Kikapott az ETO Zuglóban, nyert a Szpari, a ráadásban döntött a Gyirmót és a Barcika – ez történt az NB II-ben

F. B., P. Gy.F. B., P. Gy.
2024.02.04. 13:52
Luciano Vera túlugrotta Király Ákost a BVSC-ETO meccsen (Fotó: Török Attila)
A szombati Kozármisleny–Bp. Honvéd (1–2) mérkőzés után vasárnap újabb hét találkozót rendeztek a labdarúgó NB II 19. fordulójából. Az ETO FC Győr meglepetésre egy góllal kikapott az újonc BVSC otthonában, a listavezető Nyíregyháza viszont biztosan verte a Tiszakécskét. A kiesés elől menekülő Siófok fordulatos meccsen döntetlenre végzett Pécsen, az Ajka pedig otthon tartotta a három pontot a Budafok ellen. A Gyirmót és a Barcika is a ráadásban szerzett góllal harcolta ki a győzelmet. Az esti programban a Haladás a 10. perctől emberhátrányban játszva ikszelt a Csákvárral.

A tavaszi szezont felvezető beharangozó cikkünket itt olvashatja el.

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ

BVSC-ZUGLÓ–ETO FC GYŐR 1–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Szőnyi út, 713 néző. Vezette: Derdák Marcell (Huszár Balázs, Király Zsolt)
BVSC: Csenterics – Poór, Vinícius, Hesz O., Király Á. – Tóth K., Hidi P. – Mucsányi  (Bacsa, 57.), Nwachukwu (Nagy J., 89.), Tóth M. (Szilágyi M., 67.) – Ihrig-Farkas (Kelemen P., 67.). Vezetőedző: Szekeres Tamás
GYŐR: Ruisz – Vera, Szépe (Hamed, 57.), Boldor, Vianna (Csontos D., a szünetben) – Anton, Vingler – Diarra (Kröhn, 70.), Skvarka (Boschilia, 70), Bumba – Lukics (Huszár M., 57.). Vezetőedző: Antonio Munoz
Gólszerző: Tóth M. (1–0) a 37. percben
Szekeres Tamás: – Tudtuk, a Győr erős csapat, de próbáltunk ellentámadásokat kialakítani. Berúgtuk a kínálkozó helyzetünket, ellenfelünk pedig nem élt a lehetőségeivel, ez döntött.
Antonio Munoz: – Bár rengeteg helyzetünk volt, mégis a BVSC szerezte meg a vezetést, s meg is nyerte a találkozót. Nincs mit tennünk, megyünk tovább és megpróbálunk nyerni a következő mérkőzésen, a Csákvár ellen odahaza.

SZOMBATHELYI HALADÁS–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–2 (2–2) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, 771 néző. Vezette: Molnár Attila (Mohos Milán, Vörös Dániel)
HALADÁS: Pálfi – Nyíri, Jagodics M., Csonka B., Beronja – Zvekanov – Horváth R. (Mohos, 65.), Erdei C., Csernik (Bolla G., 19.) – Rácz B., Pintér F. (Kelemen M., 65.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics
CSÁKVÁR: Zelizi – Murka, Babós, Karacs, Nahirnij – Mészáros D. – Tamás N., Szakály D.  (Dusinszki, 77.), Farkas A. (Gazdag V., 62.), Fejős Á. (Juhász L., 85.) – Nagy Z. (Simon A., 62.). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Nahirnij (0–1) a 15., Horváth R. (1–1) a 33., Pintér F. (2–1) a 38., Farkas A. (2–2) a 40. percben
Kiállítva: Beronja a 12. percben
Aleksandar Jovics: – Korán emberhátrányba kerültünk, amely kicsit átírta a mérkőzés forgatókönyvét, tudatosan visszább álltunk, sok futással kompenzáltuk, hogy tíz főre fogyatkoztunk, így sikerült egy fenomenális csapatjátékkal egy pontot szereznünk.
Tóth Balázs: – Kicsit mérges vagyok a játékosaimra, hiszen ennyi helyzetből meg kellett volna nyernünk a mérkőzést.

PÉCSI MFC–BFC SIÓFOK 2–2 (1–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, PMFC Stadion, 800 néző. Vezette: Katona Balázs (Kulman Tamás, Ring Kevin)
PÉCS: Helesfay – Terbe, Takács Zs., Pejovics, Majnovics (Hadaró, 84.) – Szeles T. (Krausz , 71.), Hudák M. (Vas B., 84.), Harsányi I., Bukovics, Szabó M. (Miknyóczki, 60.) – Gera D. (Rácz B., a szünetben). Vezetőedző: Kulcsár Árpád
SIÓFOK: Winter – Varjas Z., Hegedűs J., Vékony – Svedjuk, Varga B. – Kovács B. – Major G., Kitl M., Gyurkits (László D., 71.) – Németh B. Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Harsányi I. (1–0) a 22., Kitl M. (11-esből, 1–1) a 28., Németh B. (1–2) a 33., Pejovics (2–2) a 88. percben
Kiállítva: Hadaró a 90+1. percben
Kulcsár Árpád: – Hazai pályán nyernünk kellett volna. A tavaszi első mérkőzés mindig lutri. Harminc percig azt játszottuk, amelyre készültünk, utána viszont két nem várt hibát vétettünk, de volt a csapatban tartás és erő.
Dragan Vukmir: – Az utolsó percekig kiegyenlített mérkőzés volt, bár kicsit belealudtunk az elejébe. Fordítottunk, de hiába voltak meg a lehetőségeink, nem zártuk le a mérkőzést.

GYIRMÓT FC GYŐR–SOROKSÁR SC 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 525 néző. Vezette: Bana Gergely (Szécsényi István, Kiss Balázs)
GYIRMÓT: Hársfalvi – Lányi, Hudák D., Csörgő V., Szegi – Kovács M., Kovács D. (Hajdú Á., 85.) – Kicsun 5 (Soltész D., 56.), Madarász (Molnár J., 85.), Medgyes Z. – Adamcsek (Erdei M., 85.) Vezetőedző: Tamási Zsolt
SOROKSÁR: Mergl – Kaján, Króner, Kékesi, Vincze Á. – Németh E., Vass Á. – Dobos Á. (Borbély B., 80.), Katona M., Korozmán (Varga Z., 67.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Lányi (1–0) a 90+1. percben
Tamási Zsolt: – Győztesként is nehéz bármit mondani, mert a külső körülmények nem tették lehetővé a jobb játékot. Egygólos mérkőzés volt, szerencse is kellett a győzelmünkhöz.
Lipcsei Péter: – A nagyon rossz talajú pályán nem alakult ki folyamatos játék. Nyilván bosszantó számunkra a kilencvenegyedik percben, szabadrúgás után kapott góllal veszíteni egy abszolút ikszes mérkőzésen.

KOLORCITY KAZINCBARCIKA–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 400 néző. Vezette: Káprály Mihály (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)
KAZINCBARCIKA: Bánhegyi – Szekszárdi M., Heil, Papp M. – Székely, Pekár L. (Süttő, 57.), Kártik (Ádám F., 85.), Szabó Balázs (Ternován, 57.), Kotula – Pethő, Pinte P. (Gante, 73.) Vezetőedző: Csábi József
MOSONMAGYARÓVÁR: Auerbach – Simita, Czingráber, Tullner (Papp Sz., a szünetben), Horváth K. – Kapornai (Gáncs, 88.), Radics M. (Vukaszovics, a szünetben) – Szabó Bence, Illés D., Csóka D. (Bekker, 71.) – Szendeff . Vezetőedző: Nagy Ádám
Gólszerző: Kotula (1–0) a 90+4. percben
Csábi József: – Katartikusra sikerült a meccs vége. Elégedett vagyok az eredménnyel, a játékkal kevésbé. Természetesen a célunk a bennmaradás, és igyekszünk mindent megtenni ennek érdekében.
Nagy Ádám: – Az első kilencvenhárom percet illetően nem kritizálhatom a csapatom, mert jól megvalósította, amit elképzeltünk. Sajnos az ilyen helyzetekben szükségünk van az erős karakterekre, hogy elkerüljük az ilyen késői gólokat.

FC AJKA–BUDAFOKI MTE 3–1 (2–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, 700 néző. Vezette: Zimmermann Márió (Ország Péter, Márkus Péter)
AJKA: Horváth D. – Tóth G., Tar, Jagodics B., Csemer – Csizmadia Z., Tajthy (Görgényi, 75.) – Zsolnai R. (Sejben, 84.), Fiáth (Babos B., a szünetben), Borsos (Pantovics, 75.) – Nagy M. K. (Szarka Á., 61.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
BUDAFOK: Gundel-Takács – Bíró M. (Czérna, a szünetben), Lorentz, Horgosi, Kalmár O. – Csonka A. (Németh M., 72.), Oláh B. – Szerető (Horváth O., 59.), Kovács D. (Elek B., 72.), Vasvári – Zsóri. Vezetőedző: Erős Gábor
Gólszerző: Csizmadia Z. (1–0) a 6., Nagy M. K. (2–0) a 7., Vasvári (2–1) a 35., Babos B. (3–1) a 94. percben
Schindler Szabolcs: – A két gyors gól meghatározta a mérkőzés kepét, volt gyenge tíz percünk, amikor ráültünk az eredményre. Azt láttam, hogy a győzelemért mindent megtettek a játékosaim, és remélem, ez valami jónak a kezdete.
Erős Gábor: – Nehéz mit mondani, egy edző rémálma az, ahogy kezdődött a mérkőzés. Amire készültünk az kútba esett, a szépítés sikerült és majdnem az egyenlítés is összejött, ám a meccs végen kinyíltunk, és ez lett a vesztünk.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–TISZAKÉCSKEI LC 2–0 (2–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, 400 néző. Vezette: Rúsz Márton (Punyi Gyula, ifj. Varga Gábor)
NYÍREGYHÁZA: Dala – Farkas B., Baki, Alaxai, Gengeliczki – Kesztyűs, Toma – Kovácsréti (Nagy B., 80.), Nagy D. (Beke P., 86.), Géresi (Herjeczki, 71.) – M. Ramos (Novák Cs., 71.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
TISZAKÉCSKE: Prokop – Balázs B., Fodor F., Viczián (Bertus, a szünetben), Grünvald – Kocsis D. (Bencze M., 77.), Szőr, Lehoczky – Torvund (Gyurján B., a szünetben), Cipf (Kállai, a szünetben) – Takács T. (Zamostny, a szünetben). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Kovácsréti (1–0) a 33., Géresi (2–0) a 40. percben
Tímár Krisztián: – A legfontosabb az volt, hogy győzelemmel kezdjük a tavaszt. Az első félidőben szerzett két gólunk után a második játékrészben is volt egy-két olyan helyzet, amit, ha berúgunk, hamarabb lezárjuk a meccset. Voltak még izgalmas pillanatok, mert a Tiszakécske mindent megpróbált a szépítésért, de stabilak maradtunk, kontrolláltuk a mérkőzést. Noha a fordulás után csak helyenként játszottuk úgy, ahogy szeretnénk, nem vagyok elégedetlen.
Kis Károly: – Az elején sikerült, amit elterveztünk, majd az első gól – több oknál fogva – megfogott bennünket. Ezután jött néhány gyenge percünk, amit a Nyíregyháza kihasznált. A második félidőben sokat tettünk azért, hogy szorosabb legyen a találkozó, volt is erre lehetőségünk, a hazaiak kapusa egy támadáson belül kétszer is bravúrral hárított. Hozzá kell tenni, nemcsak nekünk voltak helyzeteink, a hazaiak is hamarabb eldönthették volna a találkozót.