Meglepetés Zuglóban, a BVSC legyőzte az ETO-t a tavaszi nyitányon

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.02.04. 13:56
Diarra (balra) volt az ETO egyik legveszélyesebb játékosa ma (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB II 19. fordulójában a BVSC-Zugló Tóth Milán góljával 1–0-ra legyőzte a feljutásra pályázó ETO FC Győrt.

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ
BVSC-ZUGLÓ–ETO FC GYŐR 1–0 (1–0)
Budapest, Szőnyi út, 713 néző. Vezette: Derdák Marcell (Huszár Balázs, Király Zsolt)
BVSC: Csenterics – Király Á., Vinicius, Hesz, Poór – Hidi P., Tóth K. – Mucsányi (Bacsa P., 58.), Nwachukwu (Nagy J., 89.), Tóth M. (Kelemen P., 67.) – Ihrig-Farkas (Szilágyi M., 67.). Vezetőedző: Szekeres Tamás
ETO: Ruisz – Vera, Szépe (Hamed, 56.), Boldor, F. Vianna (Csontos D., a szünetben) – Anton, Vingler, Skvarka (Kröhn, 69.) – Bumba, M. Diarra (Boschilia, 69.), Lukics (Huszár M., 56.). Vezetőedző: Antonio Munoz
Gólszerző: Tóth M. (37.)
Szekeres Tamás: – Tudtuk, a Győr erős csapat, de próbáltunk ellentámadásokat kialakítani. Berúgtuk a kínálkozó helyzetünket, ellenfelünk pedig nem élt a lehetőségeivel, ez döntött.
Antonio Munoz: – Bár rengeteg helyzetünk volt, mégis a BVSC szerezte meg a vezetést, s meg is nyerte a találkozót. Nincs mit tennünk, megyünk tovább, és megpróbálunk nyerni a következő mérkőzésen, a Csákvár ellen odahaza.

A bajnokság 2. fordulójában, Győrben 4–0-s hazai siker született a két csapat összecsapásán. A Szőnyi útra ellátogató közel 200 ETO-drukker valószínűleg ma is hasonló eredményben reménykedett, azonban a hazaiak is szerették volna győzelemmel kezdeni a szezont.

A BVSC és az ETO kezdőjében is helyet kaptak új igazolások, ott volt a pályán David Nwachukwu, Ihrig-Farkas Sebestyén és Nenad Lukics is. A francia Monacóban is megforduló brazil, Gabriel Boschilia csak a cserepadon kapott helyet. Az első lehetőség a győriek előtt adódott a találkozón, de Szépe ollózása a kapu fölé szállt. Később szögletekből veszélyeztettek a vendégek, de a hazai védelem állta a sarat. Az első fél óra végén Csenterics bravúrjai tartották meccsben a hazaiakat, az MTK-tól kölcsönkapott kapus előbb Lukics, majd Bumba lövését hárította. A 37. percben némiképp meglepetésre, de megszerezte a vezetést a BVSC. Egy kirúgás után Ihrig-Farkas jobbról lőtte középre a labdát, Mucsányi Tóth Milánhoz továbbított, aki Vera mellett szépen lőtt a bal alsó sarokba.

Tóth Milán második gólját szerezte a bajnokságban (Fotó: Török Attila)

A második félidő elején elmaradtak a várt győri rohamok. Mindkét edző folyamatos cserékkel próbált frissíteni csapatán, az új emberek azonban nehezen vették fel a ritmust, ami a mérkőzés színvonalán is megmutatkozott. A 75. percben végleg eldönthették volna a meccset a hazaiak, Poór azonban hiába maradt üresen a kapu előtt, lövése a léc fölé szállt. Az ötperces hosszabbítás utolsó percében majdnem kiegyenlítettek a vendégek, ám Huszár lövése elkerülte a jobb felső sarkot. Az ETO váratlan vereséggel indította a tavaszi szezont, és amennyiben hétfőn a Vasas–Szeged találkozó valamelyik riválisa győzelmével ér véget, máris elvesztheti korábban kialakított nagy előnyét. 1–0

Csenterics Adrián (piros) eszén nem tudtak túljárni a győriek (Fotó: Török Attila)