Remekül kezdte az évet a Fradi: villámgól után kiütéses siker

BABJÁK BENCE (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)BABJÁK BENCE (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)
2020.01.25. 14:45
Isael szabadrúgásból tekert meglepő gólt a paksi kapuba (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB I 17. fordulójának nyitó mérkőzésén a címvédő és listavezető Ferencváros hazai pályán a duplázó Olekszandr Zubkov vezérletével 4–0-ra legyőzte a Paksot.

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ

Ferencváros–Paks 4–0 (Zubkov 3., 65., Boli 43., Isael 51.)
Budapest,Groupama Aréna, 8075 néző. Vezette: Iványi

Ha Ferencváros meg akarja nyerni a bajnokságot, nem veszíthet pontot hazai pályán a kiesés elől menekülő csapatok ellen, a Paksnak pedig nem a Groupama Arénában kell kiharcolnia a bennmaradást. Úgy tűnt, ezt már az első perctől mindkét csapatnál tudták, nem is kellett sokat várni az új esztendő első ferencvárosi góljára.

Tokmac Nguen és Franck Boli szép összjátékkal bontotta meg a paksi védelem jobb oldalát, és mivel Szabó János nem tudta elrúgni a középre érkező labdát, Olekszandr Zubkov már a harmadik percben vezetést szerzett csapatának.

Zubkov első gólja

A listavezető úgy kezdte a meccset, ahogy azt a bajnoki címre törő együttesnek kell, az első perctől kezdve kapujához szögezte a Paksot, és mindezt gyakorlatilag az őszi alapcsapatával tette. A klubhoz négy új labdarúgó érkezett a nyáron, ám Szánthó Regő és Somália a keretbe sem került be az első tavaszi bajnokin, míg Vécsei Bálint és Gastón Lódico a kispadról figyelte a játéktéren zajló macska-egér játékot (a túloldalon az új szerzemények közül a klubhoz Mezőkövesdről visszatérő Bertus Lajos volt a gyepen). Bár a csapathoz visszatérő brazil középpályás erősítést jelenthet, Szerhij Rebrov elmondta, mivel csak később kapcsolódott be a felkészülésbe, fizikailag még nincs ideális állapotban. Arról pedig már meggyőződhettünk, hogy az ukrán szakvezető nem kapkodós típus: bár a magyar bajnokság legdrágább és egyik legképzettebbnek számító labdarúgóját, Isaelt tavaly februárban jelentette be az egyesület, az első bajnoki meccsére március közepéig kellett várni. Idő előtt tehát egyetlen labdarúgót sem küld pályára a tréner, igaz, egy régi-új arc így is feltűnt a kezdőcsapatban: a sérüléseket és a műtét utáni rehabilitációt immár teljesen maga mögött hagyó Otigba Kenneth 2018 decembere után lépett ismét pályára az NB I-ben.

Az első negyvenöt perc nem állította nagy kihívás elé a középső védőt, a másik nagy visszatérőhöz, a Ferencvárostól nyáron Paksra távozó Böde Dánielhez ugyanis csak elvétve jutott el a labda. A kiesés elől menekülő vendégek az egyetlen járható utat választották a címvédő otthonában, és a stabil, zárt védekezésből igyekeztek kontrákat építeni. Ezzel megakadályozták, hogy a hazaiak egyik helyzetet alakítsák ki a másik után, igaz, a labdabirtoklás terén így is felborult a pálya. Az Osztermájer Gábor edzette csapat teljesen átengedte a területet és a kezdeményezést a vetélytársnak, így hosszú percekig vándorolt a zöld-fehér lábakon a labda, többször körbeadogatták a Rácz Gergő kapuja elé felhúzott falat, ha pedig esetleg elvesztették, mindössze néhány másodperc kellett, hogy visszaszerezzék. Amikor a hazaiak letámadtak, a Paks nemhogy a csatárokig, még a felezővonalig sem tudta eljuttatni a labdát, ha a korábbi Fradi-kedvenc támadóhoz valahogy mégis eljutott, néhány ígéretesebb megindulásra futotta a vendégek erejéből, ám utána hosszú percekig ismét a Tolna megyeiek térfelére tolódott a játék. A váratlan, kreatív megoldás sokáig hiányzott a Fradiból, ám a labda állandó nyomozása így is megtette hatását, a paksi védelem az első félidő végén ismét kihagyott, Franck Boli finom megoldása után pedig nehéz volt elképzelni, hogy kétgólos hátrányból legyen visszaút a vendégeknek.

Boli gólja

Ha titkon reménykedtek is a feltámadásban, az 51. percben végképp összetört a pontszerzésről szőtt álmuk. Isael szabadrúgása után többen menthettek volna, ám a kapust épp az zavarta meg, hogy végül mindenki lemaradt a beívelésről, és mire felismerte a veszélyt, a labda már a jobb sarokban pihent.

Isael gólja

A második félidőben Rácz Gergőnél talán csak Lenzsér Bence hibázott nagyobbat a vendégektől, a könnyelmű passz után a hazaiak ukrán szélsője második gólját is megszerezte (4–0), a meccs képét látva pedig csak annyi kérdés maradt a hátralévő huszonöt percre, hogy hány gólig jut a Ferencváros, illetve az, hogyan mutatkozik be a csereként pályára lépő Gastón Lódico és Vécsei Bálint. Bár a szintén kispadról beszálló Varga Roland lábában ott volt az ötödik találat, a Fradi megállt négynél, az új szerzemények pedig egyelőre csak ismerkedtek a társakkal.

Zubkov második gólja

A Fradi kiütéses győzelemmel, a Paks pedig „zakóval” kezdte a tavaszi idényt – nem volt egy súlycsoportban a két csapat.