Halmosi találatával legyőzte a Haladás a DVSC-t

2013.04.21. 18:20
Halmosi győztes gólt szerzett a Loki ellen (Fotó: Szabó Miklós)
Egymást követő két győzelem után a Debrecen a Haladáshoz látogatott az NB I 24. fordulójának záró mérkőzésén. A vendégek három lécig jutottak, a hazaiak egy szép Halmosi Péter-gólig, így pont nélkül utazhatott haza a címvédő.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A győzelem a legjobb orvosság – bölcselkedett csapata szombathelyi túrája előtt Kondás Elemér, a bajnoki címvédő DVSC mestere, utalva arra, hogy legénysége csapnivaló tavaszi rajtja után legyőzte odahaza a biztos kiesőként számon tartott Egert, majd a Magyar Kupában a másodosztályú Vasast is megverte. A Haladásnál sem hozott pontárvizet a tavasz, de értékes döntetlenek mellett legutóbb győzni tudott az MTK otthonában. Artner Tamás, a gárda vezetőedzője azonban most sérülések vagy eltiltás miatt hat játékosát nélkülözte, talán éppen ezért is dicsérte agyba-főbe a mérkőzés előtt a debrecenieket.

JÖTTEK-MENTEK!
A Haladástól a Debrecenhez:
2003, Takács Tamás
2002, Flávio Pim
2002, Selymes Tibor

Jutott Artner szép szavaiból a hajdúságiak védelmének is, amely csapatrész csak nézte a negyedik percben, ahogyan Ugrai Roland kapásból lő az ötös elől, szerencséjükre a fiatal támadó pontatlanul célzott. Ez volt a forduló záró mérkőzése, de az első húsz percben úgy játszottak a csapatok, mintha az előző hét bajnokin is pályára léptek volna az elmúlt napokban, a lassú tempót a rengeteg egyéni hiba tette csak érdekessé, és a néző bizony megtanult értékelni egy-egy ügyesebb átadást vagy veszélytelen kapura lövést.

A 24. percben a debreceniek előtt is adódott egy helyzet, pontosabban Rózsa Dániel adott oda egy beadást Nagy Zoltánnak, de azután javítani tudott a kapus. A legnagyobb hangzavart az első félidőben jellemző módon Radó András műesése váltotta ki: az „új Kovács Kálmán" az ötös előtt lövés helyett jobbal kicselezte önmagát, ballal felszabadított saját maga elől, azután nekifutott az előtte fekvő Mészáros Norbert kinyújtott lábának – Radó először csodálkozott (nem kapott 11-est), aztán esküdözött (egy sárga lapot viszont igen), a hazai publikum pedig percekig tüntetett Iványi Zoltán játékvezető ellen a szerinte jogos büntető elmaradása miatt. Dombi Tibor minden bizonnyal jót mosolygott az eseten (erre a találkozóra nem nevezték), és őszintén bízunk benne, hogy Radó, a Haladás és a magyar futball egyik nagy talentuma tanult az esetből.

A másik oldalon a gólkirályi címre törő Adamo Coulibalyt hagyta cserben lesipuskási ösztöne, vagy egyszerűen csak nem volt szerencséje, mert ha pár méterrel arrébb áll, a Bódi Ádámról középre érkező labdát egy lépésről terelhette volna a hálóba.

A szünet után egy egykori debreceni, Halmosi Péter mutatta meg végre, milyen is egy pontos kapura lövés: az 51. percben remek egyéni megmozdulás után lőtte ki két védő mellett a bal alsót. 1–0!

HALMOSI PÉTER TALÁLATA

VÁRHATTUK...
A Haladás mérkőzésein esik a legkevesebb gól az NB I-ben ebben a szezonban, az átlag mindössze 2.04. A Halinak mindössze egy bajnokija volt, amelyen háromnál több gól esett!

Kondás gyorsan reagált, Rezes László helyett Ibrahima Sidibét küldte be a pályára. A következő lehetőséget mégis Halmosi teremtette meg, de beadását eltörte a középen érkező Rajos Gábor, majd az 59. percben megvillant Sidibe is: az ötös elől a lécre fejelte Szakály Péter beadását. Fellelkesültek a vendégek, de a szerencsével továbbra is hadilábon álltak, mert két perc múlva Selim Bouadla távoli lövése is a lécen csattant. Az egyre többet támadó hajdúságiak mellett veszélyes kontrákat vezethettek a vendéglátók, az egyik ilyen során Radó már csak a kapussal állt szemben, de a 16-osra belépve a bal sarok mellé lőtt.

Artner a védelem „légi" erősítésére beküldte a jól megtermett Jagodics Márkot, és kellett is a hátvédsor magasítása, mert egy szögletnél Sidibe a bekkek mellett a kapust is túlugrotta, de közelről a kapu fölé csúsztatott. A hajrára egy másik exdebrecenit is bevetett Artner, Andorka Péter személyében, a másik oldalon egy védő helyett pedig Czvitkovics Péter sprintelt be a pályára, és tulajdonképpen 4–2–4-es hadrendre váltott a címvédő.

A végére teljesen visszaállt a Haladás és elszántan védte előnyét, jellemző módon egy debreceni szögletnél Andorka harcosan labdát szerzett két vendégjátékostól saját 16-osa sarkánál, majd felnézett, és meglepve konstatálhatta, hogy társai közül ő helyezkedik legközelebb az ellenfél kapujához...

Rezgett a léc így is a Halinál, szó szerint, hiszen Sidibe két méterről ismét a lécre fejelt egy korner után – a „Három kapufa egy gól!"-szabály azonban a grundon sem létezett, így pont nélkül utazott haza a Debrecen.

MÉRKŐZÉS UTÁNI NYILATKOZATOK
„Ilyen nehéz mérkőzésre számítottunk, az első félidőben nem forogtam annyira veszélyben a kapuk, igazából a gól után történtek az események. Három kapufát is szereztünk, így akár fordítva is lehetett volna az eredmény, bár Radónak is volt ziccere. Ez azonban benne van akkor, amikor egy csapat kockáztat és megy előre. Én úgy érzem, nem szolgáltunk rá a vereségre semmiképpen. A gól az nagy rendező, utána mi is többet támadtunk, hiszen kockáztatni kellett. Kicsi a kapu, sajnos Sidibe két kapufát is fejelt, de ilyen a foci, egyszer befelé megy, egyszer kifelé" – nyilatkozta a DVSC-Teva vezetőedzője, Kondás Elemér a Sport Televíziónak.
„Először is egy nagyon jó csapatot sikerült legyőznünk, és ez növeli sikerünk értékét, főleg mert amikor behozták Sidibét, több kapufát is szerzett ellenfelünk, és veszélyesek voltak. Ennek ellenére, a mérkőzés egészét nézve, megérdemelten nyertünk. Rúgtunk egy gólt, és nem kaptunk, talán ennyivel voltunk most jobbak. Nagy dolog, hogy nem nagyon kapunk gólt. Játékban igazából nem volt különbség, sikerült felnőnünk a Debrecenhez, hiszen ők jobb csapat, de mind hozzáállásban, mind taktikailag is felvettük velük a harcot" – értékelt a Haladás vezetőedzője, Artner Tamás.
„Szerencsére bejött a jóslatom, és sikerült győznünk, bár el kell ismerni, hogy a gólunk után több kapufája is volt az ellenfélnek. Azt szokták mondani, hogy egy jó csapatnak szerencséje is van. Azt gondolom, hogy a küzdeni tudásunk és az akaratunk meghozta ezt a győzelmet. Ezen a mérkőzésen sokat tettünk azért, hogy nyerjünk, és talán visszakaptuk azt, amit az előző mérkőzéseken elvett tőlünk a sors. Van bennem hiányérzet, hiszen a gól után nem játszottunk jól, de örülök a gólomnak, főleg, mert a tavalyi bajnokot sikerült legyőzni vele, de remélem a Loki szurkolói is látták, hogy nem örülök annyira felhőtlenül" – nyilatkozta a mérkőzés után a Haladás csapatkapitány, Halmosi Péter.