Felkészülés: Gyurcsó betalált, csapatát viszont legyőzte a Kisvárda

2023.07.16. 20:09
Söchauban a Kisvárda megverte a Larnacát (Fotó: AEK Larnaca)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Kisvárda 2–1-re legyőzte a ciprusi AEK Larnacát az ausztriai Söchauban rendezett felkészülési találkozón. A várdaiak mellett a Mezőkövesd, a Paks és a Zalaegerszeg is pályára lépett.

Már a kilencedik percben előnybe került a ciprusi bajnokság előző idényének ezüstérmese ellen a Kisvárda, Henry Bates Andreu hazaadásáról csúszott le az AEK Larnaca kapusa, a labda pedig a hálóban kötött ki. A második játékrészben kettőre növelték előnyüket a várdaiak, Milos Szpaszics első lövését még védte a kapus, a kipattanót viszont már nem tudta hárítani.

Csereként lépett pályára a ciprusiaknál Gyurcsó Ádám, a korábbi magyar válogatott támadó pedig be is köszönt, a 72. percben talált be a szabolcsiak kapujába.

A Zalaegerszeg az Union Berlin után a szlovén Nafta Lendavával csapott össze, hazai pályán Csóka Dominik és Klausz góljával 2–1-es sikert aratott.

Döntetlent játszott a Mezőkövesd, a Borsod megyei csapat az egyesült emírségekbeli Sardzsa ellen meccselt Dietersdorfban, a magyar klub gólját Ugrai Roland szerezte szabadrúgásból.

Pályára lépett a Paks is, Bognár György együttese az izraeli Maccabi Petah-Tikvát győzte le 3–2-re.

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEI
KISVÁRDA MASTER GOOD
–AEK LARNACA (ciprusi) 2–1 (1–0)
Söchau
KISVÁRDA: Kovács M. (Petkovics) – Stefan, Szőr, Lippai T. – Navrátil, Makowski, Körmendi, Alic – Czékus, Ilievszki, Szpaszics.
A 75. perctől: Petkovics – Kovacic, Jovicic, Széles – Cipetic, Lucas, Ötvös, Vida K. – Szpaszics, Mesanovic, Camaj
G:
Andreu (9. – öngól), Szpaszics (57.), ill. Gyurcsó (72.)

ZTE FC–NAFTA LENDAVA (szlovén) 2–1 (2–0)
Zalaegerszeg
ZTE FC: Gyurján – Baloteli, Tullner, Kovács B., Bedi – Németh D., Soltész, Milovanovikj – Klausz, Ikoba, Csóka Dominik.
Csereként játszott: Köcse, Balabás, Cserép, Györe, Király, Lengyel, Deme
G:
Csóka Dominik (37.), Klausz (41.)

MEZŐKÖVESD ZSÓRY–SARDZSA (egyesült emírségekbeli) 1–1 (0–1)
Dietersdorf
MEZŐKÖVESD:
Tordai – Kojnok, Beriasvili, Zahary, Nahirnij – Cseke, Cseri (Márkus), Hudák D. – Prudnikov, Ugrai, David Babunszki (Nagy G.)
G:
Ugrai (68.)

PAKSI FC–MACCABI PETAH-TIKVA (izraeli) 3–2 (3–1)
Wildon
PAKS:
Szappanos – Kovács N., Vas, Hegedűs J., Kinyik, Osváth – Windecker, Papp K., Szabó I B. – Hahn, Könyves.
Csereként játszott:
Balogh B., Haraszti, Böde, Beke, Horváth K., Gregor, Mezei.
G:
Könyves (2), Hegedűs

A KISVÁRDA MASTER GOOD NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor:
július 8.–20., Ausztria
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Július 1.: FC Kosice (szlovák I.)–Kisvárda 1–2 (D. Kovacic, Camaj)
Július 6.: Debreceni VSC–Kisvárda 1–0
Július 10.: Galatasaray (török I.)–Kisvárda 2–0
Július 13.: Kisvárda–Topolyai SC (szerb I.) 2–1 (Cipetic 10., Camaj 52.)
Július 16.: Kisvárda–AEK Larnaca (ciprusi) 2–1 (Andreu – öngól, Szpaszics)
Július 19., 17.30: Kisvárda–Maccabi Petah Tikva (izraeli I.)

A MEZŐKÖVESD-ZSÓRY NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Június 23.: Mezőkövesd–Karcag (NB III) 5–0 (Prudnyikov 2, Gíber, Rédling – 11-esből, Kojnok)
Június 30.: Tatran Presov (szlovák II.)–Mezőkövesd1–2(Brtan, Drazsics)
Július 7.: Mezőkövesd–Nyíregyháza Spartacus 2–2
(Drazsics, Nagy G.)
Július 12.:
Mezőkövesd–Putnok (NB III) 5–2 (Drazsics 2, Da. Babunszki 2, Molnár G.)
Július 12.:
Mezőkövesd–Tiszaújváros (NB III) 4–1 (Ugrai 3, Prudnyikov)
Július 15.: Mezőkövesd–Sigma Olomouc (cseh) 1–2 (Drazsics)
Július 16.:
Mezőkövesd–Sardzsa FC (arab emírségekbeli I.) 1–1 (Ugrai)

(Pesti)
Július 5.: Paks–BFC Siófok (NB II) 5–2 (Polényi – öngól, Papp Kristóf, Hahn – 11-esből, Kovács Krisztián, Horváth Kevin)
Július 8.: Paks–Budafoki MTE (NB II) 1–3 (Kovács Krisztián)
Július 12.: Szeged-Csanád GA (NB II)–Paks 7–3 (Kovács Krisztián, Beke, Kántor)
Július 16.: Paks–Maccabi Petah Tikva (izraeli I.) 3–2 (Könyves 2, Hegedűs)
Július 19.: Paks–Csíkszereda (román II.)
Július 22.: Paks–FC Asdod (izraeli I.)