Hiába fejelt gólt Böde, Debrecenben is alulmaradt a Paks

VAJDA GYÖRGY (ÖSSZEFOGLALÓ), P. GYULA (PERCRŐL PERCRE)VAJDA GYÖRGY (ÖSSZEFOGLALÓ), P. GYULA (PERCRŐL PERCRE)
2019.11.02. 17:18
Szakadó eső és gólzápor – a debreceniek 3–1-es győzelmet ünnepelhettek a Paks ellen (Fotó: Dömötör Csaba)
A Debrecen hazai pályán 3–1-re legyőzte a Paksot a labdarúgó NB I 11. fordulójában. A végig jobban játszót Loki nagyobb különbséggel is nyerhetett volna, Böde révén csak a hajrában szépítettek a tolnaiak. A Paks újabb veresége miatt egyre jobban inog a kispad Tomiszlav Szivics alatt.

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ

Debreceni VSC–Paksi FC 3–1 (Szécsi 28., Kusnyír 32., Kundrák 60., ill. Böde 81.)
Debrecen,Nagyerdei Stadion, 2650 néző. Vezette: Csonka

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Két rossz passzban lévő együttes csapott össze Debrecenben. Herczeg András, a DVSC, valamint Tomiszlav Szivics, a Paksi FC vezetőedzője is úgy gondolta, ha változtatnak a kezdő tizenegyen, megoldódnak a gondok.

A Loki szakvezetője kihagyta a védelem tengelyéből az utóbbi időben bizonytalanul futballozó Szatmári Csabát, s helyére Pávkovics Bencét állította be. Emellett nagy meglepetésre Tőzsér Dániel csapatkapitány a kispadra szorult, a hírek szerint a középpályás futómennyiségével voltak gondok az utóbbi időben. Helyére a nagy munkabírású, de rutintalan Csősz Richárd került.

A vendégek szakvezetője újra bizalmat szavazott a hárommeccses eltiltását letöltő, bajnoki meccsen a mérkőzés előtt egy gólnál tartó Böde Dánielnek, s kihagyta a DVTK ellen hibázó védőt, Poór Patrikot, valamint a középpályáról Balogh Balázst. Ám nem csupán személycseréket hajtottak végre a szakemberek.

A hazaiaknál a korábban jobbhátvédet játszó Kusnyír Erik egy sorral előbbre került, Bényei Balázs pedig középről jobbra húzódott. Mint az első félidő derekán kiderült, remek edzői húzásnak bizonyult ez a váltás. Az előretörő jobbhátvéd kiharcolt egy tizenegyest, a Kárpátaljáról származó Kusnyír Erik pedig megszerezte pályafutása első NB I-es gólját. A DVSC öt perc alatt szerzett két gólja megfogta az amúgy is bágyatagon, ötlettelenül futballozó paksiakat.

Egy félidő kellett Tomiszlav Szivicsnek ahhoz, hogy felismerje, hibát követett el, amikor a csapat irányítóját, Baloghot a padra ültette, a Loki ugyanis két védekező – inkább romboló, mint építkező – középpályással futballozott, és így is vezetett. Nos, Balogh Balázs beállításával, no meg a hadrend 4–1–3–2-re való változtatásával egy csapásra támadóbbá és egyben veszélyesebbé vált a Paks játéka.

A második félidőre állandósult a vendégfölény, mégis a DVSC szerzett újabb gólt, mégpedig pompás kontraakció végén a csereként beálló, élete első élvonalbeli gólját szerző Kundrák Norbert révén. S bár Böde Dániel a hajrában még szépített, de ezzel a hazai góllal eldőlt a három pont sorsa (3–1). A szervezetten futballozó, jobban összpontosító, taktikailag felkészültebb Loki megérdemelten nyerte meg a találkozót.

A nyáron alaposan megerősödő, mégis egyre mélyebbre kerülő Paksnál pedig az eredménytelenség hatására inogni kezdett a kispad Tomiszlav Szivics alatt.