Hazai pályán, a ZTE ellen szakadt meg a Gyirmót tavaszi győzelmi sorozata

ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)
2022.02.19. 16:45
A Gyirmót 1–0-s vereséget szenvedett a vendég Zalaegerszegtől a labdarúgó NB I 21. fordulójában. Csertői Aurél együttesének ezzel megszakadt a tavaszi hármas győzelmi sorozata.
Zalaegerszegi gólöröm Koszta Márk három pontot érő találata után
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Tumbász Hédi)
Zalaegerszegi gólöröm Koszta Márk három pontot érő találata után A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Tumbász Hédi)

LABDARÚGÓ NB I
21. FORDULÓ

Gyirmót FC Győr–ZTE FC 0
–1 (Koszta M. 18.)
Gyirmót,Alcufer Stadion, 1043 néző. Vezette: Pillók

SZÖVEGES PERCRŐL PERCRE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Ég és föld a különbség a Gyirmót FC Győr őszi és tavaszi indulása között. A feljutást bravúros tavaszi szereplésével kiharcoló együttes (tizenhárom bajnokit megnyert, négyszer pedig döntetlent játszott) a 8. fordulóban szerezte meg az első győzelmét (az Újpestet verte meg idegenben 3–1-re), és aztán úgy ment téli pihenőre, hogy sereghajtóként három siker volt a neve mögött. A Gyirmót az új évben előbb a Bp. Honvédot, majd az Újpest FC-t múlta felül 1–0-ra, egy hete pedig Pakson nyert 3–2-re, így a mezőny legjobb formában lévő csapataként fogadhatta a ZTE-t. Talán mondani sem kell, Gyirmóton abban bíztak, zsinórban a negyedik győzelem is összejöhet még akkor is, ha az együttes ebben a bajnoki esztendőben tíz hazai meccse közül csak kettőt tudott megnyerni.

Ami a ZTE-t illeti, azt már az összecsapás előtt mindenki tudta, hogy Waltner Róbert vezetőedzőnek a csúcsék posztján változtatnia kell, hiszen az előző három fordulóban a kezdő tizenegyben szereplő Zimonyi Dávid az átigazolási időszak végén a Vasashoz igazolt, így újra Koszta Márk játszhatott ebben a szerepkörben. Jól kezdett a ZTE, egyértelmű mezőnyfölényt harcolt ki, de azt is tegyük hozzá, hogy jó ideig képtelen volt helyzetet kialakítani. Aztán a 18. percben bal oldali szögletet követően Koszta Márk jól érkezett, és a látottak alapján megérdemelt vezetéshez juttatta csapatát. A játékrész hajrájában a hazai szurkolók tizenegyest reklamáltak, azonban úgy tűnt, Kálnoki-Kis Dávid nem szabálytalankodott Varga Barnabással szemben.

Nem volt kérdés, hogy a házigazdának többet kellett kezdeményeznie, hogy eltüntesse hátrányát, labdabirtoklásban feljavult, kapura azonban továbbra is veszélytelen maradt. Az a csapat, amely egy héttel korábban helyzetek sokaságát alakította ki Pakson (nem mellékesen, háromszor is betalált), a játéknak ebben az elemében látványosan szenvedett – mondjuk, a ZTE nem is adott annyi és akkora területet ehhez, mint az egy héttel korábbi riválisa. Csertői Aurél megpróbált „belenyúlni” a meccsbe, de a cseréi sem tudtak lendíteni a játékon. A Gyirmót FC Győr eddigi tavaszi teljesítményéért jár a dicséret, szombaton azonban gyengén futballozott, a ZTE pedig újabb nagyot lépett annak érdekében, hogy biztosan harcolja ki a bennmaradást. 0–1

A sárga mezes gyirmótiak először kaptak ki a tavaszi szezonban (Fotó: Tumbász Hédi)

1. Ferencvárosi TC 21 13 3 5 36–17 +19 42
2. Puskás Akadémia 20 12 4 4 30–21 +9 40
3. Kisvárda 21 11 7 3 37–22 +15 40
4. Mol Fehérvár 20 8 5 7 25–24 +1 29
5. Zalaegerszegi TE 21 8 5 8 31–39 –8 29
6. Paksi FC 21 8 4 9 53–44 +9 28
7. Mezőkövesd 21 7 6 8 25–31 –6 27
8. Budapest Honvéd 21 7 3 11 35–37 –2 24