Sokkal magasabb szinten: hengerelt a BL-ben a Győri Audi ETO

2021.10.30. 15:50
A női kézilabda Bajnokok Ligájában a Győr 41–19-re megverte odahaza az IK Sävehof csapatát a B-csoport 6. fordulójában.

KÉZILABDA
NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
6. FORDULÓ, B-CSOPORT
GYŐRI AUDI ETO KC–IK SÄVEHOF (svéd) 41–19
(20–9)
Győr, Audi Aréna, 3945 néző. V: Jovic, Arnautovic (bosnyákok)
GYŐR: LEYNAUD – Lukács V. 4, Rju 2, S. OFTEDAL 4, BRATTSET 6, Háfra N., Schatzl Nadine 2. Csere: GLAUSER (kapus), Deszpotovics 2, NZE MINKO 6, BLOHM 7, Fodor Cs. 4, Anne M. Hansen 4. Edző: Ambros Martín
SÄVEHOF: Börjesson – Lundström 1, Koppang, Haggerty, Blomst 2 (2), ROBERTS 5 (2), Mortensen 3. Csere: Kroon Andersson (kapus), L. JENSEN 4, Liljeros 1, Aström Nilsson 1, L. Johansson, Rosell 2, L. Andersson. Edző: Rasmus Overby
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–1. 11. p.: 9–4. 19. p.: 11–5. 24. p.: 14–6. 34. p.: 22–13. 41. p.: 28–15. 46. p.: 30–16. 50. p.: 33–18
Kiállítások: 0, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/–, ill. 5/4
Ambros Martín:
– Nagyon jó mérkőzést játszottunk, örülök annak, hogy végig koncentráltunk, és megtiszteltük az ellenfelet azzal, hogy nem engedünk ki. Tudtuk, hogy a Sävehof veszélyes csapat, és korábban mindenkinek megnehezítette a dolgát, de keményen védekeztünk, a játékosaim pedig az első perctől az utolsóig nagyszerűen játszottak.
Rasmus Overby: – Csalódott vagyok, mert nem tudtunk azon a szinten teljesíteni, amelyen szerettünk volna, nem sikerült megállítanunk a hazaiakat. Az ETO nagyszerűen játszott, és minden tekintetben, poszton fölénk kerekedett. Jó lecke volt számunkra ez az összecsapás.

Ez olyan volt az ETO számára, mint egy átlagos magyar bajnoki.

A Sävehof – amely már két győzelmet aratott a Bajnokok Ligájában ebben az évadban – a kezdeti lelkesedés után áldozati bárányként szerepelt az Audi Arénában, de nem is tehetett mást, hiszen az egész mérkőzés során a „nyakán volt a kés”.

41/66 (62%)Gól/támadás19/66 (29%)

A győriek a kötelező óvatossággal várták a svéd együttest, és elsősorban a védekezésükön akartak keményíteni, hogy megállítsák a vendégek gyors játékát. Ez olyannyira sikerült, hogy a Sävehof egyáltalán nem tudott lerohanás vagy rendezetlen védelem ellen gólokat szerezni, felállt fal ellen pedig úgy szenvedett, mint kivert kutya a februári mínuszok során.

Ez persze az ETO dicsérete is, hiszen parádésan védekeztek a zöld-fehérek, a szerzett labdákkal pedig megindultak, és a ziccereket be is lőtték. De nem ez volt az egyetlen fegyverük a hazaiaknak, beállóban előbb Kari Brattset, aztán Linn Blohm kapott varázslatos labdákat a társaktól, illetve nemegyszer Stine Oftedal vagy Estelle Nze Minko parádézott egy az egyben – a svédek nem tehettek mást, csak szorgosan vonultak a félpályához közepet kezdeni. A félidőre tizenegy góllal mentek el a házigazdák, a legfontosabb kérdésekre már ekkor megérkezett a válasz.

„A cél előtted, a tábor mögötted” – feszült a győri B-közép mögött egy molinón, és a drukkerek valóban élvezhették a játék minden szépségét, örömmel konstatálva azt, hogy az ETO valóban robog az álmai felé, és már az évad korai szakaszában elképesztően erősnek tűnik. Ambros Martín együttese a második játékrészben is megpróbálta kiszolgálni a nézőket, és az ellenfeleket is megtisztelte azzal, hogy igyekezett végig koncentrálni, egyébként sem szabad egyetlen percet eltékozolni a tétmérkőzésekből, hiszen a győrieknek nem elsősorban az a célja, hogy most parádézzanak, hanem sokkal inkább május környékén.

PERCRŐL PERCE

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

59. perc Nze Minko eredményes ismét átlövésből, Rosell szépít valamit a végére. Dale ziccerből a kapufára lő. 41–19!

58. perc Blohmnak hét per hét, ismét bevetődött, most két csel után magának készített elő mindent.

56. perc Hansen átlövése nem nagy erejű, de igen pontos. Két rossz vendégtámadás után Hansen emel Nze Minkóhoz, 8 perce nem kapott gólt az ETO! 39–18!

55. perc Koppang elé beáll Fodor, rosszul esik. Mienk a labda, folytatja a magyar szélső.

54. perc Glauser újabb védése, a lövések 44 százalékát fogta, mesés. Deszpotovics átlövése sem rossz.

53. perc Koppang lövése a blokké, Fodor a bal szélről jobbal eredményes.

52. perc Blohm hatodszor ugorhat be a hatosról, ez is bent van! 35–18!

50. perc Deszpotovics átlövését védi Börjesson. Fodor ziccerezése jó, két remek csapat- és világklasszis szintű védekezés között.

A 7000.

49. perc Jensen és Blohm gólváltása, utóbbinak 5/5. Jensen újabb gyors gólt szerez, máris 33–08!

48. perc Az utolsó időkérés a vendégektől.

48. perc Blohm eredményes beugrásból, beállóból, Lukács meg ziccert ront. 32–16!

47. perc Rosell a kapufára lő, előtte Oftedal a nagykönyvbe illően vezetett végig egy kontrát. Koppang lökését is elbírta. Elmaradt egy jogos kiállítás.

45. perc Rosell átlövése a blokkról a jobb felsőbe pattan, Rju átlövése simán csak bemegy a jobb alsóba. Csak Háfra nem dobott gólt a magyar csapat mezőnyjátékosai közül.

45. perc Nze Minko labdát szerez, Jensen elkapja a kezét, két perc. Hansen gyorsan gólt lő átlövésből, ma kevés ilyen gólt szerzett az ETO. Eleddig. 29–15!

44. perc Ellenben a második ETO-támadás vége lesz lépéshiba egy percen belül. Hansen passzával Fodor fejen találja Andersson kapust, ápolás.

43. perc Rosell újabb átlövését a léc fölé tolja Glauser! Rosell: 3 lövés, 0 gól.

42. perc
Két védés Glausertől, időkérés a vendégektől.

41. perc Dale: 8 lövés, 6 gól, újabb gól beállóból. Nze Minko passzát jobbról ballal Lukács sebészi pontossággal vágja a jobb felső sarokba! 28–15!

40. perc Oftedal lök, hetes, Roberts jobbal a jobb felsőbe talál, 26–15. 8 lövés, 5 gól a vendégjátékostól.

38. perc Már passzív, de Dale lefordul a bal szélen az emberéről, ott a bevetődés, ott a gól. A BL mostani legjobb góllövője, Roberts hibája után Hansen lő 10-ről jobbal a jobb felsőbe.

37. perc Betörés középről, Haggertytől, ezt is fogja Glauser! Heikka ziccerből jobbal a bal felsőbe talál, 24–14!

35. perc Glauser-védés után Fodor eredményes a bal szélről. Mortensen újabb ziccerét fogja Glauser!

34. perc Jensen is belelendült, balról jobbal a bal sarokba lő félmagasan, a földről. De Oftedal passzát Dale beállóból a kapuba gyötri, estében.

33. perc Roberts hetesből eredményes, Lukács meg ballal a jobb szélről, 22–12!

31. perc Roberts és Jensen is eredményes, közötte Hansen volt eredményes szép betörés után.

31. PERC FOLYTATJUK!

ÉS MEGVAN A 7000. BL-GÓL!

Alighanem a Győr marad az egyetlen veretlen csapat a csoportkörben.

Eleddig 32.4 gólt dobott meccsenként a sorozatan a Győr, és legalább 30-ig mindig eljutott!

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc
Leynaud kap el egy indítást, Blohm eredményes, majd labdaszerzés után Oftedal hozza a frászt az ellenfélre. 20–9!

29. perc Nze Minko belülvédekezik, Blomst meg a bal kapufán kívülre lő büntetőből. Jobbal.

28. perc Leynaud-bravúr, Nze Minko a kapura törhet. Kitalálják.

27. perc Deszpotovics három védőt leköt, passzát Rju a léc alá vágja hatról, majd Nze Minko old meg tökéletesen egy védekezési, majd ziccerezési feladatot.

26. perc Rju elcsúszik, Mortensen újabb gyors góllal villan meg. Fodor elé pattan Deszpotovics a lécen csattanó átlövése, köszöni szépen. 15–8.

25. perc Mortensen bántóan üresen marad a balon, a bal felsőbe talál. 14–7.

23. perc Leynaud megfog (!) egy Jensen-lövést, Fodor meg elejti a labdát ziccerezés közben. Dale lövése a kapusé, Koppang átlövése dettó, Nze Minko megindulhat a balon, balra elrepülve jobbal tréfálja meg Andersson kapust.

22. perc
Nagy védés Leynaud-tól, Roberts próbálkozott ismét, Nze Minko a beállóhoz passzol, Blohm most sem variálja túl: 13–6!

20. perc Roberts most otthagyja Nze Minkót, 11–6! Deszpotovics is szólásra emelkedik, betörés jobbról. Kapuscsere a vendégeknél a gól után.

20. perc Hazai időkérés. Oooooftedal! Zseniális passzát beállóból a hálóba sóhajtja Blohm.

19. perc Nilsson betörése jó, de a kapufát találja el hatról.

18. perc Koppang bombagólt lő, de belefújnak a bosnyák sporik.

17. perc Háfra ziccert ront, majd újabb pocsék indírás Rjutól. Nagyon ideges ma a légiós.

16. perc Elkapkodott hazai támadás után Roberts átlövését fogja Glauser, Dale betörése végre már gólt hoz. 10–5!

15. perc Rju emelését Dale a bal oldali kapufa tövére vágja bevetődve.

14. perc A sokadik jó hazai védekezés, szélről Mortensen nagyon a bal alsó mellé lő. Balról, jobbal.

12. perc Háfra kilencről a lécre lő, felugrásból. Kuppang és Lundtröm lövése is Glauseré!

11. perc Lundström belép, Haggerty odacsap Oftedalnak, kettő perc. Szép akció, Háfrán két védő, balra passzol Schatzlnak, aki most sem ront: 9–4!

10. perc Időkérés a vendégektől.

9. perc Rju átlövése most jó, Lundström szélről ziccert ront, jobbról, Dale a másik oldalról a kapusba lő. De a Győré a kipattanó. Dale meg középről nem rontja el a Háfra-bejátszást, 8–4.

9. perc Újabb büntető, Blomst felavatja Glausert is.

8. perc Gyenge lövés Jensentől, Schatzl szélről dobhat... ez már bent van! 6–3

6. perc Oftedal pattintott bejátszását beállóból bedobja Dale, Mortensen nagyjából ugyanilyen kacióból szépít. Oftedal meg egyéni akcióból válaszol.

6. perc Blomst keze nem remeg meg, labda a bal alsóban. 3–2!

5. perc Mintaszerű kontra, Lukács-ziccerezéssel, majd ismét. Robertset ellenben ellöki a hatoson Lukács, büntető.

4. perc Rju ballal a kapus derekát találja el.

3. perc Jó hazai védekezés, Roberts betör a balon, de a hosszú sarok mellé lő most. Háfra kiharcol egy büntetőt betörésből.

2. perc Schatzl a lécre emel szélről, Oftedal váratlanul ellövi a földről, szélről, ott a gól.

1. perc
Egy rossz Rju-lövéssel és egy pimasz Roberts-emeléssel.0–1!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A magyarok tiszta zöldben, a vendégek sárga mezben és kék nadrágban.

A MÉRKŐZÉS MŰSORFÜZETE ITT!

A szombati mérkőzésen a Sävehof gyors támadójátékát kell megállítanunk, így kulcsfontosságú lesz a védekezésünk. Támadásban a saját játékunkra kell koncentrálnunk, és ha hatékonyak leszünk, nem lesz problémánk a találkozón. FODOR Csenge, a Győr balszélsője.

A Sävehof ebben az évadban kétszer nyert, háromszor kikapott – szombaton valószínűleg tovább romlik a mérlege.

A BL-ben – a rendes játékidőt tekintve – 2018. január vége óta, sorozatban 62 meccse veretlen ETO mérlege eddig imponáló a svédek ellen, a két együttes hatszor találkozott eddig, és mindegyik alkalommal a győriek nyertek. Még egy adalék: a győrieknek 19 találat hiányzik ahhoz, hogy a szlovén Ljubljana és a montenegrói Buducsnoszt után harmadik klubként elérjék a hétezer gólt az elitsorozatban.

„Jó meccs lesz, de nyernünk kell, mert úgy gondolom, jobb csapatunk van, ráadásul hazai pályán játszunk – hangsúlyozta Blohm. – A Sävehof bizonyított már az erős csapatok ellen is, úgyhogy a maximumot kell kihoznunk magunkból.”

Linn Blohm úgy gondolja, hogy ezúttal is a védekezés lesz a legfontosabb, mert a Sävehof hajtós, kemény alakulat, amely sohasem adja fel, és az utolsó percig küzd. A győriek kiválósága tudja, hogy ismét kemény csata vár együttesére, és különösen oda kell majd figyelni a volt érdi Jamina Robertsre, aki kiváló formának örvend az olimpia után, amelyen megmutatta, hogy ő az egyik legjobb balátlövő a világon.

Ha valaki a győriek közül igazán ismeri a svédeket, az bizonyosan honfitársuk, Linn Blohm, aki hat éven keresztül, 2008 és 2014 között erősítette a Sävehofot, amellyel négyszer is bajnok lett. „Kiváló a hangulat az öltözőnkben az előző győzelmek, főleg a Metzben aratott siker miatt, nagyon kemény összecsapást sikerült megnyernünk – kezdte a Európa-bajnoki bronzérmes svéd beálló. – Még akkor is elégedettek lehetünk, ha nem is játszottunk igazán jól, de a győzelem a legfontosabb. Hiszünk magunkban, készen állunk a szombati mérkőzésre.”

Ráadásul egy északi csapatot sohasem szabad leírni, hiszen játékosai felszabadultan léphetnek pályára, ami kiemelkedő teljesítményt is eredményezhet. „A Sävehof veszélyes csapat. Nem azért, mert nagy nevek szerepelnek nála, hanem a játékstílusa miatt. Gyors, agresszív kézilabdát játszik, a tapasztalt csapatok dolgát is meg tudja nehezíteni” – figyelmeztette az elbizakodókat Ambros Martín vezetőedző a klub honlapjának hivatalos felvezetőjében.

Imponáló a Győr eddigi teljesítménye a Bajnokok Ligájában, de nem szabad hátradőlni, még akkor sem, ha a svéd Sävehof a papírforma alapján minimális eséllyel érkezik szombaton. KÍVÜLÁLLÓKÉNT KÖNNYŰ DOBÁLÓZNI A SZAVAKKAL és kijelenteni: talán az eddigi legkönnyebb feladat elé néz az ETO az aktuális BL-kiírásban, de a közhely szerint mindig a kötelező feladatok a legnehezebbek.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A GYŐRI ETO–SAVEHOF MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!