A Honvéd megszakította az Újpest veretlenségi sorozatát

JUDI ÁDÁM (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN, LENDVAI MARTIN (percről percre)JUDI ÁDÁM (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN, LENDVAI MARTIN (percről percre)
2022.03.20. 18:15
A Budapest Honvéd 2–0-ra nyert a mérkőzés jelentős részében mezőnyfölényben futballozó, ám Yohan Croizet kiválása után nagy helyzetbe nem igazán kerülő Újpest otthonában a labdarúgó NB I 25. fordulójában.
A Honvéd nyerni tudott a Szusza Ferenc Stadionban (Fotó: Árvai Károly)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
A Honvéd nyerni tudott a Szusza Ferenc Stadionban (Fotó: Árvai Károly) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ

Újpest FC–Bp. Honvéd 0–2 (Zsótér 43., Machach 81.)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 5423 néző. Vezette: Berke

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Nem tévesztette össze a kispadokat Nebojsa Vignjevics. A szerb szakvezető 2013 októbere és 2020 májusa között 258 mérkőzésen irányította a lila-fehéreket, kétszer Magyar Kupát (2014, 2018), egyszer Szuperkupát (2014) nyert velük. Korábban hét Újpest–Honvéd mérkőzésen vezette a hazai csapatot a Szusza Ferenc Stadionban, ám talán ő sem gondolta volna, hogy nyolcadik alkalommal már a vendégkispadra kell leülnie.

Miután 2020 májusában a Kisvárda ellen (0–1) utoljára vezette csatába a lilákat, június elején keserűen távozott Újpestről, helyét honfitársa, Predrag Rogan vette át. Vignjevics ezután tavaly júliusban vállalt ismét munkát, akkor a lett Liepajánál, ám 23 mérkőzés után otthagyta az együttest, s elfogadta a Budapest Honvéd ajánlatát. Az idén februárban visszatért Magyarországra, s feladata, hogy az élvonalban tartsa a kispesti gárdát.

Hatalmas tapsot kapott az újpesti szurkolóktól a bemutatásnál, igaz, Simon Krisztiánt még zajosabban ünnepelték a lila-fehér hívek. A mérkőzést a cserék között kezdő szélső március 5-én a Puskás Akadémia (2–1) ellen játszotta a kétszázadik élvonalbeli mérkőzését, s a klub most köszöntötte, Kabát Péter sportkoordinátor 200-as számú Újpest-dresszt adott át neki. Remek hangulatban kezdődött a találkozó a Szusza Ferenc Stadionban, a kapu mögött helyet foglaló Újpest-szurkolók lila-fehér füsttel színezték az eget, s az első perctől torkuk szakadtából buzdították csapatukat, igaz, a honvédosokra sem lehetett panasz, ők is kitettek magukért. A két együttes 216. összecsapását az Újpest kezdte aktívabban, a télen a Mol Fehérvártól kölcsönben megszerzett, a tavasszal remeklő Budu Zivzivadze megszerezhette volna a vezetést, ám ígéretes helyzetben Szappanos Péter lábához gurította a labdát. Nem sokkal később már a Szappanos kapuja mögött helyet foglaló vendégszurkolók éltették csapatuk előretolt csatárát, Nenad Lukicsot. Ám nem azért, mert gólt szerzett, hanem mert gyönyörűen szerelte a saját tizenhatosán belül ígéretes helyzetbe kerülő Nemanja Antonovot.

Egyébként Zivzivadzéval ellentétben Nenad Lukics nem várta jó formában a meccset, a vasárnapi találkozót megelőzően nyolc egymást követő bajnokin nem szerzett gólt, legutóbb december 11-én, a ZTE FC ellen (2–2) talált be az élvonalban. A szünet előtt aztán gólt ért el a Honvéd, Zsótér Donát fejelt a kapuba a nem túl határozott Branko Pauljevics és Petrus Boumal mellől, s a korábbi újpesti szép gesztust mutatott a hazaiak felé: nem ünnepelt a lila-fehér tábor előtt.

A fordulás utáni percekben megpróbált nyomást gyakorolni ellenfelére az Újpest, ám egy veszélytelen Nikola Mitrovics-lövésen kívül nem volt nagyobb gólhelyzete. A Honvéd védelme a veterán Ivan Lovric irányításával állta a sarat, a hajrában Zinédine Machach pedig pontot tett a mérkőzés végére, idénybeli második bajnoki góljával beállította a végeredményt. 0–2

Az Újpest játékából hiányzott a gyorsaság és a kreativitás, és négy győztes bajnoki után kikapott, míg a Budapest Honvéd sikerével megelőzte a lila-fehéreket a tabellán, Nebojsa Vignjevics pedig 2020 júniusával ellentétben ezúttal boldogan távozott Újpestről.

Hiába az Újpest mezőnyfölénye, valódi ziccerig ritkán jutott el a lila-fehér gárda, inkább átlövésekből volt veszélyes (Fotó: Árvai Károly)