NB II: a pályán eltüntetnék a költségvetési különbséget Kozármislenyben

D. S. B.D. S. B.
2022.07.06. 15:09
null
Tóth László először irányít felnőtt csapatot (Fotó: Domonkos Sándor Bálint)
Aczél Zoltán irányításával veretlenül nyerte meg az NB III Közép csoportját a HR-Rent Kozármisleny, amely a 2022–23-as másodosztályú idénynek a legkisebb költségvetésű klubként új vezetőedzővel és számos új játékossal vág neki.

„Ez a keret teljesen más, mint a bajnokcsapat. Tíz-tizenegy játékos, azaz a mag marad meg és köréjük építjük az új NB II-es együttest” – mondta a Nemzeti Sport Online-nak a Budafokról érkező Tóth László, aki az NB III Közép csoportját veretlenül megnyerő Aczél Zoltán helyét vette át a HR-Rent Kozármislenynél.

„A legkisebb költségvetéssel vágunk neki az új idénynek. A taktika derüljön ki a pályán, de mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy a költségvetésben jelentkező különbséget eltüntessük a pályán” – húzta alá Tóth László, aki kozármislenyi kinevezése előtt BMTE asszisztens edzőjeként tevékenykedett, s most irányít először felnőtt NB II-es csapatot, azaz számára is sok kihívást tartogat a 2022–23-as idény.

„Szeretném bizonyítani, hogy az utánpótlásban elért sikerek nem voltak véletlenek és helyem van a felnőtt labdarúgásban. Nagyon szeretném, ha sikeresek lennénk a Kozármislennyel” – mondta Tóth László.

„A vezetőség célja a bennmaradás és ezzel teljes mértékben elégedettek lennénk, de ha sikerült jobb helyezést elérni az már abszolút plusz lenne. Az elsődleges a bennmaradás kivívása, azonban nagyon nehéz dolgunk lesz” – tette hozzá Tóth László.

A másodosztály újonca egyébként már több új szerzeményt is bejelentett, hiszen a komoly NB I-es múlttal rendelkező Bartha László és Kulcsár Kornél, az MTK-tól kölcsönbe érkező Clinton Osei, valamint szintén a fővárosi kék-fehérektől érkező Guth Ádám és a Ferencváros tartalékcsapatától érkező Vogyicska Balázs is a Baranya megyeieknél folytatja pályafutását.

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A KOZÁRMISLENYNÉL
Érkezők: Bartha László (Kecskemét), Clinton Osei (MTK – kölcsönbe), Guth Ádám (MTK II),Kulcsár Kornél (Budafok), Vogyicska Balázs (FTC II)
Távozók: Kozics Barna (III. Kerület), Wittrédi Dávid (III. Kerületi TVE), Horvát Gábor (?), Kiszely Dominik (?), Loch Péter (?), Pacéka Norbert (?), Takács Martin (?)

Legfrissebb hírek

NB II: távozik a rutinos középpályás Karcagról; még egy évet marad Kecskeméten az FTC-védő

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 15:00

Michalecz szerint 10-15 százalékkal csökkennek az átlagbérek az NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 12:01

Olvasóink a Szentlőrinc-támadó 45 méteres gólját látták a legszebbnek az NB II tavaszi szezonjában

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 15:50

NB II: Nagykanizsáról igazolt belső védőt a Szeged

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 12:42

NB II: a Mezőkövesd és a Szeged is harmadosztályú gólkirállyal erősített

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:07

NB II: sok távozó a DVTK-nál, a Vidinél, Csákváron és Kécskén, a Kecskemét már öt játékost szerződtetett – átigazolási körkép

Labdarúgó NB II
2026.06.12. 13:57

Pazar gólok az NB II-ben: szavazzon a másodosztály legszebb tavaszi találatára!

Labdarúgó NB II
2026.06.11. 07:58

A DVTK-tól távozó Roguljic Banja Lukában folytatja – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.10. 09:29
Ezek is érdekelhetik