Már az első félidőben eldöntötte a Ferencváros a Buducsnoszt ellen

PAPP BÁLINT (összefolgagó), RUZSNÁK GYÖRGY (percről percre)PAPP BÁLINT (összefolgagó), RUZSNÁK GYÖRGY (percről percre)
2022.01.08. 15:50
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 9. fordulójában a Ferencváros a montenegrói Buducsnoszt Podgoricát fogadta, és az első félidő biztos vezetése után a második félidőben tartaléklángon játszva is négy góllal győzött Érden.
Jó első félidejével a Ferencváros eldöntötte a meccset (Fotó: Árvai Károly)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Jó első félidejével a Ferencváros eldöntötte a meccset (Fotó: Árvai Károly) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR
9. FORDULÓ, A-CSOPORT
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–BUDUCSNOSZT BEMAX PODGORICA (montenegrói) 26–22
(18–11)
Érd, 2000 néző. V: Backovic, Palackovic (szlovénok)
FTC: BÍRÓ B. – Kovács Anett 4, Klujber 5 (2), Grbics 2, Kisfaludy, BÖLK 8, Márton G. 1. Csere: Janurik (kapus), SZUCSÁNSZKI 3, Hársfalvi 2, Szöllősi-Zácsik 1, Tóth Nikolett, Ferenczy D. Edző: Elek Gábor
BUDUCSNOSZT: Babovics – N. BULATOVICS 6, A. Popovics 2, Csorovics, Kepic 2, Pletikoszics 3, I. Pavicsevics 5 (2). Csere: ATTINGRÉ, J. Kadovics (kapusok), I. Mitrovics, J. Vukcsevics 3 (2), N. Kadovics, Raznatovics, Marszenics 1. Edző: Bojana Popovics
Az eredmény alakulása. 7. perc: 6–6. 15. p.: 11–7. 22. p.: 14–11. 41. p.: 20–16. 48. p.: 25–17. 52. p.: 26–19
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 6/4
Elek Gábor: – Hasonló cipőben járunk, mint ellenfelünk, köszönjük, hogy játszhattunk, mindkét csapat nagyot vállalt a mérkőzéssel. Nagyon nehezen indult az első félidő, de ahogy rendeztük a sorokat utána kinyílt az olló.
Bojana Popovics: – A vírus miatt sok problémával küszködtünk az elmúlt hetekben, de folytatni szerettük volna a küzdelmet a Bajnokok Ligájában. Büszke vagyok arra, ahogyan a fiatal játékosaink harcoltak és megmutatták, hogy van bennük potenciál. Nem sikerült nyernünk, de sok jó megoldást láttam a csapattól.

Finoman fogalmazva sem a legjobb előjelekkel vágott neki az év első Bajnokok Ligája-mérkőzésének a Ferencváros és a montenegrói Buducsnoszt Podgorica. Az első számú karmester Kovacsics Anikót vállsérülés miatt továbbra is nélkülöző zöld-fehéreknél – a klub szombati tájékoztatása alapján – betegség miatt Csiszár-Szekeres Klára, Ballai Anna, a holland Angela Malestein, valamint a két német légiós, Julia Behnke és Alicia Stolle sem állhatott Elek Gábor rendelkezésére, aki így 13 játékost nevezett be a találkozóra. Csiszár-Szekeres, Behnke és Stolle személyében ráadásul három fontos belső védő dőlt ki hazai részről. A két 17, három 18 és egy 19 éves fiatallal érkezett, a koronavírus és sérülés miatt foghíjas vendégeknél az alapemberek közül az orosz Valerija Maszlova, illetve a két beálló, Tatjana Brnovics és Nikolina Vukcsevics hiányzott, utóbbi két játékos helyett így hol a szélsők, hol irányítók és átlövők próbáltak küzdeni a ferencvárosi védőfalban.

AZ ESBJERG NYERTE A CSOPORT RANGADÓJÁT
A csoport rangadóján a dán Esbjerg győzni tudott a Rosztov-Don otthonában, így továbbra is az élen áll, míg az orosz együttes a 3. helyre csúszott vissza.A vendégek rendkívül szoros végjáték után gyűjtötték be a pontokat – 25–25-ös állás után már csak ők találtak a kapuba.

Rosztov-Don (orosz)–Team Esbjerg (dán) 25–27

Az első öt percben amelyik lövés kapura ment, abból gól lett, a védelmek mindkét oldalon nehezen álltak össze, potyogtak a gólok. Támadásban Emily Bölk vitte hátán a ferencvárosiakat, a német válogatott balátlövő tizenkét perc elteltével már öt gólnál járt. Negyedóra után néggyel lépett el az FTC a többet hibázó és a koncentrációból fokozatosan veszítő rutintalan podgoricaiaktól, a három-négy gólos előny állandósult, sőt, a szünetet megelőző utolsó percekben Szucsánszki Zita vezérletével már hétre hízott a magyar vezetés – a rutinos irányító a pozícióba kényszerből beugorva beállóban is feltalálta magát és egy szemfüles labdaszerzéséből a lerohanást is góllal fejezte be.

A megnyugtatónak tűnő félidei előny mintha elaltatta volna a hazaiakat, a második játékrész első 11 percét 5–2-re megnyerő balkániak négyre zárkóztak. Egyre több pontatlanság, rossz és elkapkodott megoldás csúszott be magyar részről, a védekezésbeli figyelmetlenségek mellett támadásban sokszor naggyá tették Bölkék a vendégkapuban az egyre jobban belelendülő, korábban Székesfehérváron is megforduló francia Armelle Attingrét. Elek időkéréssel igyekezett felrázni játékosait, ami hatott: a magát megrázó FTC az utolsó tíz perchez közeledve már nyolccal vezetett és eldöntötte a találkozó sorosát.

A záró percekben a montenegróiak faragni tudtak a hátrányukból, de a nem különösebben szép kézilabdát hozó találkozón a problémákon sikeresen felülemelkedő FTC összességében gond nélkül érvényesítette a papírformát és tartotta itthon a rendkívül fontos két pontot. A dán Esbjerg oroszországi győzelmével ráadásul fellépett a második helyre az A-csoportban.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, négy góllal nyert a Ferencváros. 26–22

60. perc: A vendégek eladták a labdát, Klujber lövése a kapusról jött ki, Pavicsevics gyorsan indult, és a jobb alsóba lőtt. 26–22

59. perc: Zácsik lövését védte a kapufára Attengré, aki remek napot fogott ki.

58. perc: Pavicsevics kapta a labdát a bal szélen, szépen beugrott, és a kapuba pattintott. 26–21

57. perc: A ferencvárosi támadás nem volt hatákony, Grbics lövését Attengré ütötte mellé.

56. perc: Itt az újabb hetes, amelyet a vendégek kaptak, igaz, belemenés volt valójában. A hetest Vukcsevics a léc segítségével lőtte be. 26–20

55. perc: Montenegrói időkérés.

55. perc: Klujber lopott labdát, tanácstalannak tűnt a ferencvárosi támadás, és végül egy lépéshiba vetett véget a szenvedésnek.

54. perc: Labdát szerzett Grbics, a másidk oldalon Klujber betörése után jött a hetes, amelyet Bölk végzett el, és ő is kihagyta...

53. perc: Elek Gábor mondott valamit a bírónak, kétperces büntetés a Ferencvárosnak.

53. perc: Régen lőtt gólt a Fradi, most viszont Grbics betalált, a kapus ügyetlenkedte be a hálóba a labdát. 26–19

52. perc: Hetest harcolt ki a Buducsnoszt, amelyet Vukcsevics a jobb alsóba lőtt. 25–19

51. perc: Hársfalvira jött ki a figura, nagy szögből lőhetett, de Attengré nagyot védett.

50. perc: Pillanatok alatt labdát vesztettek a montenegróiak, majd visszarántás miatt Popovicsot küldték ki két percre.

50. perc: Klujber harcolt ki egy hetest, amelyet ő maga lőtt, de a kapus lábát találta el.

49. perc: Zácsik megcsinálta a helyzetet, de nem találta el a kaput, a másik oldalon pedig Bíró fogott egy ejtést.

48. perc: Hatottak az edzői szavak, amelyek bizony igen hangosak, így Pletikoszics lőtte be a helyzetét. 25–18

47. perc: Időt kért a Buducsnoszt.

47. perc: Rossz podgoricai bejátszás után jöhetett az FTC, hetes lett a vége, amelyet Klujber biztosan lőtt a bal alsóba. 25–17

46. perc: Bölk lövése ezúttal nélkülözte az erőt, de így is jó, ha bemegy. Márpedig ez most bement. 24–17

46. perc: Jó nagy rés támadt a ferencvárosi védőfalon, Pletikoszics éppen ott tudott betörni, és könnyű gólt szerzett. 23–17

45. perc: Klujber labdát szerzett, Bölk meglátta a helyzet lehetőségét, és a bal alsóba pattintott. 23–16

44. perc: Passzívig tartott a montenegrói akció, amikor is Marszenics elvesztette, Kovács gyorsan indult, kapta a labdát, és a bal alsóba lőtt. 22–16

43. perc: Lépéshibát fújtak Pletikoszicsnál,Bölk jó passzából Márton lőhetett ziccert, de Attengrét találta telibe.

42. perc: Tóth lövését védte Attengré, de a vendégek támadását sikerült megakadályozni, Klujber maradt egyedül, betört, és a hálóba pattintott. 21–16

41. perc: A zöld-fehérek támadása ezúttal nem sok fantáziát hordozott, így négyre olvadt az előny Popovics beállógólja miatt. 20–16

40. perc: Ferencvárosi időkérés.

40. perc: Bulatovics beállóban kapott labdát, befordult, és belőtte. 20–15

39. perc: Lépéshibát láttak a vendégeknél, Kovács lövését viszont védte Attingré.

38. perc: Pletikoszics lőtt mellé, majd a hebehurgya ferencvárosi támadás végén Bölk lövését könnyen védte a kapus.

37. perc: Zácsik ziccert hibázott, de maradt a labda a Fradinál, Bölk pedig jó távolról, pattintva szerzett gólt. 20–14

36. perc: Bölk nem túl jó lövését könnyen védte a kapus, az utóbbi percekben helyzetherdálásokat láthattunk. Főleg úgy, hogy Marszenics góljával közelebb jöttek a vendégek. 19–14

34. perc: Elrontott ferencvárosi lövés után hetest harcolt ki a Buducsnoszt, amelyet Pavicsevics ejteni akart, Bíró viszont kitalálta a szándékát...

33. perc: Bölknél fújtak belemenést, a másik oldalon Popovics maradt bántóan egyedül, és lőtt a bal alsóba. 19–12

32. perc: Bulatovics három embert is kicselezett, végül a bal alsóba lőtt. 19–12

31. perc: Kivédekezett montenegrói támadás után Kovács lőhetett jó helyzetből, és nem is hibázott. 19–11

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, hét gól az előny. 18–11

30. perc: Öt-egyes védekezésre állt rá a Buducsnoszt, Bölk kiejtette a labdát, de Pavicsevics ziccerét Bíró kivédte. Maradt még egy kis idő, és vele jött egy újabb emberelőny. Csorovicsot küldték ki.

30. perc: Ferencvárosi időkérés.

29. perc: Mitrovics lövése már passzívnál szállt fölé.

28. perc: Most Zácsik kaparintotta meg a labdát, de Bölk elrontotta.

27. perc: Szucsánszki lopott labdát, végigszaladt a pályán, majd a hálóba pattintott. 18–11

26. perc: Razsnakovics lövését védte Bíró, a gyors Fradi-támadás végén Szucsánszki beállóból lőtt a kapuba. 17–11

25. perc: Mitrovics nagy lövése a lécről jött ki, majd szép támadás végén Zácsik a szaggatottról lőtt a bal alsóba. 16–11

24. perc: Bíró kivédte Kadovics gyengécske lövését, de a másik oldalon lépéshibát fújtak Zácsiknál.

23. perc: Tóth tört be bátran, Pavicsevics odacsapott, őt is kiküldték két percre. Kettős előny. Kovács került ziccerbe, és pontosan lőtt a jobb felsőbe. 15–11

22. perc: Hetesparádé. Most a montenegróiak lőhettek egyet, Pavicsevics ezt most a jobb felsőbe dobta. 14–11

22. perc: Hetes és kiállítás a másik oldalon is, Popovicsot küldték ki a Hársfalvi elleni szabálytalanság után. A hetest Klujber a jobb felsőbe küldte. 14–10

21. perc: Passzívig játszottak a vendégek, de mégis jól jöttek ki belőle, mert hetest kaptak, Kisfaludy pedig két percet. A hetest Pavicsevics a jobb alsóba dobta. 13–10

20. perc: Emberelőnybe került a Ferencváros, Kadovics ült le két percre a padra. Kovácsra játszották ki a figurát, aki a jobb szélről ejtett a jobb felsőbe. 13–9

19. perc: Szélsőbefutás után Bulatovics lőtt Bíró alatt a hálóba. 12–9

18. perc: Mitrovics lövését ütötte fölé Bíró, a másik oldalon Bölk találta el a kapufát.

17. perc: Klujber lövését blokkolták, de így lett jó Hársfalvinak, aki összeszedte a labdát, és a kapu bal oldalába ejtett. 12–8

16. perc: Gól lett a vége, Vukcsevics lövése Bíróról pattant be a kapuba. 11–8

15. perc: Podgoricai időkérés.

15. perc: Hibáztak a podgoricaiak támadásban, gyorsan indulhatott Hársfalvi, aki biztosan lőtte be a ziccerét. 11–7

15. perc: Szucsánszki lépegetett be az ellenfél hatosának közelébe, majd mivel szétrebbentek előle, könnyű gólt szerzett. 10–7

14. perc: Elkapkodott ferencvárosi támadás után eladták a labdát a vendégek is.

13. perc: Pavicsevics labdát vesztett, hosszasan támadott a Ferencváros, majd Grbics a lécet találta el, a kipattanóra Bulatovics csapott le, a ziccerét viszont Bíró kifogta.

12. perc: Grbics eladta a labdát, Kepics ziccerét Bíró kivédte. Az ellentámadásból Bölk megint nem passzolt, inkább lőtt egy nagy gólt a jobb alsóba. 9–7

11. perc: Bölk lövése mellé szállt, a hosszú indítást viszont elrontották a montenegróiak.

11. perc: Bulatovics maradt nagyon egyedül a jobb szélen, az ejtése be is hullott a Fradi kapujába. 8–7

10. perc: Klujber tört be a jobb oldalról, majd határozottan lőtt a kapuba. 8–6

9. perc: Nem elég, hogy hetest kaptak a vendégek, Szucsánszkit még ki is küldték két percre. A hetest Pletikoszics kihagyta, mert Bíró védett!

7. perc: Bölk most jobbra kikeveredve vállalt el egy lövést, és be is ment a bal alsóba. 7–6

7. perc: Mivel Bölk is rontott egy lövést, gyorsan indult a Buducsnoszt, és Kepics két ember között begyötrődve került helyzetbe, és lőtt a bal alsóba. 6–6

7. perc: Nem figyelt senki a jobb szélről középre befutó Bulatovicsra, aki biztosan váltotta gólra a helyzetét. 6–5

6. perc: Mivel a Buducsnoszt rontott, Bölk átlövésén múlt a kétgólos előny, és meg is lett, mert a német légiós a jobb alsóba lőtt. 6–4

5. perc: Nincs nagy védekezés a vendégeknél sem, Bölk betört, és a kapu jobb oldalába lőtt. 5–4

5. perc: Jött a gyors egyenlítés, Pletikoszics nagyon egyedül maradt, a lövésébe Bíró belekapott, de a labda mégis behullott a kapuba. 4–4

4. perc: Grbics találta meg a jó nagy rést a vendégek védőfalán, és könnyű gólt szerzett. 4–3

4. perc: Váratlanul sokáig támadott a podgoricai csapat, végül betörés után Kepics lőtt a bal felsőbe. 3–3

3. perc: Márton kapta a labdát a bal szélen, és a kapus lába között talált a kapuba. 3–2

2. perc: Bölk egy jó csellel elküldte a védőjét, majd biztos gólt lőtt, aztán hihetetlen gyorsan egyenlített Bulatovics a jobb szélről. 2–2

1. perc: Mindjárt góllal kezdett az FTC, Klujber talált be, de rögtön jött a válasz a bal szélről, méghozzá Pavicsevics révén. 1–1

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Ferencváros zöld-feketében, a Buducsnoszt fehér-kékben játszik.

ELŐZMÉNYEK

„Csiszár-Szekeres Klára, Angela Malestein, Julia Behnke, Alicia Stolle és Ballai Anna sem léphet pályára a Buducsnoszt ellen, de így is a győzelemért harcolunk”– írja Facebook-oldalán az FTC női kézilabdacsapata. A klub arról nem közölt részleteket, miért nem játszhat a megnevezett ö játékos, rajtuk kívül a régóta sérült Kovacsics Anikóra sem számíthat a csapat edzője, Elek Gábor.

A rendkívül fiatal és rutintalan vendégeknél a koronavírus okoz nehézséget, a kulcsemberek közül Tatjana Brnovics és Nikolina Vukcsevics sem bevethető. Az FTC az A-csoport 3. helyén, a Buducsnoszt a 7. helyen várja a 16 órakor kezdődő mérkőzést. A két csapat első, montenegrói meccsét, októberben30–26-raa Ferencváros nyerte meg.