Emberelőnyben sem tudott nyerni a DVTK Pintér csapata ellen

2016.09.17. 18:24
A Diósgyőr nem bírt az újonc Mezőkövesddel (Fotó: Móricz-Sabján Simon)
A labdarúgó NB I 9. fordulójában a DVTK hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Mezőkövesddel. A vendégek előnybe kerültek, ám Sós Bencét kiállította a játékvezető, Horváth Ferenc együttese így egy pontot megmentett.

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ

DVTK–MEZŐKÖVESD 1–1 (Novothny 67., ill. Egerszegi 26.)
Diósgyőr, 2950 néző. Vezette: Bognár T.
ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS
JEGYZŐKÖNYV

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Az utóbbi hetek nem voltak feszültségtől mentesek a Diósgyőr háza táján. Hét közben ugyan 3–1-es győzelmet tudott aratni az Eger ellen a Magyar Kupában, azonban a szurkolók az elmúlt időszakban többször éles kritikát fogalmaztak meg a piros-fehérekről, és nem feltétlenül irodalmi stílusban tették mindezt.

A vendégeken már az első percekben látszott: egyáltalán nincsenek megilletődve. Több veszélyes akciót is vezettek, Sós Bence és Marek Strestík voltak a legaktívabb mezőkövesdi játékosok. Végül azonban a vezetést nem ők, hanem Egerszegi Tamás szerezte meg: egy szöglet után ide-oda pattogott a labda, végül az ötösön álló 25 éves futballista elé került, aki egyből Rados kapujába továbbította (0–1)!

Hamarosan viszont nehéz helyzetbe sodorta magát Pintér Attila együttese: Sós nyolc percen belül előbb akasztás, majd műesés miatt szedett össze sárga lapot, és a második természetesen piros lapot eredményezett, így innentől kezdve tíz emberrel folytatták a találkozót a vendégek.

A fordulás után egyértelműen átvette az irányítást a DVTK, rengeteg kisebb-nagyobb helyzetig jutott el, végül kis szerencsével sikerült kiegyenlítenie: a 67. percben Bognár István jobbról érkező beadása megpattant középen egy menteni igyekvő védőn, Novothny Soma mellkasára pattant a labda, az elvetődő Dombó Dávidnak esélye sem volt hárítani (1–1)!

A folytatásban intenzív nyomást helyezett ellenfelére a hazai csapat, egy-két mezőkövesdi ellenakciótól eltekintve folyamatosan dolgozta ki az újabb és újabb helyzeteket a DVTK. Bognár István és Diego Vela percenként verték meg embereiket a jobb oldalon, azonban beadásaik többsége nem talált csapattársat. A hajrában Patrick Mevoungounak kiugrott a válla a helyéről, le kellett cserélni, ezzel a jelentős része elment az előre jelzett ráadásnak, végül a 99. percben fújta le a mérkőzést Bognár Tamás játékvezető.

A Diósgyőr hiába dolgozott ki rengeteg lehetőséget, nem tudta megszerezni a győztes gólt, a Mezőkövesd pedig keményen küzdött, így pontosztozkodással zárult az összecsapás.