Nem éltek a lehetőségekkel: MTK–Kisvárda nulla nulla

2022.03.19. 19:35
Minden helyzet kimaradt: az MTK 0–0-ra végzett odahaza a Kisvárdával a labdarúgó NB I 25. fordulójában.
Nem bírt egymással a pirosban játszó Kisvárda és a fehér mezes MTK (Fotó: Dömötör Csaba) – GALÉRIÁHOZ KATT A KÉPRE!

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ

MTK Budapest–Kisvárda 0–0
Budapest,Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1758 néző. Vezette: Vad II

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

MUSZÁJ GYŐZNI!

Ez volt a jelszó a Hidegkuti-stadionban a házigazda MTK Budapestnél – Márton Gábor csapata legutóbb 1–0-ra nyert a Bp. Honvéd ellen, de a kék-fehérek már akkor is hangoztatták: csak abban az esetben ér valamit a győzelem, ha újabb sikerek követik.

A fővárosiak szombaton a Kisvárdát fogadták, amely úgy léphetett pályára, hogy ha nyer, megelőzi a tabellán a Puskás Akadémiát, és a jelek szerint ez motivációt jelenthet, mert a vendégegyüttes kezdte jobban a mérkőzést.

A piros mezesek két lendületes támadással is betörtek a házigazda tizenhatosán belülre, de igazán nagy helyzetet ekkor még nem tudtak kialakítani. Úgy tűnt, a szabolcsi együttest az sem zavarta meg, hogy alig két perc elteltével Rafal Makowski leült a földre, és a combját fájlalva jelezte, nem tudja folytatni a mérkőzést. A félidő közepén aztán felpörögtek az események: az első igazán veszélyes hazai akció végén Stieber Zoltán érkezett jó ütemben, de kecsegtető helyzetben a kapu fölé lőtt.

Pontosabban célzott Jasmin Mesanovic néhány pillanattal később a túloldalon, az MTK kapujába helyezte a labdát, de a VAR-vizsgálat kiderítette, hogy a vendégek akciója során Jaroslav Navrátil néhány milliméterrel előrébb helyezkedett, mint a védők, így les miatt nem adták meg a gólt. Kisvártatva a Kisvárda csatára fejjel küldte a labdát az MTK kapujába, de ez sem volt érvényes, ráadásul az akció során Herdi Prenga és Szépe János összefejelt, mindkét játékost ápolni kellett, és jókora kötéssel a fejükön térhettek csak vissza a pályára. Előbbi azonnal le is tesztelhette a kötést, mert fejjel kellett tisztáznia, és nem riadt meg a feladattól.

Ami érdekesnek tűnt: a védekező középpályásnak ismert albán Ylbert Ramadani elöl, a csatársorban kapott helyet Gheorghe Grozav (korábbi kisvárdai) mellett, míg Futács Márkó csak a kispadon ült. Az iram nem volt rossz, a tétnek megfelelően teljes erőbedobással küzdöttek a csapatok, és az első félidőben a Kisvárda mutatkozott szervezettebbnek, egységesebbnek.

Márton Gábor hármat cserélt a szünetben, és néhány másodperc kellett csak ahhoz, hogy a forduló legjobb edzői döntésének minősítsük. Futács Márkó ugyanis rögtön remek ütemben tálalt Kovácsréti Márk elé, de a Kisvárdáról az MTK-hoz szerződő támadó nem tudott élni a hatalmas lehetőséggel, közelről a kapu mellé lőtt.

Ez luxus... Hetek óta arról beszélnek a szakemberek, hogy a vészes gólszegénység miatt került a tabella legaljára a kék-fehér együttes – ennél kisebb helyzeteket is gólra kellene váltani ahhoz, hogy elkerülje a kiesést.

Mindenesetre a cserék hozta lendület megmaradt, jobban teljesített az MTK, mint az első félidőben, Futács is ígéretes helyzetbe került, de ő sem találta el a kaput. Továbbra is nagy volt a küzdelem, kíváncsian vártuk, lesz-e döntés a mérkőzés utolsó szakaszában.

Ám gól ebben az időszakban sem esett, így maradt a döntetlen, amely a hazaiaknak nem jó, és a vendégek sem lehetnek maradéktalanul elégedettek. Az MTK feljavult a szünet után, és sokat tett a mérkőzés megnyerése érdekében, de mivel a legnagyobb helyzetet is kihagyta, meg kellett elégednie egy ponttal. 0–0