Otthon kapott ki a Honvéd a Szegedtől, kéz a kézben menetel az ETO és a Vasas – ez történt az NB II-ben

F. B., P. Gy.F. B., P. Gy.
2024.04.07. 15:52
Újabb veresége következtében továbbra is csak öt pontra van a kieső zónától a sötét mezes Honvéd (Fotó: Dömötör Csaba)
Hat vendéggyőzelmet és csak két hazai sikert hozott a labdarúgó NB II 27. fordulójának vasárnapi játéknapja. A Honvéd odahaza kapott ki a Szegedtől, az Ajka a BVSC otthonában győzött, a Gyirmót pedig Siófokon diadalmaskodott. A folytatásban a feljutásért küzdő Vasas és ETO is nyerni tudott, előbbi Csákváron, utóbbi Győrben a Soroksár ellen. A Haladás megtörte a Budafok hármas veretlenségi sorozatát, a Kazincbarcika meglepetésre mind a három pontot hazavitte a továbbra is ötödik Kozármisleny stadionjából, míg az utolsó Mosonmagyaróvár a szintén kiesésre álló Tiszakécske vendégeként tudott győzni és ezzel véget vetett a kilenc fordulón át tartó nyeretlenségi szériájának.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–VASAS 2–3 (2–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, 600 néző. Vezette: Katona Balázs (Szalai Dániel, Horváth Zoltán)
CSÁKVÁR: Zelizi – Murka, Babós L. (Gregor, 72.), Karacs, Nahirnij – Farkas A., Mészáros D. (Baracskai, 82.), Dusinszki – Gazdag V. (Tamás N., 61.), Nagy Z. (Simon A., 61.), Szakály D. (Jablonszkij, 72.). Vezetőedző: Tóth Balázs
VASAS: Jova – Pávkovics, Otigba, Baráth B. – Bakti (Girsik A., 86.), Urblík J., Hidi M., Berecz, Deutsch L. (Doktorics, 61.) – Holender (Radó, 61.), Tóth M. (Szalay Sz., 75.). Vezetőedző: Gera Zoltán
Gólszerző: Nagy Z. (öngól, 0–1) a 9., Nagy Z. (1–1) a 23., Deutsch L. (1–2) a 34., Dusinszki (2–2) a 45+1., Baráth B. (2–3) az 52. percben
Tóth Balázs: – A meccs képe alapján felvettük a versenyt a Vasassal, szép gólokat szereztünk, de sajnos ugyanakkor könnyű gólokat ajándékoztunk ellenfelünknek. Megyünk tovább a saját utunkon…
Gera Zoltán: – Nehéz meccs volt, bár hamarabb eldönthettük volna a három pont sorsát. Kellenek az ilyen sikerek.

ETO FC GYŐR–SOROKSÁR SC 2–0 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO Park, 2078 néző. Vezette: Sipos Tamás (Szécsényi István, Mohos Milán)
ETO: Ruisz – Kiss M., Szépe, Boldor (Szujó, 59.), Vianna – Tóth R. – M. Diarra (Hamed, 90+2.), Bumba (Anton, 90+2.), Csontos (Boschilia, 87.), Skvarka – Kröhn (Huszár M., 87.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Soroksár: Mergl – Króner, Schadirac, Kékesi, Kaján – Tóth A., Németh E. – Gálfi (Varga Z., 68.), Köböl (Dragóner F., 68.), Korozmán (Borbély B., 81.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Bumba (11-esből, 1–0) az 57., Skvarka (2–0) a 90. percben
Kuznyecov Szergej: – Nagyon nehéz összecsapáson vagyunk túl, egy szervezett ellenféllel szemben. A szurkolóktól támogatott csapatunk megmutatta győztes karakterét, és fontos három ponthoz jutottunk.
Lipcsei Péter: – A játékosaimnak is gratuláltam, mert nem játszottunk rosszul. A rutinosabb Győr a megítélhető tizenegyesen kívül csak a második, valóban minőségi góllal igazolta a képességeit.

HR-RENT KOZÁRMISLENY–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 0–2 (0–1) –  ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, 700 néző. Vezette: Jakab Árpád (Baghy Csaba, Sinkovicz Dániel)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke P., Ikonomou, Füredi, Turi (Koszovcsuk, 81.) – Molnár Á. (Nagy M., 61.), Nagy E. (Vogyicska Bálint, 75.), Schuszter, Tóth Z. (Kozics, a szünetben) – Daru, Horváth P. (Major S., a szünetben). Vezetőedző: Aczél Zoltán
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Ternován, Heil, Süttő, Kotula – Varga J. – Pinte P. (Ádám F., 88.), Csatári, Kártik (Szabó B., 65.), Pekár L. (Kurdics, 65.) – Pethő B. (Vincze D., 79.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Pethő B. (0–1) a 27., Pethő (0–2) a 72. percben
Aczél Zoltán: – Bár akadtak hiányzóink, arra nem lehet hivatkozni, mert az a legjobb tizenegy, ami a pályán van. Gólhelyzet, kapura lövés nélkül nem lehet nyerni.
Csábi József: – Az első félidőre kitaláltunk valamit, ami nagyon jól működött. Az ellenfél válaszolt rá, de azt átvészeltük. Ennek tükrében megérdemelten nyertünk.

SZOMBATHELYI HALADÁS–BUDAFOKI MTE 2–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 1015 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Ring Kevin, Máyer Gábor)
SZOMBATHELYI HALADÁS: Pálfi – Nyíri V., Jagodics M., Ene, Bolla – Erdei C. (Jancsó A., 83.), Szakály A. – Mohos (Szijjártó, 83.), Rácz B. (Frák, 90+1.), Horváth R. (Zvekanov, 74.) – Kelemen M. (Pintér F., 74.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics
BUDAFOK: Gundel-Takács – Szerető, Lorentz, Kalmár O., Horváth O. – Oláh B., Csonka A. – Merényi (Vasvári, 54.), Németh M. (Fekete M., 56.), Kovács D. (Pintér Á., 56.) – Zsóri (Elek B., 65.). Vezetőedző: Dajka László
Gólszerző: Kelemen (1–0) az 54., Kelemen (2–0) a 63. percben
Alekszandar Jovics: – Az első félidőben uraltuk a pályát, de a befejezéseknél nem voltunk elég határozottak. A második félidő első húsz percében nagyon jól játszottunk, ekkor eldöntöttük a meccset. Fontos győzelmet arattunk.
Dajka László: – Az első félidőben valóban a Haladás volt a jobb, míg mi a másodikban nyolc perc alatt két óriási hibát követtünk el – ezzel eldőlt a meccs. Ilyen hibákat a nálunk jobb csapatok sem bírnak el.

TISZAKÉCSKEI LC–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 0–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Szigetvári Márk (Ifj. Varga Gábor, Punyi Gyula)
TISZAKÉCSKE: Kiss Á.– Balázs B. (Takács T., 78.), Szőr (Kállai Z., 57.), Viczián, Valencsik – Bertus, Kocsis D., Lehoczky, Vajda R. (Gyurján, 78.) – Zamostny (Czékus, 68.), Torvund. Megbízott vezetőedző: Balogh Pál
MOSONMAGYARÓVÁR: Slakta – Végső (Simita, 74.), Csóka D., Czingráber, Deák I., Horváth K.– Illés (Bekker, 85.), Radics, Szendeff (Puhtyejev, 65.), Máris (Szabó B., 65.) – Kapornai (Vukaszovics, 65.). Vezetőedző: Nagy Ádám
Gólszerző: Szendeff B. (0–1) a 38. percben
Balogh Pál: – A mérkőzés nagy részében mezőnyben jól teljesítettünk, de a kapu előtt megállt a tudományunk. A támadójátékunkban sajnos nem volt meg a kellő átütőerő.
Nagy Ádám: – A csapat azt az arcát mutatta, amit szerettem volna: meggyőző teljesítmények voltak, mind egyéni, mind csapat szinten. Megérdemelt volt ez a győzelem.

BFC SIÓFOK–GYIRMÓT FC GYŐR 2–4 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion, 300 néző. Vezette: Gaál Ákos (Király Zsolt, Kulman Tamás)
SIÓFOK: Winter – Varjas Z., Hegedűs J. (László D., 53.), Vékony – Major G. (Schildkraut, 69.), Gyurkits (Szedlár, 53.), Posztobányi, Kitl M. (Svedjuk, 53.), Varga B. – Dénes, Németh B. Vezetőedző: Dragan Vukmir
GYIRMÓT: Hársfalvi – Lányi, Csörgő V., Hudák D. (Hajdú Á., a szünetben), Szegi – Kovács M., Szőke G. – Kicsun (Kovács D., 76.) Madarász (Erdei M., 90+1.), Medgyes Z. – Adamcsek (Molnár J., 69.). Vezetőedző: Tamási Zsolt
Gólszerző: Madarász (0–1) a 27., Dénes (1–1) a 46., Kicsun (1–2) a 49., Madarász (1–3) a 70., Posztobányi (2–3) a 77., Erdei M. (2–4) a 94. percben
Dragan Vukmir: – Az első félidőben sok lehetőséget alakítottunk ki, negyedóra után akár két góllal is vezethettünk volna. Ahogy korábban, úgy most is a semmiből kaptunk gólt, így megint mennünk kellett az eredmény után. Nagyon sok hibával játszottunk hátul.
Tamási Zsolt: – Az előző fordulókhoz képest, különösen a mérkőzés első negyedében nagyon sok technikai hibával futballozott a csapat. Minőségileg gyengébb játékot nyújtottunk, óvodás gólokat kaptunk. Annak viszont örülök, hogy az ellenfél kapuja előtt jó megoldásokat választottunk.

BVSC-ZUGLÓ–FC AJKA 0–2 (0–1)  ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Szőnyi út, 232 néző. Vezette: Móri Tamás (Márkus Péter, Tőkés Róbert)
BVSC Csenterics – Benkő-Bíró, Poór, Vinícius, Király Á. – Mitrovics (Nwachukwu, 68.), Rabatin – Ihrig-Farkas (Tóth M., 68.), Tóth K. (Szilágyi M., 75.), Kelemen P. – Bacsa P. (Horváth R., 75.). Vezetőedző: Szekeres Tamás
AJKA: Szabados I. – Tóth G., Tar, Jagodics B., Csemer – Tajthy T. (Görgényi D., 60.), Sejben (Kenderes Z., 82.) – Babos B., Csizmadia Z. (Horváth P., 73.), Nagy K. (Pantovics, 73.) – Szarka Á. (Borsos F., 60.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Csizmadia Z. (0–1) a 36., Babos B. (0–2) a 65. percben
Szekeres Tamás: – Jól kezdtünk, ám az ajkai gól megzavarta a fiúkat. Fordulópontot jelentett a kihagyott büntető, hiába voltak helyzeteink, nem tudtunk élni a lehetőségeinkkel.
Schindler Szabolcs: – Megérdemelten nyertünk, a kapu előtti határozottságunkkal ennyivel jobbak voltunk.

BUDAPEST HONVÉD–SZEGED-CSANÁD GA 0–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Bozsik Aréna, 2693 néző. Vezette: Molnár Attila (Ország Péter, Dobos Dávid)
BP. HONVÉD: Dúzs – Kovács N., Pekár I., Szabó A., Benczenleitner – Keresztes, Nyitrai (Bobál G., 61.), Lőrinczy (Bocskay, 61.) – Benkő (Eördögh, a szünetben), Holman (Adorján, 61.), Kundrák (Kulbacsuk, 82.). Vezetőedző: Csertői Aurél
SZEGED: Molnár-Farkas – Könczey (Kővári, 79.), Szilágyi Z., Horváth M., Gera N. – Haris (Bíró B., 68.), Magyar Zs. – Nagy R. (Papp Á., 53.), Márkvárt, Zuigeber (Gajdos, 79.) – Borvető (Klausz M., 68.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Zuigeber (0–1) a 21. percben
Csertői Aurél: – Az első félidőben gyámoltalanok voltunk, nem mertünk vállalkozni, nem is nagyon jutottunk el az ellenfél kapujáig, bár ők is csak egyszer, de szép góllal szereztek vezetést. A másodikban nyomás alatt tartottuk a vendégeket, ám nehéz egy tíz emberrel védekező csapatot megbontani. Sajnos a végén sem tudtuk az üres kapuba berúgni a labdát.
Alekszandar Sztevanovics: – Tradicionális, nagy klubbal játszottunk, igyekeztünk a legjobb formában futballozni, és hosszú idő után be is találtunk. Voltak hibáink, de szerencsére nem büntettek meg minket a honvédosok.