Rengeteg helyzetet hozott az örökrangadó, gólt azonban nem

2022.02.19. 19:20
Nem hozott gólt a labdarúgó NB I 21. fordulójában rendezett MTK–Ferencváros örökrangadó a rengeteg vendéghelyzet ellenére sem.
Marquinhos (balra) bemutatkozott új csapatában
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Török Attila)
Marquinhos (balra) bemutatkozott új csapatában A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Török Attila)

LABDARÚGÓ NB I
21. FORDULÓ

MTK Budapest–Ferencvárosi TC 0–0
Budapest,Új Hidegkuti Nándor Stadion, 4826 néző. Vezette: Karakó

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

ISMÉT FŐSZEREPBEN A VAR! A 79. percben Kristoffer Zachariassen az MTK kapujába lőtt, de a ferencvárosi futballisták hiába ölelgették másodpercekig egymást, a videobíró érvénytelenítette a gólt, így a Ferencváros kénytelen volt beérni döntetlennel. A Fradi egyébként is csupán a meccs végére pörgött fel, Sztanyiszlav Csercseszov cseréi színt vittek a vendégek játékába, ám az összecsapás meglehetősen egysíkúan kezdődött.

Az első negyvenöt percben fergeteges tempóról még jóindulattal sem lehetett beszélni, érződött, hogy a tömörülő védelem feltörése gondot okoz a Ferencvárosnak.

Az MTK egyértelműen a stabil védekezésben bízott, nemcsak a pálya két szélét, hanem a közepét is lezárták játékosai, ami kifogott a vendégeken. A ferencvárosiak a saját helyzetüket is megnehezítették, hiszen a támadóharmadban szerephez jutó futballisták gyakran túlságosan közel álltak egymáshoz, nem húzták szét megfelelően a mezőnyt, megkönnyítve a védők feladatát. A Fradi a támadósor bal oldalán NB I-es újoncot avatott: a brazil Marquinhos leigazolását követően nyomban a kezdőcsapatban kapott helyet, viszont Olekszandr Zubkov lázas betegség, míg Ryan Mmaee sérülés miatt hiányzott.

A találkozó nyomban az immár (3.8 millió eurós értékével) az NB I legértékesebb játékosának számító Marquinhos lehetőségével kezdődött, a dél-amerikai játékos három perc tíz másodperc elteltével fordult kapura. A gól azonban nem csupán neki, a mezőnyből senkinek sem jött össze az első félidőben, sőt a két kapusnak, Milan Mijatovicsnak és Dibusz Dénesnek védenivalója is alig akadt.

Elnézve a félidőben az öltöző felé induló Márton Gábor és Sztanyiszlav Csercseszov arcát, aligha voltak elégedettek, az MTK vezetőedzője a szünetben próbálta felrázni csapatát, hármat cserélt, megerősítve a középpályát és a támadósort. Ha nem is egyre-másra vezették a támadásokat, a fordulás utáni első negyedórában kétszer is veszélyeztettek a kék-fehérek, a pályára küldött Bojan Miovszki és Stieber Zoltán egyaránt gólt szerezhetett volna. Ezt érzékelve Csercseszov is változtatott, érkezett a bal oldalra Eldar Civic, a csatársorba Fortune Bassey, a szélre pedig az NB I-ben ugyancsak ezen a napon bemutatkozó argentin Carlos Auzqui.

Ekkor fél óra hátravolt még a mérkőzésből, az FTC orosz vezetőedzője joggal bízott benne, a friss emberekkel megszerezhetik a mindent eldöntő gólt. Kristoffer Zachariassen találatát – mint fentebb jeleztük – leshelyzet miatt érvénytelenítették, így a Ferencváros csupán egy pontot szerezett az MTK otthonában. Ez pedig azt jelenti, hogy ha a Puskás Akadémia vasárnap hazai pályán legyőzi a kiesés elől menekülő Debrecent, visszaelőzi a Ferencvárost, és ismét a tabella élére áll. 0–0