Idegenben is fölényesen verte török ellenfelét a Győr a női kézi BL-ben

BOBORY BALÁZS (összefoglaló), TÖRÖK DÁNIEL (percről percre)BOBORY BALÁZS (összefoglaló), TÖRÖK DÁNIEL (percről percre)
2021.11.20. 17:50
Fodor Csenge (a képen), Háfra Noémi és Estelle Nze Minko is öt gólig jutott Törökországban – Crina Pintea hatig (Fotó: Árvai Károly, archív)
A múlt heti 17 gólos hazai győzelem után a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata idegenben is fölényesen múlta felül a Kastamonu Belediyesit: Ambros Martín tanítványai idei utolsó Bajnokok Ligája-mérkőzésükön 38–22-re nyertek, ezzel nyolcból nyolc győzelemmel állnak.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
8. FORDULÓ
B-CSOPORT
KASTAMONU BELEDIYESI GSK (török)–GYŐRI AUDI ETO KC 22–38 (9–19)

Kastamonu, 2627 néző. V: Ilieva, Karbeszka (északmacedónok).
KASTAMONU: Durdu 1 – Radicsevics 4 (1), Yilmaz 1, Akalin 1, Caliskan 3, Mehmedovics 1, Iskenderoglu 2 (1). Csere: Rajcsics (kapus), KOVÁROVÁ 4, Raicsevics, Zulic 1 (1), Akgün Göktepe 1, Demircelen 1, Toprak, Aydin 2, Sarakaya. Edző: Costica Buceschi
GYŐR: GLAUSER 1 – Faluvégi D. 4, Rju 1 (1), NZE MINKO 5, BLOHM 3, HÁFRA N. 5 (1), Fodor Cs. 5. Csere: Silje Solberg (kapus), Deszpetovics 2, PINTEA 6 (2), Schatzl Nadine, S. Oftedal, Anne M. Hansen, V. Kristiansen 3, Brattset 3. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–6. 20. p.: 6–14. 26. p.: 7–18. 34. p.: 12–20. 41. p.: 13–25. 45. p.: 18–27. 49. p.: 20–31. 53. p.: 20–35.
Kiállítások: –, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 5/5, ill. 5/4
Costica Buceschi:
– Elismerésem a Győrnek, csodálatos, hogy itt jártak, öröm volt nézni a játékukat, persze most mi voltunk a szenvedő fél.
Ambros Martín: – Köszönjük a szíves vendéglátást a Kastamonunak, a csapat nevében mondhatom, hogy jól éreztük magunkat. Azt kívánom a törököknek, hogy soha ne adják fel a küzdelmet, harcoljanak így tovább. Örülök, hogy így zártuk az évet, négyszer otthon, négyszer idegenben nyertünk a BL-ben, de nem dőlhetünk hátra, a szünet után dolgozunk tovább.

Szombaton végképp kiderült, hogy Ambros Martínnak nincs sok oka az idegeskedésre.

Az ETO spanyol mestere a Kastamonu otthonában lényegében kicserélte csapatát a szerdai, Ferencváros elleni bajnoki rangadó óta, így már az első perctől fontos szerepet kapott a hét közben szóhoz sem jutó Laura Glauser, Háfra Noémi, Jelena Deszpotovics és a sérüléséből felépülő Faluvégi Dorottya, nem sokkal később pedig az FTC ellen a keretből kimaradó Crina Pintea is beszállt a mérkőzésbe. Ha hozzátesszük, hogy ezúttal sokkal nagyobb teher került Estelle Nze Minko és Rju Un Hi vállára, akkor láthatjuk, milyen tartalékok rejlenek a győri keretben.

Egy hete 17 góllal verte meg a csoportutolsó, pont nélkül álló török együttest a Rába-parti alakulat az Audi Arénában, és az a felek második összecsapásán is gyorsan kiderült, hogy nagyságrendekkel jobb csapat a magyar, amely jó védekezésének, villámgyors lerohanásainak köszönhetően is villámgyorsan, a 7. percre négygólos előnyt dolgozott ki magának. A győri beállókkal megint nem tudtak mit kezdeni a Kastamonu játékosai, ahogy a gyors szélsőkkel sem, de egyébként is megint szépen eloszlottak a terhek és a gólok az ETO csapatában, így csak arra kellett figyelni, hogy a tisztes távolság végig megmaradjon, és ne sérüljön meg senki. Stine Oftedal minden bizonnyal ezért nem is lépett pályára a végtelenül sima meccsen.

Az ETO a nyolcadik összecsapását is megnyerte a Bajnokok Ligája csoportkörében, és az egész évadot tekintve is pontveszteség nélkül áll. 22–38

8. Kastamonu Belediyesi (török)88188–261–730

60. perc: EZZEL VÉGE IS A MÉRKŐZÉSNEK, IDEGENBEN TIZENHATTAL NYERT A GYŐR A KASTAMONU ELLEN!

60. perc: Rju
értékesíti a meccs utolsó hetesét – 22–38.

60. perc: Caliskan
szép góllal hozza közelebb a Kastamonut – 22–37.

59. perc: Glauser
is dob egy üres kapus gólt – 21–37.

58. perc:
a következő hetesnél viszont Rajcsics nyeri a csatát Pinteával szemben.

57. perc: Pintea
lövi be a második hetesét ezen a meccsen, összességében már hat gólnál jár. 21–36

56. perc:
most viszont Caliskan megtalálja az utat a gólszerzéshez – 21–35.

55. perc: a győri kapuban Glausernek is remek meccse van!
A második félidőben halmozza a védéseket, ezúttal Yilmaz pimasznak szánt ejtését kapja le a levegőből.

53. perc: Háfra
dob újabb nagy gólt átlövésből – 20–35.

53. perc: Deszpotovics
áll ki két percre lökésért – ha minden igaz, ez az első kiállítás a mérkőzésen.

52. perc: Háfra
talál be átlövésből – 20–34.

51. perc: Kristiansen
hatalmas erejű bombája a török kapuban köt ki – 20–33.

50. perc: Pintea
eredményes gyorsindításból – 20–32.

49. perc: Demircelen
szerzi meg az első gólját – 20–31.

48. perc:
Nze Minko dobhatna újabb ziccergólt, de önzetlenül odateszi a labdát az érkező Fodornak – 19–31.

47. perc:
már-már menetrendszerűen véd Glauser, majd indít, Nze Minko értékesíti a ziccert – 19–30.

47. perc:
Deszpotovics ad nagy labdát Braatsetnek – 19–29.

46. perc: Braatset
góljára Yilmaz válaszol – 19–27.

45. perc: Kovárová
talál be egymás után kétszer – 18–27.

43. perc:
gyors gólváltás Nze Minko és Aydin főszereplésével – 16–27.

43. perc: Iskenderoglu
mattolja az először pályára kerülő Solberget hetesből – 15–26.

42. perc:
Glauser sokadik pontos indítását Nze Minko váltja gólra – 14–26.

41. perc: Iskenderoglu
szerzi meg az első gólját – 14–25.

41. perc:
Nze Minko passza után Háfra mutat be szép cselt, és a befejezés is jó – 13–25.

40. perc: török időkérés.

40. perc:
ismét török hiba, ismét gyorsindítás, ismét Kristiansen, ismét gól. 13–24.

39. perc: Veronica Kristiansen
is gyorsindításból talál be – 13–23.

39. perc:
Rajcsics két nagy védést mutat be, de az elrontott török támadás után Nze Minko már bevágja a labdát – 13–22.

36. perc: Zulic
talál be hetesből – 13–21.

35. perc: Fodor
szerzi meg a negyedik gólját – 12–21.

34. perc:
hiba a győri támadásban, Aydin talál be gyorsindításból. 12–20.

33. perc: Akalin
találja meg a rést a győri védővonalban – 11–20.

31. perc:
…de a gyors labdaszerzés után Braatset szerzi a második félidő első gólját. Kovárová gyorsan válaszol – 10–20.

31. perc: FOLYTATJUK! Ezúttal a Kastamonu vezeti az első akciót…

30. perc: sikertelen török időntúli szabaddobással VÉGET ÉR AZ ELSŐ FÉLIDŐ. TÍZZEL VEZET A GYŐR!

29. perc:
újabb Radicsevics-hetes landol a győri kapuban – 9–19.

28. perc: Pintea
kap jó labdát, már négy gólnál jár – 8–19.

27. perc: Radicsevics
szintén hetesből talál be a túloldalon – 8–18.

26. perc: Pintea
kiharcolja a hetest, Pintea bedobja a hetest. 7–18

24. perc: Faluvégi
remekel, ezúttal a szélről talál be – 7–17.

22. perc:
Glauser védi Radicsevics ziccerét, a gyorsindításból Faluvégi eredményes – 7–16.

22. perc: Háfra
lőheti a Győr hetesét, nem is rontja el – 7–15.

21. perc: Kovárová
jelentkezik jó lövéssel a védők szorításában – 7–14.

20. perc:
Glauser pontos indítását Faluvégi váltja gólra – 6–14.

20. perc: török időkérés.

20. perc:
Oftedal passzából Pintea fordul be – 6–13.

19. perc: Akgün
kap remek bejátszást, Deszpotovics gyorsan válaszol – 6–12.

17. perc: Fodor
újra betalál, 5–11 ezzel már.

16. perc: Pinteának
van oka a mosolyra, a győriek játékosa benyúlik a kipattanó labdáért a hatoson belülre, majd néhány lövőcsel után átejti Durdut. 5–10

14. perc: Radicsevics
ejti át Glausert hetesből – 5–9.

13. perc: Deszpotovics
is megszerzi a maga első gólját – 4–9.

12. perc: Blohm
az összeszedett lepattanóból megszerzi harmadik gólját. 4–8

11. perc:
ebben van erő – saját hatosán belülről íveli át a labdát Durdu kapus a visszarohanó Glauser fölött. 4–7

9. perc: Faluvégi
ejt nagyon szép gólt a jobb szélről. 3–7

8. perc: Mehmedovicshoz pattan oda a labda a hatos vonalán, s ha már ott van, a montenegrói játékos beküldi a kapuba. 3–6

7. perc:
újabb győri gyorsindítás, Fodor is megszerzi a második gólját. 2–6

6. perc:
Glauser védi a megpattanó lövést hátul, Nze Minko rendkívül erős és pontos átadásából Blohm talál be újfent. 2–5

4. perc: Kovárová
szerzi meg a törökök második gólját, Fodor éles szögből válaszol. 2–4

3. perc:
Radicsevics szerzi meg az első hazai gólt, Blohm azonnal válaszol. 1–3

2. perc:
Rju szerez labdát, Nze Minkóé a második gól gyorsindításból. 0–2

1. perc:
életerős átlövés Háfrától, nagy góllal vezet a Győr! – 0–1

1. perc: KEZDÜNK! A fehérben játszó Győré az első támadás, a Kastamonu feketében szerepel.

ELŐZMÉNYEK

A Győri ETO eddig minden meccsét megnyerte a csoportkörben, szombaton pedig a pont nélküli Kastamonu ellen folytathatja sorozatát idegenben. Az újonc török együttes egy hete 37–20-ra kapott ki az Audi Arénában, így hatalmas meglepetés lenne, ha meg tudná szorítani az ötszörös Bajnokok Ligája-győztest.

A győriek balszélsője, Schatzl Nadine azonban hangsúlyozta, ugyanolyan alaposan és keményen készülnek erre az összecsapásra is, mint az összes többire, illetve fontosnak tartja, hogy a Kastamonu két szélsőjét megfékezzék. Ezzel együtt a kisalföldieknek kötelező elhozniuk mindkét pontot.