Elmaradtak a gólok a ZTE és a Puskás Akadémia találkozóján

2022.03.19. 14:46
A Zalaegerszeg gól nélküli döntetlent játszott a vendég Puskás Akadémiával a labdarúgó NB I 25. fordulójában. Szankovics a 90. percben a kapufát találta el, a ZTE hálója sorozatban ötödik alkalommal maradt érintetlen.
Csak helyzeteket hozott a ZTE–Puskás Akadémia mérkőzés, gólt nem (Fotó: Árvai Károly) – GALÉRIÁHOZ KATT A KÉPRE!

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ

Zalaegerszegi TE FC–Puskás Akadémia 0–0
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 1812 néző. Vezette: Pintér Cs.

PERCRŐL PERCRE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉG, STATISZTIKÁK ITT!

Nagyszerűen kezdett a ZTE FC, tíz perc sem telt el a mérkőzésből, és már két góllal is vezethetett volna a Puskás Akadémia ellen. Meshack Ubochioma hiába fektette el a felcsúti védőket a 16-os belül, lövésre már nem maradt ereje, néhány perccel később pedig Emir Halilovic bombáját követően csak néhány centiméterrel kerülte el a labda a kaput.

A hazaiak bátor futballja szemlátomást megzavarta a Puskás Akadémiát, mert a vendégek teljesen beszorultak kapujuk elé. Az idő előrehaladtával azonban alábbhagyott a ZTE lendülete, a felcsútiak előrébb merészkedtek, de a középpályások hiába próbálták megjátszani a túlságosan statikusnak tetsző Libor Kozákot, az egerszegiek két remekül futballozó középső védője, Nikola Szerafimov és Mocsi Attila között csupán egyszer került helyzetbe az első félidőben.

Waltner Róbert vezetőedző ezúttal is tökéletesen felkészült az ellenfél játékából, s a bal oldali védekezésben fedezte fel a Puskás gyenge pontját. Nagy Zsolt ugyanis rendre a pálya közepe felé húzódott, s amíg Szolnoki Roland is viszonylag nagy területet hagyott Ubochiomának és az ugyancsak a jobb oldalon gyakran előretörő Zoran Lesjaknak, szinte valamennyi akció a jobb oldalon bontakozott ki.Tajti Mátyás, valamint a bal belső védőként futballozó Mocsi Attila mértani pontosságú keresztlabdákkal indította a jobbhátvédet és a villámgyors jobbszélsőt.

Hornyák Zsolt, a vendégek mestere észlelte a bajt, a szünetben átszervezte csapata védekezést. Lecserélte az indiszponáltan futballozó Szolnokit, s a csapatkapitány helyére a válogatott kerettag Nagy Zsolt húzódott vissza, míg a csereként beálló Gera Dániel a középpálya bal oldalára került, majd a 64. percben további cserékkel próbálta felrázni csapatát az edző. Az ősszel még a ZTE-ben szereplő Skribek Alen és a 17 éves Bakti Balázs egyaránt bizonyíthatta, helye van az együttesben. Hogy aztán a cseréknek köszönhető-e, vagy a hazaiak fáradtságának, nem tudni, de tény, hogy a hajrára a Puskás Akadémia került fölénybe. Csakhogy az ívelgetés nem vezetett eredményre, ezért Libor Kozákot is lehívta a pályáról Hornyák, a közelmúltban Ukrajnából menekült iráni Sahab Zahedit küldve be a helyére.

Az utolsó pillanatban mégis a ZTE FC nyerhette volna meg a mérkőzést, a léc mentette meg a felcsútiakat a vereségtől. Helyzetei alapján gólokkal győzhetett volna a zalaegerszegi gárda a küzdelmes, rengeteg párharcot hozó mérkőzésen. 0–0

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉG, STATISZTIKÁK ITT!