Parádés csákvári gólok estek, de a Vasasé lett a három pont

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2024.04.07. 16:50
A Csákvár ma pont nélkül maradt (Fotó: Kovács Donát/KBSC, archív)
A labdarúgó NB II 27. fordulójában a feljutásra pályázó Vasas nagyon megizzadt a kiesés elől menekülő Csákvár otthonában, de végül hazavitte a három pontot (2–3).

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–VASAS 2–3 (2–2)
Csákvár, 600 néző. Vezette: Katona Balázs (Szalai Dániel, Horváth Zoltán)
CSÁKVÁR: Zelizi – Murka, Babós L. (Gregor, 72.), Karacs, Nahirnij – Farkas A., Mészáros D. (Baracskai, 82.), Dusinszki – Gazdag V. (Tamás N., 61.), Nagy Z. (Simon A., 61.), Szakály D. (Jablonszkij, 72.). Vezetőedző: Tóth Balázs
VASAS: Jova – Pávkovics, Otigba, Baráth B. – Bakti (Girsik A., 86.), Urblík J., Hidi M., Berecz, Deutsch L. (Doktorics, 61.) – Holender (Radó, 61.), Tóth M. (Szalay Sz., 75.). Vezetőedző: Gera Zoltán
Gólszerző: Nagy Z. (öngól, 0–1) a 9., Nagy Z. (1–1) a 23., Deutsch L. (1–2) a 34., Dusinszki (2–2) a 45+1., Baráth B. (2–3) az 52. percben
Tóth Balázs: – A meccs képe alapján felvettük a versenyt a Vasassal, szép gólokat szereztünk, de sajnos ugyanakkor könnyű gólokat ajándékoztunk ellenfelünknek. Megyünk tovább a saját utunkon…
Gera Zoltán: – Nehéz meccs volt, bár hamarabb eldönthettük volna a három pont sorsát. Kellenek az ilyen sikerek.

A Vasas győzni utazott Csákvárra, s ennek megfelelően azonnal magához ragadta a kezdeményezést. Ha szerencsés körülmények között is, de gyorsan megszerezte a vezetést, ám mielőtt igazán megnyugodhattak volna az angyalföldi hívek, Nagy Zoárd parádés fejes góllal egyenlített. Élvezetes, lüktető volt a mérkőzés, az ex-csákvári Deutsch László pedig ismét előnyhöz juttatta a vendég gárdát. A félidő hajrájában azonban sakk-mattra játszotta támadását a hazai legénység és 18 éves játékosa, Dusinszki Szabolcs öreg, rutinos rókákat megszégyenítő higgadtsággal értékesítette a ziccert. A fordulás után minden ott folytatódott, ahol 15 perccel korábban abban maradt. Baráth Botond egy szögletet követően kihasználta a hazai védelem figyelmetlenségét, s mint fél óra múlva kiderült, erre már nem maradt válasza az Aqvitalnak. A Vasas nagyon megizzadt a három pontért, de hazavitte és ezzel továbbra is ott lohol az ETO sarkában.

Köszöntjük kedves olvasóinkat. Meglátjuk, mire megy az előző három bajnokiján 7 pontot szerző Csákvár a már 15 bajnoki óta veretlen Vasassal szemben!