V. Á. 2022.01.16 17:43 Frissítve: 2022.01.16 19:23

Női kézi BL: Moszkvában nyert a címvédő Vipers

A Vipers Kristiansand 32–28-ra legyőzte Moszkvában a CSZKA-t a női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 10. fordulójában. Az Odense a Krim Ljubljana vendégeként nyert (24–19).

Marta Tomac 3 gólt lőtt a CSZKA ellen (Fotó: AFP, archív)

A Vipers végig kézben tartotta a mérkőzést, a második félidőben 6 gól is volt az előnye, végül 32–28-ra győzött. Fordított szereposztásban a CSZKA örülhetett, októberben háromgólos sikert ért el Norvégiában.

Az orosz együttes legeredményesebbje Ana Gros volt (9 gól), a Vipersé a korábbi érdi átlövő, Markéta Jerábková (8).

A csoport másik találkozóján az Odense a szünetben már tízgólos előnyben volt Szlovéniában, a második félidőben zárkózott a Krim Ljubljana, de a dán együttes 24–19-re nyert.

KÉZILABDA, NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
10. FORDULÓ
B-CSOPORT

CSZKA Moszkva (orosz)–Vipers Kristiansand (norvég) 28–32
Krim Ljubljana (szlovén)–Odense Handbold (dán) 19–24

A-CSOPORT
Brest Bretagne (francia)–FTC-Rail Cargo Hungaria – elmarad!

Kézilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Az idén is kalkulálható, ha nem is három, hanem kettő, a végletekig feszült, fordulatos összecsapás, a teljes kézilabdás év méltó lezárása, csúcsra járatása. Általában ez a fő érv mindenféle playoff, ráadás mellett. Az ellenérv pedig úgy szól, hogy mesterségesen gerjesztett izgalom ez, olyan, mintha a maratoni futás mezőnyét 42 kilométerhez érve arra köteleznék, várják be egymást, aztán az utolsó, nem egészen kétszáz méternek veselkedjenek neki egyszerre, hadd szórakozzon a nép.

2022.05.20 18:02:53

Kézilabda BOBORY BALÁZS (összefoglaló), MURÁNYI DOMONKOS (percről percre)

Az FTC 22 góllal nyert a Vác ellen • Kovács Anna és Triscsuk Krisztina is pályafutása utolsó meccsét játszotta.

2022.05.18 22:06:33

Kézilabda THURY GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. A vezetőség a BL-ben idén nem várta el a négy közé jutást.

2022.05.17 16:36:22

Kézilabda VINCZE SZABOLCS (összefoglaló), VARGA ÁDÁM (percről percre)

A Veszprém ugyan kikapott Dániában, de nem forgott veszélyben a továbbjutása.

2022.05.09 14:50:45

Kézilabda VINCZE SZABOLCS

Az Éles Kézisuliból nőtt ki a fiatal magyar játékosokra építő, MK-döntős Fejér-B.Á.L. Veszprém.