Győzelmével továbbra is harcban a dobogóért a Puskás Akadémia

2023.04.23. 16:20
A szünetben 2–0-ra vezetett a Puskás Akadémia (Fotó: Dömötör Csaba)<br />
A labdarúgó NB I 28. fordulójában a Puskás Akadémia 2–1-re legyőzte odahaza a Mezőkövesdet.

Finoman szólva sem könnyen, de a Mezőkövesd-feliratú csapatbusz csak leparkolt a helyére úgy másfél órával a kezdés előtt – ha nem is ezzel a taktikával küldte pályára csapatát Kuttor Attila vezetőedző Felcsúton, a mérkőzést megelőző két bajnokin elszenvedett vereség és a gólkülönbség (1–5) nyilván óvatosságra intette a vendégek szakmai stábját.

Ennek megfelelően nem is alakult ki nagy helyzet az első percekben, eseménytelenül pörögtek a másodpercek – egészen a huszadik percig, amikor a hazai együttes megszerezte a vezetést: Gruber Zsombor gólja előtt mindenképpen kellett Komáromi György szemfülessége, aki gyorsan dobta be a labdát a végül gólpasszt jegyző Jakov Puljicnak. Hornyák Zsolt vezetőedző rendületlenül bízott Gruber Zsomborban, noha a februári, ZTE FC elleni mérkőzés óta nem volt eredményes. A tréner kitartott a 18 esztendős futballista mellett, a legutóbbi nyolc bajnokin hétszer is a kezdőbe állította – a fiatal játékos még inkább meghálálhatta volna a bizalmat a 25. percben, de miután kétszer is túljárt Ilja Beriasvili eszén, lövése után Riccardo Piscitelli bravúrral, lábbal védett. Egyértelműen a hazaiak uralták a mérkőzést, meg is duplázták az előnyüket az első félidőben: a jelzett egyperces hosszabbítás letelte előtt három másodperccel Puljic szépen lőtte ki a bal alsó sarkot.

Kuttor Attila hármat is cserélt a szünetben, érkezett a jelenleg kilenc bajnoki gólnál tartó Sztefan Drazsics is, s két perc elteltével szépíthetett volna, de Markek Tamás bravúrral védett. Kevés híján büntetett is Jonathan Levi, de fejese után a lécen csattant a labda – milyen a futball, a Kövesd szerzett gólt, a csereként beszálló David Babunszki volt eredményes. Egyik pillanatról a másikra újra nyílttá vált a mérkőzés, Hornyák Zsolt joggal bosszankodhatott.

A hajrában Dino Besirovic még egyenlíthetett volna, de Markek Tamás védett. Az eredmény már nem változott: a felcsútiak győzelmükkel továbbra is harcban állnak a dobogóért, míg a Mezőkövesd egymás után harmadszor kapott ki, s harcolhat a bennmaradásért.

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ

Puskás Akadémia–Mezőkövesd 2–1 (Gruber 20., Puljic 45+1., ill. Da. Babunszki 58.)
Felcsút, Pancho Aréna, 1381 néző. V: Karakó

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!