Gólgazdag mérkőzésen győzött az Újpest a Pécs ellen

2013.04.19. 18:55
Kabát Péter büntetőből lőtte a második gólját (Fotó: Fuszek Gábor)
Az Újpest hazai pályán 4–2-re legyőzte a PMFC-t a labdarúgó NB I 24. fordulójának péntek esti mérkőzésén.

A lila-fehérek ellentmondást nem tűrően kezdték a mérkőzést, rögtön nekiugrottak a Pécsnek, és már a második percben sikerült megszerezniük a vezetést: Balogh Balázs beadását Lantos Levente fejelte ki Bruno Moraes elől, a labda ezután Simon Krisztiánhoz került, aki jobbal egyből Kabát Péter elé pörgetett, a hazaiak csatára pedig 14 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 1–0

Öt perccel később Gaál Miklós szabálytalankodott Kabáttal szemben a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig egyből a tizenegyespontra mutatott. A büntetőt maga a sértett vágta be a jobb alsó sarokba, Dibusz Dénesnek esélye sem volt a hárításra. 2–0

Itt még nem ért véget a hazaiak rohama, a 19. percben Simon fejelte vissza középre Kabát emelését, Moraes pedig három méterről az üres kapuba terelte a labdát. 3–0

Közben a Pécs is próbálkozott derekasan, Wittrédi Dávid kétszer is közel járt a gólszerzéshez, de Balajcza Szabolcs mind a két alkalommal hatalmas bravúrt bemutatva mentette meg csapatát a góltól. A 35. percben aztán Vermes Krisztián buktatta Miroszlav Grumicsot, a tizenegyest Wittrédi emelte be a kapu közepébe. 3–1

A félidő hátralévő részében megint az Újpest ragadta magához a kezdeményezést, a 45. percben Dibusz egy ízben nagyot mentve szedte ki a léc alól a labdát Kabát szögletét követően.

A második játékrész egy remek Vasziljevics-lövéssel indult, de ezt követően nem nagyon forogtak veszélyben a kapuk. Később Grumics és a csereként beállt Simon Attila is ígéretes helyzetbe került, de előbbi elől Balajcza mentett nagyszerűen, utóbbi pedig borzalmas megoldást választva emelt a hazaiak kapusának az ölébe.

Az utolsó tíz percében újra felélénkült a mérkőzés, a 79. percben Dusan Vasziljevics fejelt gólt Kabát szögletét követően (4–1), két perccel később azonban megint feljött kétgólos különbségre a Pécs, Simon Attila volt eredményes (4–2).

Több találat már nem született, így az Újpest feljött a tabella nyolcadik helyére, a Pécs maradt a 13.

„Az első huszonöt percben az történt, amit elterveztünk, tempót diktáltunk, és vezetéshez jutottunk. A folytatásban már ez nem sikerült, kiegyenlítettebb lett a mérkőzés. A szünetben sem kértem mást a fiúktól, mégis az előny tudatában akaratlanul is inkább a biztonságra törekedett a csapat, de összességében megérdemelt a sikerünk” – nyilatkozta az Újpest megbízott edzője, Marc Leliévre a Duna Tv-nek.

„Bent maradtunk az öltözőben, ez történt. Adtunk az Újpestnek három gólt. Utána már rendben volt minden, de nem sikerült ledolgozni a hátrányt. Azt viszont nem igazán értem, hogy a tizenegyesnél miért nem járt piros lap is, és még sok minden mást sem. A rossz kezdésnek több oka is lehet, mentális vagy az utazás, majd megvizsgáljuk, de három egynél Balajcza Szabolcsnak két nagy bravúrja is volt, alakulhatott volna máshogy is a mérkőzés” – értékelte a mérkőzést a PMFC vezetőedzője, Lőrincz Emil.

NB I, 24. FORDULÓ
ÚJPEST FC–PMFC 4–2 (Kabát 2., 7. – a másodikat tizenegyesből, B. Moraes 19., Vasziljevics 79., ill. Wittrédi 35. – tizenegyesből, Simon A. 81.)

17.00 Siófok FC–MTK Budapest 2–1

(Pál Sz. 77., Tímár 90+2., ill. Tischler 62.)

Németh Ádám
19.00 Újpest FC–Pécsi MFC 4–2 (Kabát 2., 7. – a másodikat 11-esből, B. Moraes 19., Vasziljevics 79., ill. Wittrédi 35. – 11-esből, Simon A. 81.) Farkas Ádám