Emberhátrányban is megy: ismét győzni tudott a Kisvárda!

2021.08.06. 19:50
Két meccs után hibátlan a Kisvárda a magyar bajnokságban (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-bihari Napló)
A labdarúgó NB I második fordulójában is győzni tudott az előző héten a Ferencvárost idegenben megverő Kisvárda, a rétköziek odahaza úgy verték meg 2–1-re a Gyirmótot, hogy egy teljes félidőt emberhátrányban futballoztak.

LABDARÚGÓ NB I
2. FORDULÓ
Kisvárda Master Good–Gyirmót FC Győr 2–1
(Melnik 32., Bumba 56., ill. Varga B. 35.)
Kisvárda,
Várkerti Stadion, 2022 néző. Vezette: Pintér Cs.
Kiállítva: Ötvös (45+1., Kisvárda)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

GYORS PÁLYÁHOZ GYORS JÁTÉK DUKÁL. A nyári holt szezonban kicserélték a gyepszőnyeget Kisvárdán, ahol a hibrid technológiát választották, ennélfogva érezhetően gyorsabb lett a borítás. A körülményekhez alkalmazkodva mindkét csapat a hátsó indítások utáni megugrásokra alapozott, kisvárdai részről Bohdan Melnik szervezte a mélységből a játékot, gyirmóti oldalon pedig Vass Ádám lépett vissza gyakran a védelembe, és onnan osztogatott.

Nemcsak a játék ritmusa, a gólváltás is gyors volt az első félidő hajrájában. Előbb Bohdan Melnik bizonyította, új posztjáról a kapu közvetlen közelébe is odaér, és gólra váltotta Claudiu Bumba pontos átadását.

Alig telt el három perc, és Varga Barnabás fejjel egyenlített, ami azért nem volt váratlan, mert a gyirmóti támadó a meccs elején is veszélyeztetett, de akkor még Dombó Dávid kipiszkálta a léc alá tartó labdát. A játék képe alapján reálisnak tűnt az első félidei döntetlen, egyúttal a kisvárdaiak tapasztalták, annál is nehezebb mérkőzés várhat rájuk az újonc ellen hazai pályán, mint amilyet a bajnok Ferencváros otthonában játszottak (2–1) a nyitányon.

Azok után meg különösen, hogy még szünet előtt emberhátrányba került a házigazda: Pintér Csaba elsőre csak sárga lapot adott a Nagy Péter vádlijába beleszálló Ötvös Bencének, de beavatkozott a VAR, és a felvétel megtekintése után a játékvezető korrigálta döntését, és kiállította a kisvárdai középpályást.

A KÉT GÓL VIDEÓJA ITT!

Az új helyzetben 4–4–1-es szerkezetre váltott a Kisvárda, vagyis kettős védelmi vonalat vont a Gyirmót ellen, amely azért nem kezdett ellenállhatatlanul rohamozni. Az már a Fradi ellen is kiderült, a Várda nem esik kétségbe, ha védekeznie kell, és ezúttal is sikeresen vitt végig egy ellentámadást, amelynek végén Claudiu Bumba megnézte magának a bal alsó sarkot, és a tizenhatos vonalától oda is lőtte a labdát.

VIDEÓ ITT!

A gól végül győzelmet ért a hazaiak számára, de ehhez az is kellett, hogy Lencse László és Medgyes Zoltán révén helyzeteket rontott az újonc. Az első körben a Ferencváros otthonában diadalmaskodó Kisvárda korábban sohasem kezdte még két győzelemmel az NB I-es bajnokságot, és sohasem vezette egyetlen percig sem a tabellát. 2–1

AUGUSZTUS 6. (péntek)
Kisvárda–Gyirmót FC Győr 2–1 Kisvárda, Várkerti Stadion, 2022 néző. V: Pintér Cs.