Tovább tart a Vignjevics-mágia, az Újpest a Honvédot is megverte

2023.04.21. 19:45
A labdarúgó NB I 28. fordulójának nyitányán az Újpest Gouré hajrában lőtt góljával 1–0-ra nyert a Bp. Honvéd otthonában.
A hajrában jött az újpesti győztes gól... (Fotó: Török Attila) – a képre kattintva galéria nyílik

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Élt már meg szebb időket is a Budapest Honvéd és az Újpest. A két nagy múltú fővárosi klub összesen 34 NB I-es bajnoki címet szerzett (tizennégyet a kispestiek, húszat a lila-fehérek), ám ebben az idényben a kiesés elől menekül mindkét csapat. Az Újpest jobb helyzetből várta a péntek esti bajnokit, ugyanis a kezdés előtt hatpontos volt az előnye a kieső helyen lévő Honvéddal szemben, s mióta Nebojsa Vignjevics lett ismét a lila-fehérek vezetőedzője, három bajnokin hét pontot szerzett. Ami a Honvédot illeti, a meccsek fogynak, ám a pontokat nem olyan ütemben gyűjtögeti az együttes, ahogyan a szurkolók várnák, így valószínűleg a bajnokság végéig izgulhatnak a bennmaradásért a kispesti fanatikusok.

Márciusban a piros-fekete klub hivatalos közleményben tudatta, hogy nem megfelelő hozzáállásuk miatt száműzte az első csapattól Szappanos Pétert és Zsótér Donátot, ám a helyzet úgy hozta, hogy péntek este mindketten ismét ott voltak a keretben. A kapus kezdőként kapott lehetőséget Dean Klafuric vezetőedzőtől, míg Zsótér a kispadon kezdett.

Kiváló hangulatot teremtett a két szurkolótábor, a csapatok kivonulásakor előkerültek a pirotechnikai elemek, s a nagy füst miatt néhány percet csúszott a kezdés. A találkozót a Honvéd kezdte jobban, nyolc perc sem telt el, és előbb Eördögh András, majd Tamás Krisztián lőtte a labdát a kapu fölé ígéretes helyzetből. Jó iramban indult tehát a meccs, a hazaiak aktívabbak voltak, ám ahogy telt az idő, úgy javult fel az Újpest, és a félidő közepére kiegyenlítetté vált a játék. Ugyanakkor a kapuk nem forogtak veszélyben, vagyis kevés helyzetet dolgoztak ki a csapatok, és a hatékonyságról sokat elárult, hogy az első, kaput eltaláló lövésre 41 percet kellett várni: Lirim R. Kastrati lőtte a labdát távolról Szappanos kezébe. Az első játékrészben az újpesti játékosok feltűnően sokat csúszkáltak, Vignjevics is dühöngött a rossz cipőválasztás miatt.

Az első félidőben több volt a harc, mint a helyzet (Fotó: Török Attila)

Alig kezdődött el a második félidő, Csoboth Kevin lövése után centik választották el az Újpestet a vezetés megszerzésétől, ám a gyors vendégjátékos az oldalhálóba lőtte a labdát. Eördögh András a kispesti jobb oldalon remekül védekezett Csoboth Kevinnel szemben, amíg a pályán volt a piros-feketék fiatalja, nem sokszor tudott elmenni mellette a kétszeres válogatott játékos. Herdi Prenga és Lirim R. Kastrati összefejelésénél szisszentek fel leginkább a szurkolók, ám az ápolás után mindkét futballista folytatta a játékot. Az utolsó húsz percre beállt Zsótér, s úgy tűnt, a „száműzetésből” visszatérő játékos nincs jó fizikai állapotban... Bal oldali kispesti szöglet után Vidar Jónsson fejese nyomán hatalmasat védett Djordje Nikolics, nem sokon múlt a Honvéd vezető gólja.

Úgy tűnt, gól nélküli döntetlennel ér véget a találkozó, ám a hajrában Csoboth kiugratásából Petrus Boumal kiválóan szolgálta ki Fernand Gourét, így az Újpest megnyerte a találkozót. Sikerével a lila-fehér csapat nagyot lépett a bennmaradás felé, Vignjevics irányításával tovább szárnyal a csapat, míg a Budapest Honvéd egyre nehezebb helyzetbe kerül. 0–1

EÖRDÖGH: EGÉSZ HÉTEN GYAKOROLTUK, HOGYAN LEHET CSOBOTH KEVINT MEGÁLLÍTANI