Fordulatos, gólzáporos mérkőzésen ikszelt a Kisvárda és a Paks

BODNÁR TIBOR (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)BODNÁR TIBOR (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2022.02.19. 14:32
Korai hazai vezetés után a Paksnak sikerült még az első félidőben kiegyenlítenie, majd a folytatásban még fordítani is tudott, ám a Kisvárda belőtt még egy gólt, így 3–3-as döntetlenre végződött a fordulatos és gólgazdag találkozó az NB I 21. fordulójában.
A Paks reménytelen helyzetből jött vissza és szerzett pontot Kisvárdán
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Kovács Péter)
A Paks reménytelen helyzetből jött vissza és szerzett pontot Kisvárdán A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Kovács Péter)

LABDARÚGÓ NB I
21. FORDULÓ

Kisvárda–Paksi FC 3–3 (2–2)
Kisvárda,Várkerti Stadion,2155 néző.Vezette:Erdős
Gólszerző: Mesanovic (3.), Melnik (11.), Asani (75.), ill. Papp K. (44., 51.), Böde (71.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Ki jut nyolcról a kilencre? A Kisvárda, amely klubcsúcsot beállítva az elmúlt nyolc játéknapon nem talált legyőzőre? Vagy a paksiak csatára, Ádám Martin, aki a legutóbbi nyolc bajnokiján rendre betalált?

A sorozat folytatása érdekében a hazai csapat tett egy lépést előre mindjárt a negyedik percben, amikor Jasmin Mesanovic lövésénél nem ért le a labdára az ellentétes irányba mozgó Rácz Gergő, így a Kisvárda megszerezte a vezetést. A bosnyák támadó a hetedik gólját érte el a bajnokságban, de ő nem dicsekedhet olyan sorozattal, mint a paksi center, hiszen előzőleg öt fordulóval ezelőtt, Mezőkövesden talált be, még december 12-én.

Az előny megduplázására sem kellett sokat várni, Bohdan Melnik lövése után a labda megpattant Tamás Olivér lábán, majd nagy ívben a kapu bal oldalába hullott. Aztán már 3–0-ra is vezetett a Kisvárda – a szünetben mégis 2–2-t mutatott az eredményjelző. Driton Camaj gólját percekig elemezték a VAR-buszban, mire visszavonták, így még nem dőlhetett hátra a házigazda. Úgy tűnt, a góllövőlistát vezető Ádám Martin emberére akadt Anton Kravcsenkóban, és éppen az ukrán belső védő huzigálta a mezét, amiért szabadrúgás járt, amelyet azt követően fújt be a játékvezető, hogy a paksiak elveszítették a labdát. A beívelésből gól született, a mezőny leginkább gólveszélyes csapata pedig újfent igazolta, a semmiből is képes betalálni. Az első félidő ötperces ráadása aztán további izgalmakat és eseményeket tartogatott: előbb a szépítő gól szerzője, Papp Kristóf találta el a lécet, majd Sajbán Máté harcolt ki büntetőt, amelyből Ádám Martin sorozatban a kilencedik meccsén is eredményes lehetett volna, de Dombó Dávid kiütötte a jobb alsó sarokba tartó labdát. A szögletből mégis egyenlített a Paks: a 300. NB I-es bajnokiján a csapatkapitányi karszalagot viselő Balogh Balázs beívelése után Papp Kristóf már a második gólját szerezte. Kétgólos hátrányból állt talpra a vendéggárda úgy, hogy a játékrész ráadásában több esemény történt, mint máshol egy teljes meccsen...

Az első két gólt a hazaiak ünnepelték (Fotó: Kovács Péter)

A második félidőre paksi oldalon jött a másik „tank”, Böde Dániel, aki meg is kapta a csapatkapitányi karszalagot a jubiláló Balogh Balázstól. Ráadásul a jobb oldali szárnyvédőt, Osváth Attilát váltotta, akinek helyére Sajbán Máté húzódott vissza. Fölénybe került a Paks, nemcsak lélektanilag, hanem a mezőnyjátékot is tekintve. Böde becserélése igazolást nyert, amikor megszerezte a vezetést csapatának, és ekkor úgy tűnt, padlóra kerül a kétgólos előnyből hátrányba kerülő Kisvárda. Ekkor már pályán volt az őszi paksi meccsen a szabolcsiak két gólját szerző Jasir Asani és Jaroslav Navrátil – előbbi ki is egyenlített, kihasználva, hogy a Paks előnye birtokában is ment előre. Újra egyenlő volt tehát az állás, amikor az ugyancsak csereként beálló Janisz Karabeljov, majd Navrátil is betalálhatott volna – előbbi kétszer sem találta el a kaput, a cseh szélső fejesét pedig Rácz Gergő bravúrral védte.

Benne volt a meccsben, hogy még bármelyik csapat szerezhet gólt, de ekkor már inkább a Kisvárda győzelme mutatkozott valószerűbbnek. Élvezetes volt a mérkőzés még úgy is, hogy rengeteg volt a szabálytalanság. Maradt végül az iksz – nem igazságtalanul.

Úgyhogy a kisvárdaiak sorozata folytatódott, a kilences veretlenségi sorozattal klubcsúcsot döntött az élvonalban negyedik idényét töltő csapat. A Paks pedig úgy ért el három gólt, hogy gólkirályjelöltje, Ádám Martin egyszer sem talált a kapuba. Meglehet, mégis ő és társai mentek le elégedettebben a pályáról. 3–3

1. Ferencvárosi TC 21 13 3 5 36–17 +19 42
2. Puskás Akadémia 20 12 4 4 30–21 +9 40
3. Kisvárda 21 11 7 3 37–22 +15 40
4. Mol Fehérvár 20 8 5 7 25–24 +1 29
5. Zalaegerszegi TE 21 8 5 8 31–39 –8 29
6. Paksi FC 21 8 4 9 53–44 +9 28
7. Mezőkövesd 21 7 6 8 25–31 –6 27
8. Budapest Honvéd 21 7 3 11 35–37 –2 24