nemzetisport.hu 2021.09.08 15:40 Frissítve: 2021.10.17 18:08

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, 2021–2022

A női kézilabda Bajnokok Ligája 2021–2022-es idényének adatbankja.

 

NŐI KÉZILABDA NEMZETKÖZI KUPÁK, 2021–2022
BAJNOKOK LIGÁJA EURÓPAI KÉZILABDALIGA
Ferencváros Mosonmagyaróvár
Győr DVSC
  Vác
  MTK Budapest

 

BAJNOKOK LIGÁJA

A férfiaknál és a nőknél is 16 csapat küzd a főtáblán két nyolcas csoportban. Mindkét nemnél a csoportkörben oda-vissza vágós rendszerben zajlik a küzdelem. A 14 fordulót követően a két csoport első két helyezettje közvetlenül a negyeddöntőbe jut, míg a harmadik, a negyedik, az ötödik és a hatodik oda-visszavágós ki-ki mérkőzésen harcolhatja ki a legjobb nyolc közé jutást, a tabella utolsó két-két együttese búcsúzik.

A négyes döntőt Budapesten, június 4-én és 5-én rendezik meg. 

AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
 1. Rosztov-Don (orosz) 4 3 1 100–90 +10  6
 2. FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 4 2 2 109–102 +7  6
 3. Team Esbjerg (dán) 4 2 1 1 111–98 +13  5
 4. Borussia Dortmund (német) 4 2 1 1 111–106 +5  5
 5. Brest Bretagne (francia) 4 2 2 112–101 +11  4
 6. CSM Bucuresti (román) 4 2 2 109–105 +4  4
 7. Podravka (horvát) 4 1 3 109–126 –17  2
 8. Buducsnoszt (montenegrói) 4 4 90–123 –33  0
 AZ A-CSOPORT MENETRENDJE
1. FORDULÓ (szeptember 11–12.)
Team Esbjerg (dán)–CSM Bucuresti (román) 22–21
Podravka Koprivnica (horvát)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 29–22
Rosztov-Don (orosz)–Brest (francia) 26–24
Borussia Dortmund (német)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 25–25
2. FORDULÓ (szeptember 18–19)
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Borussia Dortmund (német)  
Brest (francia)–Team Esbjerg (dán) 26–23
CSM Bucuresti (román)–Rosztov-Don (orosz) 27–30
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–Podravka Koprivnica (horvát) 33–27
3. FORDULÓ (szeptember 25–26.)
Team Esbjerg (dán)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 30–15
Borussia Dortmund (német)–Brest (francia) 30–27
Podravka Koprivnica (horvát)–CSM Bucuresti (román) 31–36
Rosztov-Don (orosz)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 19–20
4. FORDULÓ (október 16–17.)
Borussia Dortmund (német)–CSM Bucuresti (román) 22–25
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Rosztov-Don (orosz) 19–25
Brest (francia)–Podravka Koprivnica (horvát) 35–22
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–Team Esbjerg (dán) 31–31
5. FORDULÓ (október 23–24.)
CSM Bucuresti (román)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)  
Podravka Koprivnica (horvát)–Team Esbjerg (dán)  
Rosztov-Don (orosz)–Borussia Dortmund (német)  
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–Brest (francia) október 23., 16.00
6. FORDULÓ (október 30–31.)
Borussia Dortmund (német)–Podravka Koprivnica (horvát)  
Team Esbjerg (dán)–Rosztov-Don (orosz)  
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA október 30., 18.00
CSM Bucuresti (román)–Brest (francia)  
7. FORDULÓ (november 13–14.)
Borussia Dortmund (német)–Team Esbjerg (dán)  
Brest (francia)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)  
Podravka Koprivnica (horvát)–Rosztov-Don (orosz)  
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–CSM Bucuresti (román) november 13., 16.00
8. FORDULÓ (november 20–21.)
Team Esbjerg (dán)–Borussia Dortmund (német)  
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Brest (francia)  
Rosztov-Don (orosz)–Podravka Koprivnica (horvát)  
CSM Bucuresti (román)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA november 20., 16.00
9. FORDULÓ (január 8.)
Podravka Koprivnica (horvát)–Borussia Dortmund (német)  
Brest (francia)–CSM Bucuresti (román)  
Rosztov-Don (orosz)–Team Esbjerg (dán)  
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) január 8.
10. FORDULÓ (január 15.)
Brest (francia)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA január 15.
Borussia Dortmund (német)–Rosztov-Don (orosz)  
Team Esbjerg (dán)–Podravka Koprivnica (horvát)  
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–CSM Bucuresti (román)  
11. FORDULÓ (január 22.)
CSM Bucuresti (román)–Borussia Dortmund (német)  
Team Esbjerg (dán)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA

január 22.

Podravka Koprivnica (horvát)–Brest (francia)  
Rosztov-Don (orosz)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)  
12. FORDULÓ (február 5.)
CSM Bucuresti (román)–Podravka Koprivnica (horvát)  
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–Rosztov-Don (orosz) február 5.
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Team Esbjerg (dán)  
Brest (francia)–Borussia Dortmund (német)  
13. FORDULÓ (február 12.)
Borussia Dortmund (német)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)  
Team Esbjerg (dán)–Brest (francia)  
Podravka Koprivnica (horvát)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA

február 12.

Rosztov-Don (orosz)–CSM Bucuresti (román)  
14. FORDULÓ (február 19.)
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Podravka Koprivnica (horvát)  
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–Borussia Dortmund (német)  
Brest (francia)–Rosztov-Don (orosz)  
CSM Bucuresti (román)–Team Esbjerg (dán)  
A B-CSOPORT ÁLLÁSA
 1. GYŐRI AUDI ETO KC 4 4 129–103 +26  8
 2. Metz Handball (francia) 3 3 79–67 +12  6
 3. Vipers Kristiansand (norvég) 4 2 2 120–108 +12  4
 4. Odense Handbold (dán) 4 2 2 115–114 +1  4
 5. CSZKA Moszkva (orosz) 3 2 1 85–87 –2  4
 6. Krim Ljubljana (szlovén) 4 1 3 106–112 –6  2
 7. IK Sävehof (svéd) 4 1 3 113–128 –15  2
 8. Kastamonu Belediyesi (török) 4 4 100–128 –28  0
A B-CSOPORT MENETRENDJE
1. FORDULÓ (szeptember 11–12.)
Metz Handball (francia)–CSZKA Moszkva (orosz)  
Kastamonu Belediyesi GSK (török)–Odense Handbold (dán) 25–31
IK Sävehof (svéd)–Krim Ljubljana (szlovén) 29–28
GYŐRI AUDI ETO KC–Vipers Kristiansand (norvég) 35–29
2. FORDULÓ (szeptember 18–19.)
CSZKA Moszkva (orosz)–Kastamonu Belediyesi GSK (török) 34–27
Krim Ljubljana (szlovén)–GYŐRI AUDI ETO KC 26–31
Vipers Kristiansand (norvég)–IK Sävehof (svéd) 34–25
Odense Handbold (dán)–Metz Handball (francia) 21–27
3. FORDULÓ (25–26.)
Metz Handball (francia)–Vipers Kristiansand (norvég) 23–18
IK Sävehof (svéd)–Odense Handbold (dán) 31–37
GYŐRI AUDI ETO KC–CSZKA Moszkva (orosz) 32–22
Kastamonu Belediyesi GSK (török)–Krim Ljubljana (szlovén) 23–24
4. FORDULÓ (október 16–17.)
Krim Ljubljana (szlovén)–Metz Handball (francia) 28–29
Odense Handbold (dán)–GYŐRI AUDI ETO KC 26–31
CSZKA Moszkva (orosz)–IK Sävehof (svéd) 29–28
Vipers Kristiansand (norvég)–Kastamonu Belediyesi GSK (török) 39–25
5. FORDULÓ (október 23–24.)
IK Sävehof (svéd)–Kastamonu Belediyesi GSK (török)  
Odense Handbold (dán)–Krim Ljubljana (szlovén)  
Vipers Kristiansand (norvég)–CSZKA Moszkva (orosz)  
Metz Handball (francia)–GYŐRI AUDI ETO KC október 23., 18.00
6. FORDULÓ (október 30–31.)
CSZKA Moszkva (orosz)–Odense Handbold (dán)  
Kastamonu Belediyesi GSK (török)–Metz Handball (francia)  
Krim Ljubljana (szlovén)–Vipers Kristiansand (norvég)  
GYŐRI AUDI ETO KC–IK Sävehof (svéd) október 30., 16.00
7. FORDULÓ (november 13–14.)
IK Sävehof (svéd)–Metz Handball (francia)  
Odense Handbold (dán)–Vipers Kristiansand (norvég)  
CSZKA Moszkva (orosz)–Krim Ljubljana (szlovén)  
GYŐRI AUDI ETO KC–Kastamonu Belediyesi GSK (török) november 13., 18.00
8. FORDULÓ (november 20–21.)
Metz Handball (francia)–IK Sävehof (svéd)  
Krim Ljubljana (szlovén)–CSZKA Moszkva (orosz)  
Kastamonu Belediyesi GSK (török)–GYŐRI AUDI ETO KC november 20., 18.00
Vipers Kristiansand (norvég)–Odense Handbold (dán)  
9. FORDULÓ (január 8.)
Metz Handball (francia)–Kastamonu Belediyesi GSK (török)  
IK Sävehof (svéd)–GYŐRI AUDI ETO KC

január 8.

Vipers Kristiansand (norvég)–Krim Ljubljana (szlovén)  
Odense Handbold (dán)–CSZKA Moszkva (orosz)  
10. FORDULÓ (január 15.)
Kastamonu Belediyesi GSK (török)–IK Sävehof (svéd)  
GYŐRI AUDI ETO KC–Metz Handball (francia) január 15.
Krim Ljubljana (szlovén)–Odense Handbold (dán)  
CSZKA Moszkva (orosz)–Vipers Kristiansand (norvég)  
11. FORDULÓ (január 22.)
IK Sävehof (svéd)–CSZKA Moszkva (orosz)  
GYŐRI AUDI ETO KC–Odense Handbold (dán) január 22.
Kastamonu Belediyesi GSK (török)–Vipers Kristiansand (norvég)  
Metz Handball (francia)–Krim Ljubljana (szlovén)  
12. FORDULÓ (február 5.)
Krim Ljubljana (szlovén)–Kastamonu Belediyesi GSK (török)  
Vipers Kristiansand (norvég)–Metz Handball (francia)  
CSZKA Moszkva (orosz)–GYŐRI AUDI ETO KC február 5.
Odense Handbold (dán)–IK Sävehof (svéd)  
13. FORDULÓ (február 12.)
Metz Handball (francia)–Odense Handbold (dán)  
Kastamonu Belediyesi GSK (török)–CSZKA Moszkva (orosz)  
GYŐRI AUDI ETO KC–Krim Ljubljana (szlovén) február 12.
IK Sävehof (svéd)–Vipers Kristiansand (norvég)  
14. FORDULÓ (február 19.)
Krim Ljubljana (szlovén)–IK Sävehof (svéd)  
CSZKA Moszkva (orosz)–Metz Handball (francia)  
Vipers Kristiansand (norvég)–GYŐRI AUDI ETO KC február 19.
Odense Handbold (dán)–Kastamonu Belediyesi GSK (török)  
 
2021.10.17 15:12:29

Kézilabda PAPP BÁLINT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

A magyar csapat végig uralta a meccset, és magabiztos győzelmet aratott a női kézi BL-ben.

2021.10.16 15:09:42

Kézilabda PAPP BÁLINT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

Mindkét csapat nyerhetett volna, végül igazságos döntetlen született Érden.

2021.10.15 22:22:53

Kézilabda MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Van, amikor a múlt nem elandalít, hanem – kötelez.

2021.10.14 20:11:01

Kézilabda BACSKAI JÁNOS (percről percre), VINCZE SZABOLCS (összefoglaló)

Corrales és Nenadics vezérletével a magyar csapat hét góllal győzött a portugáliai BL-mérkőzésen.