Magabiztos Loki, kilátástalan Újpest: a lilák nagy verést kaptak a Nagyerdőben

BORBOLA BENCE (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)BORBOLA BENCE (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)
2020.01.25. 18:47
A DVSC padlóra küldte az Újpestet (Fotó: Szabó Miklós)
A DVSC 4–0-ra legyőzte Vitelki Zoltán vezetőedző bemutatkozó mérkőzésén a kilátástalan támadójátékkal kirukkoló Újpestet a Nagyerdőben. A lila-fehérek 90 perc alatt egyetlen alkalommal találták el a hazai kaput; az őszi gólkirály, Feczesin Róbert helyére szerződtettet új kilences, Bacsa Patrik öt perccel bemutatkozása után piros lapot kapott.

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ

DVSC–Újpest 4–0 (Szécsi 49., 52., Bódi 59. – 11-esből, Adeniji 73.)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 2120 néző. Vezette: Farkas Á.

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Az új nevek tanulgatásával nem kellett bíbelődniük a szurkolóknak. Nyakatekert névvel megáldott légiósok, alacsonyabb osztályból feltörekvő magyar gyerekek bevetése helyett mindkét oldalon az állandóságra törekedtek a télen. A Loki kezdőcsapatában egyetlen új fiú sem volt, az újpestieknél pedig csupán Novothny Soma volt a pályán, aki Dél-Koreából tért vissza a Megyeri útra.

Pedig az első félidőben lett volna idő az új nevek elsajátítására...

A hazai együttes ugyan megpörgette az első néhány percet, pontosabban, próbálta kihasználni a vendégek védelmének egy-két megingását, ám jelentős helyzet egy sem adódott az első játékrészben. A mínusz három Celsius-fokban olykor jókorát puffant a fagyos labda, és az izmoknak sem éppen megfelelő a téli hideg, igazi futball ekkor még nem alakult ki a Nagyerdei Stadionban.

Nem úgy a fordulás után!

A Loki ismét jobban kezdte a félidőt, és rövid idő alatt el is döntötte a mérkőzést. Szécsi Márk három percen belül kétszer is eredményes volt, és ha egyik sem volt élete gólja, a hazai tábor felállva ünnepelte a középpályást – nem véletlenül. Fontos gólokat szerzett, hiszen cseppet sem volt mindegy, hogy a kiesés elől menekülő Debrecen miként kezdi a tavaszt – januárban.

A gyorsan jött két gólt követően az újpestiek vezetőedzője, Nebojsa Vignjevics szokásához híven váratlan húzással állt elő, a 62. percben három játékosának is megköszönte aznapi teljesítményét. Szakály Péter, Vincent Onovo és Simon Krisztián is mehetett a forró fürdő alá, a szerb szakvezető pedig innentől csak remélhette, hogy senki sem sérül meg, hiszen egyetlen cserelehetősége sem maradt.

Sérülés nem volt, a lilák mégis emberhátrányban fejezték be a játékot.

A télen Miskolcról érkező Bacsa Patrik rémálomszerűen mutatkozott be újpesti mezben, becserélése után öt percet töltött a pályán, tizenegyest érően szabálytalankodott a saját tizenhatosán belül, ráadásként Farkas Ádám játékvezető a piros lapot is felmutatta neki. Finoman fogalmazva is összeesett az Újpest – és hol volt még a meccs vége?!

A hátvédek közül Kire Risztevszki tett azért, hogy a hazaiaknak még jobb napjuk legyen, és ekkor már a Loki-tábor is ütemesen dobolt, ugrált, énekelt. A négygólos hátrány (4–0) tudatában a vendégek teljesen feladták a harcot, a mérkőzés hajrájában már csak a találkozó lefújását várták. A lilák biztosan nem ilyen nyitányra számítottak, a ciprusi edzőtáborban aligha azt gyakorolták, hogyan hozzák kiszolgáltatott helyzetbe kapusukat, Banai Dávidot. A találkozót addig állva figyelő Vignjevics ekkor már elbújt a kispad takarásában, ismerve őt, már azon törte a fejét, mit is mondjon játékosainak az öltözőben.

Kollégája, Vitelki Zoltán azonban fülig érő szájjal fogadta a gratulációkat, a szakvezető alighanem ilyen bemutatkozásról álmodott – csapata győzött, a második félidőben jól is futballozott, és négy gólt szerzett. A Loki az Újpest ellen aratott 4–0-s győzelemmel kezdte az évet, a szombati sikertét pedig fel lehet fogni egyfajta erődemonstrációként is, jelezve, hogy a tavasszal nem a kiesés elkerüléséért szeretne harcban lenni.