amely a bajnokságban már legyőzte a KTE-t (a másik a Mezőkövesd Zsóry), ám továbbra is menekülő „üzemmódban” van, vagyis azért küzd, hogy minél jobban eltávolodjon a tizenegyedik, már kiesést jelentő pozíciótól. Amióta edzőt váltott az együttes, még nem kapott ki, egy győzelem és három döntetlen volt a mérlege, védekezése egyértelműen stabilabb lett, ám Székesfehérváron is tisztában vannak azzal, haladni csak győzelmekkel lehet.

Bartosz Grzelak irányítása mellett a 27-szeres válogatott Loic Nego először került be a kezdő tizenegybe, ráadásul meglehetősen előretoltan játszott, amolyan jobbszélsőt. Éppen ő volt az, akinek a megmozdulása végén az első igazi lehetőség kialakult, ám jobb oldali lapos beadása után Kenan Kodro a kapu torkában rosszul találta el a labdát. A játékrész feléhez közeledve Szuhodovszki Soma szabadrúgása után Belényesi Csaba centiméterekkel késett le a labdáról a hosszú oldalon – nem ez volt az első veszélyes pontrúgás a kecskemétiektől. A 24. percben Szabó I Alex távoli szabadrúgása megpattant a sorfalon, Kovács Dániel nem kis nehézségek árán mentett szögletre.

Ahogy megszokhattuk, szemre is tetszetősen futballozott a KTE, Horváth Krisztofer lövése után a labda kicsúszott Kovács Dániel kezéből, nem rajta múlott, hogy nem a hálóban kötött ki, hanem a léc felett hagyta el a játékteret. Ezt még megúszta a házigazda, a 33. percben azonban már hátrányban volt. Zeke Márió, Banó-Szabó Bence volt a labda útja, a KTE gólpasszkirálya pazarul centerezett, Nagy Krisztián pedig Marcel Heistert megelőzve a hálóba lőtt. És még nem volt vége! Hazai labdavesztést követően a KTE villámgyorsan kontrázott, Horváth Krisztofer betört a büntetőterületen belülre, és ballal a bal alsó sarokba lőtte a labdát.

Futballberkekben gyakran elhangzik, hogy a 2–0 veszélyes állás, de mondjuk inkább azt, ez azért nem kis előny, és egy jó csapat menedzselni tudja. Az 56. percben Horváth Krisztofer kevéssel lőtt a jobb sarok mellé, majd a hazaiak vezetőedzője, Bartosz Grzelak hármat is cserélt, vagyis próbált „belenyúlni” a mérkőzésbe. Zeke lövését lábbal védte Kovács, Tóth Barna fejese kevéssel ment mellé, szóval babonaság ide, vagy oda, inkább a 0–3 volt benne a meccsben, mint az 1–2, vagy éppen az egyenlítés reménye...

Hatalmas füttyszó jelezte, hogy a hazai szurkolók elégedetlenek kedvenceik teljesítményével, ám az általuk remélt fordulat nem jött, igaz, a hosszabbításban Kenan Kodro szépített, ám ez vigasznak sem volt elég azoknak, akik a Vidi hajdani, de a még nem is oly régi sikerei miatt keseregnek a jelenkori produkciót látva.

A KTE sokkal jobb futballt játszott riválisánál, teljesen megérdemelten szerezte meg a három pontot. 1–2