NB I: Csizmadia csalódott, Boris szerint nem érdemeltek három pontot

P. V.P. V.
2021.01.24. 19:12
Michael Boris szerint a védekezésben ejtett hibák miatt nem érdemeltek három pontot (Fotó: Tumbász Hédi)
Hiába vezetett kétszer is az MTK, végül 2–2-es döntetlent ért el a Budafok otthonában a labdarúgó NB I 17. fordulójában. A találkozó után a két vezetőedző értékelt.

Csizmadia Csaba, a Budafok vezetőedzője a következőket mondta.

„Amit terveztünk a mérkőzés előtt, hogy letámadjuk őket, és próbálunk olyan mérkőzést játszani, ahol mi dominálunk, hellyel-közzel sikerült is, de nehéz úgy kezdeni egy mérkőzést, hogy rögtön az első akcióból az ellenfél gólt szerez. Pozitívum, és mutatja a csapat tartását, hogy az MTK kétszer is vezetett, de vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe. Sőt, bíztam benne a hatvanadik perc környékén, hogy a magunk javára tudjuk fordítani a találkozót. Sajnos, Marko Nikolicstól jött az a gyerekes hiba, pont előtte cseréltem, hogy megnyomjuk az utolsó tíz percet. Onnantól kezdve már nem volt kérdés, az volt a lényeg, hogy megtartsuk az egy pontot. A játék képét nézve csalódott vagyok, a harmadik helyen álló MTK ellen mégiscsak többet uraltuk a mérkőzést, több helyzetünk volt.”

Hozzátette:mentálisan jó állapotban van a csapat, ha nem így lenne, akkor nem tudtak volna visszajönni, összeestek volna, és kikaptak volna 3–0-ra. Elmondta, ha rúgnak két gólt, akkor elvárják, hogy nyerjenek, így elsősorban a védelemben van még gondjuk, annak megerősítésén kell dolgozniuk. Szerdán, a Ferencváros ellen is csak akkor lehetnek eredményesek, ha hátul javul a teljesítményük.

Csizmadia kitértaz éppen a Fraditól kölcsönvett Csonka Andrásra is.

„A felkészülést már velünk végezte, így tudta, mi a dolga a pályán. Az csak egy plusz, hogy gólt rúgott, de látszik rajta, hogy kell neki még idő, hogy teljesen beilleszkedjen. Vannak olyan taktikai dolgok, amin még csiszolni kell, de ez teljesen normális, hiszen rövid idő volt arra, hogy beépítsük a csapatba. Meghálálta a bizalmat, hiszen a gólja mellett végigrobotolta a mérkőzést. Pozitív a hozzáállása.”

Michael Boris, az MTK vezetőedzője így értékelt.

„Annak ellenére, hogy nehezen alakult a felkészülési időszakunk, nagyon jól kezdtük a találkozót, két gólt is szereztünk, viszont át kell beszélnünk a két kapott gólt. Ezek ugyanis elkerülhető szituációkból születtek. Támadásban sokszor gyorsak voltunk, ügyesen bántunk a labdával, az első félidőben szerezhettünk volna még egy gólt, és az el is dönthette volna a mérkőzést. A Budafok második találata után igyekeztünk előrejönni, de ők is jól játszottak, illetve a kiállítás után is csak két kisebb helyzetet sikerült kialakítanunk. Így be kell érnünk az egy ponttal. Néhány szituációban jobban kellett volna védekeznünk, ezért nem érdemeltünk három pontot.”

Külön beszélt az MTK két új játékosáról, Varga Rolandról és Nikolai Alhóról.

„Mindkét játékos hétről hétre egyre jobb lesz, de szokniuk kell ezt a játékrendszert, hiszen Varga a Fradiban más stílusban játszott, ellenük mindenki beállt védekezni. Alho pedig más országból érkezett, szoknia kell a légkört, az ellenfeleket. Nagyjából mindketten jól játszottak, de lépésről lépésre kell beépítenünk őket a csapatba. Alho kisebb sérülést szenvedett a meccsen, elővigyázatosságból kellett lecserélnem, Varga pedig az utóbbi időben keveset játszott a Fradiban.”

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ

Budafoki MTE–MTK Budapest 2–2(Skribek 6., Csonka 52., ill. Schön 2., Varga R. 27.)

Paks,Paksi FC StadionKarakó Ferenc
18.00:Budapest Honvéd–ZTE(Tv: M4 Sport+)Budapest,Új Hidegkuti Nándor StadionSolymosi Péter
12. Diósgyőri VTK17411220–33–1313

Az 5. fordulóból – a Fehérvár és az FTC nemzetközi kupakötelezettsége miatt – elhalasztottKisvárda–Mol FehérvárésBudafoki MTE–Ferencvárosmeccset 2021. január 27-én játsszák le.