Tovább tart a paksi góltalanság, a DVSC elvitte a három pontot

2022.03.20. 12:59
Többször is láthattunk tömegjelenetet a debreceni kapu előtt (Fotó: Meder István)
Hiába támadott többet a Paks hazai pályán a Debrecen ellen a labdarúgó NB I 25. fordulójában, nem tudta feltörni a vendégek védelmét, sőt kapott egy gólt, így a DVSC vitte haza a három pontot.

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ
Paksi FC–Debreceni VSC 0–1 (Da. Babunszki 52.)
Paks, Paksi FC Stadion, 2076néző.Vezette: Andó-Szabó

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

MEGSZAKADT A PAKSI FC NAGY SOROZATA az előző fordulóban: nem szerzett gólt (2–0-ra kikapott a Puskás Akadémia vendégeként), márpedig ilyenre azt megelőzően 2020. október 24-én volt példa – akkor a Bp. Honvéd elleni hazai találkozója végződött 0–0-ra. A két bajnoki között nem kevesebb mint 48 mérkőzés telt el, azokon Ádám Martinék 124-szer zörgették meg az ellenfelek hálóját (ez 2.58-as átlagot jelent), vagyis a közönségüket minden szempontból megpróbálták kiszolgálni.

Felcsúton nem sikerült, az összecsapás nagy részében sok hibával, gyengén futballoztak. A javításra pedig egy olyan rivális ellen adódott (volna) lehetőség, amelyet az élvonalban 35 meccsen csak ötször sikerült legyőzni. Persze, a statisztikából ki lehet indulni, csak nem feltétlenül érdemes, és itt akár idézhetnénk is a korábbi szövetségi kapitányt, Egervári Sándort, aki többször is elmondta, a statisztika olyan, mint a bikini, sok mindent megmutat, ám a lényeget eltakarja...

A találkozó első félideje azt mutatta, a paksiak mindent megtesznek azért, hogy történetük során hatodszor is legyőzzék a DVSC-t, ám hiába záporoztak a szélekről a kapu felé a beadások, a helyzetek egymás után kimaradtak. A meccs elején mindkét csapat nagy lehetőséget kapott, hiszen előbb Haraszti Zsolt végezhetett el 17 méterről szabadrúgást, ám lövése csapattársa, Gévay Zsolt hátát találta telibe, a másik oldalon pedig Dzsudzsák Balázs próbálkozhatott, ballábas bombája azonban a jobb felső sarok mellett hagyta el a játékteret. A két kapusnak sokáig nem kellett védenie, aztán Haraszti próbálkozását Hrabina Alex lábbal hárította, majd a hazaiak támadója remek jobb oldali támadás végén a lécre vágta a labdát. A játékrész hajrájában az élvonalban először kezdő Pethő Bence bombájába a debreceni kapus bravúrral kapott bele, így a játékrész nem hozott gólt.

„A szabadrúgást vissza akartam rúgni a kapus helyére, pechemre Gévay Zsolt hátát találta el – mondta a mérkőzést követően Haraszti Zsolt. – Bár még nem néztem vissza a játékhelyzetet, úgy láttam, hogy ha a kapuson múlik, a hálóban köt ki a labda. Aztán Sajbán Máté visszagurítása után már bent láttam a lövésem után a labdát, de felperdült a bevetődő Pávkovics Bence sípcsontján, és a lécet találta el... Volt még a második játékrészben is egy lehetőségem, kisodródott helyzetből próbáltam a kapus feje fölé rúgni a labdát, sajnos a léc és a kapufa találkozását találtam telibe.”

A szünet után a Paks ott folytatta, ahol abbahagyta, Bódi Ádámnak a kapu torkában kellett nagyot mentenie, és miután sorra kimaradtak a hazai lehetőségek, jött a büntetés David Babunszki jobblábas lövésével. A találatot a VAR hosszasan vizsgálta, ám megadta. Semmi sem akart összejönni a házigazdának, Haraszti eltalálta a kapufát, Ádám Martint tökéletesen semlegesítették a debreceniek, így a Paks hiába játszott a találkozó nagy részében veszélyesebben, a három pontot a kiesés elől menekülő Debrecen szerezte meg. A találkozó hajrájában Szélpál Norbertet a játékvezető kiállította, majd a VAR-vizsgálat után visszavonta a piros lapot, a hátralévő néhány perc azonban már nem volt elég a Paksnak az egyenlítésre. 0–1

„Nem nagyon tudok mit mondani egy ilyen találkozó után – folytatta Haraszti Zsolt. – A Debrecennek talán volt két helyzete, és akkor sokat mondok, aki hozzánk érkezik Paksra, nem vállalja fel a nyílt támadó futballt, hanem beáll védekezni. Sajnos, az ilyen csapatok ellen mostanában nehezebben megy. Az utóbbi két hétben nem úgy futballoztunk, ahogy kellene, a szünet jó lesz arra, hogy rendet tegyünk a fejekben, és javítsunk a helyzetkihasználásunkon.”