Hétgólos meccsen győzte le a Paks a kettős emberhátrányba került Puskás Akadémiát

BODNÁR ZALÁN (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)BODNÁR ZALÁN (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2021.08.08. 19:54
A Paks a Puskás Akadémia otthonában már az első félidőben három gólt szerzett az NB I 2. fordulójában, Nagy Zsolt kiállítása pedig megpecsételte a hazaiak sorsát. A folytatásban még három gólt kaptak a felcsútiak, és csak egyet tudtak lőni, beállítva a 6–1-es végeredményt.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!
Ez nem a Puskás Akadémia napja volt, Bognár István két gólt is szerzett (Fotó: Árvai Károly) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
2. FORDULÓ

Puskás Akadémia FC–Paksi FC 1–6 (0–3)
Felcsút,Pancho Aréna,782néző.Vezette:Antal
Gólszerző:Plsek (55.), ill. Sajbán Máté (15., 66.), Bognár I. (37., 68.), Ádám M. (46.), Nagy R. (58.)
Kiállítva:Nagy Zsolt (42., Puskás Akadémia), Nunes (88., Puskás Akadémia)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Az előző idény két meglepetéscsapata közül a Paksnak kellett javítania az első forduló után, mivel Bognár György együttese a nyitányon kikapott odahaza a Mezőkövesdtől. Magához is ragadta rögtön a kezdeményezést a vendéggárda, azonnal támadólag lépett fel. Az első nagy helyzet mégis a hazaiaké volt, Kiss Tamás közeli kapáslövése után a lécen csattant a labda.

Úgy festett, ezzel ki is jön a szorításból a Puskás Akadémia, ám négy perccel később megszerezte a vezetést a Paks. Sajbán Máté gólja lesgyanús helyzetből született, a játékvezető azonban a VAR segítségét igénybe véve megadta. A 4–2–3–1-es szisztémában Sajbán balszélsőként kezdett, aztán idővel helyet cserélt a jobb szélen kezdő Szabó Bálinttal, és már abból a pozíciójából adott gólpasszt a 37. percben, amikor Bognár István talált be.

Az addig sem fényesen álló felcsúti együttes a szünet előtt néhány perccel rendkívül nehéz helyzetbe került, mivel csapatkapitánya, Nagy Zsolt reklamálásért megkapta a második sárga lapját, így kiállították. A három belső védővel játszó Puskás Akadémia hátvédjeire nyilván extra terhet rótt az emberhátrány, és négy perccel a kiállítás után, az első félidő ráadásában meg is szerezte a harmadik gólját a tolnai együttes, Bognár István ezúttal gólpasszt adott, a befejezés pedig Ádám Martiné volt. Egy félidő alatt tulajdonképpen eldőlt a meccs (0–3).

Nem így gondolták a hazaiak. Gera Dániel a fordulás után néhány perccel ziccert hibázott, az 55. percben azonban Jakub Plsek fejjel szépített. Csodát lehet tenni tíz emberrel, 0–3-ról? Ekkor még elképzelhetőnek tetszett, de három perccel később Nagy Richárd elejét vette a hazaiak bizakodásának, visszaállította a háromgólos különbséget. Ami aztán csak nőtt... A hajrában azonnali piros lappal még Joao Nunest is elveszítette a PAFC.

A tavalyi, emlékezetes 6–2-es siker után ezúttal is nagy különbségű győzelmet aratott a volt felcsúti szakmai igazgató, Bognár György csapata a Puskás Akadémia ellen. 1–6

A paksiak hatszor ünnepeltek gólt vasárnap Felcsúton (Fotó: Árvai Károly)

1455
MTK Budapest–Budapest Honvéd 1–0Budapest, Új Hidegkuti Nándor StadionKarakó Ferenc