Vége az egri nyeretlenségi sorozatnak

2013.04.20. 15:59
Tizenöt bajnoki után ismét győzelemnek örülhettek az egriek (Fotó: Grnák László)
A labdarúgó NB I 24. fordulójában a sereghajtó Eger a 12. helyen álló Kaposvárt fogadta Vácon. Az egriek a 34. percben Farkas Ádám szabadrúgásból lőtt góljával szerezték meg a vezetést, s bár a kaposváriak a második félidőben két kapufáig is eljutottak, egyenlíteniük nem sikerült. Az egriek így 15 bajnoki mérkőzésen át tartó nyeretlenségi szériájuknak vetettek véget.

PERCRŐL PERCRE: KÖVESSE FIGYELEMMEL AZ EGER–KAPOSVÁR NB I-ES TALÁLKOZÓ ALAKULÁSÁT ONLINE TUDÓSÍTÁSUNK SEGÍTSÉGÉVEL!

A tabella utolsó helyén álló egriek a 15 forduló óta tartó nyeretlenségi sorozatuk megszakítására készültek az ugyancsak nem túl jó pozícióban lévő, de azért viszonylag stabil teljesítményt nyújtó kaposváriakkal szemben. A papírforma azonban inkább döntetlen körüli eredményt jósolt.

Ennek teljes mértékben meg is felelt a mérkőzés elején mutatott játék: az első fél órában gyakorlatilag a két tizenhatos között folyt a játék, egyik csapat sem tudott mezőnyfölényt kialakítani, s ebben az időszakban csak Bojan Pavlovics fejese érdemelt említést, amelyet azonban Sztankó Gábor kapus fogni tudott.

Aztán fél óra elteltével előbb Horváth Zoltán fejese adott munkát Lubos Hajdúchnak, majd a túloldalon Balázs Benjámin bombáját fogta Sztankó. A 34. percben viszont tehetetlen volt a kaposváriak kapusa is, amikor Farkas Ádám csavart ballal egy 22 méteres szabadrúgást a kapu jobb felső sarkába (1–0).

A félidő hátralévő részében már csak Kovács Olivér kényszerű cseréje volt említésre méltó esemény.

A hátrányban lévő kaposváriak a szünet után igyekeztek nagyobb sebességi fokozatba kapcsolni, amelyet Waltner Róbert nagy helyzete vezetett fel, de a támadó 6 méterről az égbe lőtt. Az 52. percben azonban a második sárga lapját begyűjtő Jiri Kabelének köszönhetően létszámfölénybe kerültek a vendégek.

De még így is az egriek előtt adódott először lehetőség, miután Németh Norbert 16 méteres lövését kellett fognia Hajdúchnak. Igaz, a túloldalon Sztankó meg csak a kapufa segítségével tudta hárítani Vrucina 25 méteres szabadrúgását.

Aztán három perccel később Oláh Lóránt is a kapufát találta el, s ezért visszább húzódtak az egriek, amelyet az is jelzett, hogy Németh Norbertet Albert Ádám váltotta. Az egriek hősiesen védték kapujukat, mint annak idején Dobó Istvánék a várat a töröktől, csak most a kaposvári focisták voltak az ellenfelek, míg a helyszín a váci stadion.

Létszámhátrányban is olyan eredményesen védekeztek, hogy kis híján ők szereztek újabb gólt, de Horváth Zoltán és Koós Gábor is elvétette a kaput néhány centivel. Így maradt az egygólos egri siker, amely a látottak alapján teljesen megérdemelt.