Egy pontot otthon tartott az emberhátrányban futballozó Haladás

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2024.02.04. 16:54
(Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu, archív)
A labdarúgó NB II 19. fordulójában a több mint 80 percet emberhátrányban futballozó Szombathelyi Haladás hazai pályán 2–2-re végzett a Csákvárral.

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ
SZOMBATHELYI HALADÁS–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–2 (2–2)
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 771 néző. Vezette: Molnár Attila (Mohos Milán, Vörös Dániel)
SZOMBATHELYI HALADÁS: Pálfi Nyíri, Jagodics M., Csonka B., Beronja Rácz B. (Jancsó, 89.), Zvekanov, Erdei C., Horváth R. (Mohos, 64.) Pintér F. (Kelemen, 64.), Csernik (Bolla, 19.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics
AQVITAL FC CSÁKVÁR: Zelizi Babós, Karacs, Tamás N., Nahirnij Murka, Mészáros D., Szakály D. (Dusinszki, 77.), Fejős Á. (Juhász, 84.) Nagy Z. (Simon A., 62.), Farkas A. (Gazdag V., 62.). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Horváth R. (33.), Pintér F. (38.), ill. Nahirnij (15.), Farkas A. (40.)
Kiállítva: Beronja (10.)

Jó iramban kezdtek a csapatok, majd a 10. percben Beronja Zoran kiállítása csökkentette a Haladás győzelmi esélyeit. Más kérdés, hogy a vendégakciót megelőzően a vasiaknak kellett volna bedobással jönniük – ebből lett a kontra, a kiállítás és a gól. A hazaiak nem adták fel, mentek előre, és hamarosan egyenlítettek, majd a vezetést is megszerezték. Ám nem sokáig örülhettek, mert a csákváriak gyorsan egyenlítettek.

A szünet után is folytatódott a ki-ki meccs. Valamirevaló helyzet egyik kapu előtt sem alakult ki, jobbára a mezőnyben folyt a játék. A csákváriak játszottak mezőnyfölényben, de meddő volt a fölényük a tíz emberrel futballozó szombathelyiek ellen. Összességében a Haladás hősies játékkal egy pontot otthon tartott. 2–2

A tavaszi szezont felvezető beharangozó cikkünket itt olvashatja el.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire megy a hét forduló óta győzni képtelen, de mostantól zsinórban háromszor otthon játszó Szombathelyi Haladás a legutóbbi négy bajnokiján szintén nyeretlen Aqvital FC Csákvár ellen.