Felkészülés: a Kisvárda két góllal kikapott a Galatasaraytól

BODNÁR TIBORBODNÁR TIBOR
Vágólapra másolva!
2023.07.10. 21:22
null
A Kisvárda a Galatasaray ellen is pályára lépett a nyári felkészülési időszakban (Fotó: Facebook/Kisvárda FC)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Kisvárda 2–0-ra kikapott a török bajnok Galatasaraytól felkészülési mérkőzésen.

 

Huszonhárom évvel ezelőtt, amikor a Galatasaray UEFA- és európai Szuperkupát nyert, a Kisvárda Master Good pedig az akkor negyedosztálynak megfelelő NB III-ban játszott, nehezen volt elképzelhető, hogy egyszer ez a két csapat megmérkőzik egymással.

A pillanat hétfőn érkezett el a grazi Merkur Arénában, a részletekbe pedig a mérkőzésszervező avatott be.

„Jó kapcsolatot ápolok a török klubbal, onnan hívtak fel, hogy erre az időpontra ellenfelet keresnek. A Kisvárda ausztriai edzőtáborát is én szervezem, a várdaiak pedig hajlandók voltak két nappal előrehozni az utazásukat a mérkőzés kedvéért. A törököknek megfelelt a magyar klub, méltányolták a rugalmasságot, és azt is értékelték, hogy tavaly bajnoki ezüstérmesként kiléphetett a nemzetközi porondra” – mondta Gelei Károly FIFA-licences mérkőzésszervező.

Noha nem telt meg annyira a grazi aréna, ahogyan a törökök remélték, már órákkal a meccs előtt Galata-mezes szurkolók cirkáltak az osztrák városban. És hogy a stadionon belül kik húzták magukra a legnépszerűbb török klub dresszét? A legnagyobb sztár közülük a 109-szeres belga válogatott Dries Mertens, a kezdő tizenegyben kapott helyet még az egyaránt tizenháromszoros válogatott francia Léo Dubois és a portugál Sérgio Oliveira, valamint a csapat török futballistái közül Yunus Akgün, Emre Kilinc és Bans Alper Yilmaz is játszott már a nemzeti csapatban.

Ha nem is volt annyi török vendégmunkás a lelátón, mint azt az ausztriai edzőtáborozása idején még az Austria Wiennel és a Sturm Grazcal is megmérkőző Galatasaray elöljárói remélték, amikor kiengedték a hangjukat a drukkerek, el tudtuk képzelni, milyen lehet a hangulat, amikor a kedvencek telt ház előtt játszanak otthon. A Kisvárda nem kezdett megilletődötten, de korán gólt kapott, majd a szünetig nagyrészt védekezésre kényszerült. A második játékrészre beállt a másik közönségkedvenc, az olasz Nicolo Zaniolo, újabb gólt azonban a mögötte játszó jobbhátvéd, a francia Sacha Boey szerzett, akit percekig éltetett a görögtüzet is gyújtó, majd a telefonjával világító publikum. Kisvárdai részről Mario Ilievszki került kétszer is helyzetbe, de nem tudott élni velük, miközben a kapuban Danijel Petkovics állta a sarat.

A kisvárdaiak legközelebb ugyancsak Bajnokok Ligája-selejtezős ellenféllel, a szerb ezüstérmes Topolyai SC-vel játszanak csütörtökön.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Galatasaray (török)–Kisvárda 2–0
(B. Yilmaz 6., Boey 68.)

Legfrissebb hírek

Bíró Bence boldogsága: labda a kapuban, majd a mez alatt

Labdarúgó NB I
2025.10.28. 13:33

Krznar: A legkönnyebb lenne azt mondani, rossz napunk volt, menjünk tovább, de ez nem mutat a problémák mélyére

Labdarúgó NB I
2025.10.27. 08:22

Két góllal vezetett az ETO Kisvárdán, de nem adták fel a hazaiak!

Labdarúgó NB I
2025.10.26. 14:45

A kétszázadik fellépésére készül Bohdan Melnik a magyar élvonalban

Labdarúgó NB I
2025.10.26. 09:57

Hornyák Zsolt 100. NB I-es győzelmére készül; nyolc éve nem látott rajtján javítana az El-ben remeklő FTC

Labdarúgó NB I
2025.10.25. 09:51

Osimhen remekelt, Sallaiék legyőzték a Bodö/Glimtet a Bajnokok Ligájában

Bajnokok Ligája
2025.10.22. 20:41

A Galatasaraynak fel kell pörögnie a norvégok ellen is!

Bajnokok Ligája
2025.10.22. 11:21

Hornyák Zsolt: Hiányzott már a győzelem; Kuttor Attila: Nem érdemeltünk vereséget – mestermérlegek

Labdarúgó NB I
2025.10.20. 08:03
Ezek is érdekelhetik