Őrült végjátékban nyert egy góllal az FTC a bukarestiek ellen

NEDELYKOV TAMÁS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)NEDELYKOV TAMÁS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2021.11.13. 15:45
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének A-csoportjában a listavezető Ferencváros a roppant veszélyes CSM Bucuresti-et fogadta, és bár az első félidőben négygólos előnyt szerzett, a vége nagyon szorossá vált, de a legvégén Itana Grbics betalált, így egy góllal nyert a magyar bajnok.
Jogos volt Emily Bölk öröme, megint nyert a Ferencváros
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Földi Imre)
Jogos volt Emily Bölk öröme, megint nyert a Ferencváros A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Földi Imre)

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
A-CSOPORT, 7. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–CSM BUCURESTI (román) 31–30
(20–16)
Érd, 2200 néző. V: J. Álvarez, Y. López (spanyolok)
FTC: BÍRÓ B. – Malestein 3 (3), STOLLE 5, GRBICS 6, Behnke, E. Bölk 4, Márton G. 2. Csere: Csiszár-Szekeres, Szöllősi-Zácsik 3, Hársfalvi 2, Kovács Anett 1, Kisfaludy 1, KLUJBER 4. Edző: Elek Gábor
CSM: Wester – C. Martín 3 (1), A. Klikovac, BROCH 4, Arntzen 2, NEAGU 7 (1), Dindiligan 1. Csere: Davidsen (kapus), OMOREGIE 6, Aune 4, Ramuszovics, S. Dembélé 3. Edző: Adrian Vasile
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–1. 9. p.: 8–3. 13. p.: 9–6. 19. p.: 13–8. 24. p.: 15–13. 35. p.: 22–17. 40. p.: 26–22. 45. p.: 26–25. 51. p.: 29–25. 54. p.: 30–27
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/2
Elek Gábor: – Nagyon jól indult a mérkőzés, nagyszerűen működött a támadójátékunk, jó volt a védekezésünk is. Kicsit jobb koncentrációval nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna, de mindkét félidőben túl korán megnyugodtunk, hogy nagy baj már nem érhet bennünket. Végül Itana Grbics villanása mentette meg a meccset nekünk.
Adrian Vasile: – A Fradi ellen mindig nehéz és sok összetevős meccset vívunk. Büszke vagyok arra, ahogyan harcolt a csapat és igyekezett stabilizálni a védekezést az első félidőt követően. Nagy szívvel és erőbedobással játszottunk, de ezen a szinten harminc percnél tovább kell jól teljesítenünk védekezésben.

A többi mérkőzésen
Podravka (horvát)–Rosztov-Don (orosz) 22–23 (13–13)
Brest Bretagne (francia)–Buducsnoszt (montenegrói) 25–21 (12–12)

8. Buducsnoszt (montenegrói)77159–208–490

Nagy iramban kezdett az FTC, és az elmúlt meccseken halványabb teljesítményt nyújtó, korábban Bukarestben is légióskodó Itana Grbics, valamint a héten szerződést hosszabbító Alicia Stolle találataival hamar elhúzott néggyel. A CSM legnagyobb sztárja, Cristina Neagu elhibázott próbálkozásokkal indított, Adrian Vasile-nek már az 5. percben időt kellett kérnie.

Tartotta a lendületet az FTC, a padról érkező Grbicset nem igazán tudták feltartóztatni a románok, azonban a hazai hibákból élve látótávolságban maradt a 2016-os BL-győztes. A kiegyenlítettebbé váló meccsen nagyon kellettek Stolle távoli bombái Elek Gábor együttesének, és Bíró Blanka is fontos pillanatokban szólt hozzá, meggátolva a CSM felzárkózását. Elizabeth Omoregie azonban a jobbátlövő posztjáról megtalálta a réseket az FTC védelmében, és Neagu is jól osztogatott, így az első félidő vége előtt kettőre olvadt a hazaiak fórja. Érkezett viszont Klujber Katrin, aki többször is megvillant, így a szünetben 20–16-ra vezetett a Ferencváros.

A folytatásban a korábbi győri Yvette Broch jött ki zavarót védekezni, Eleknek vissza kellett hoznia a játékrészt a kispadon kezdő Grbicset irányítóba. Koncentrálni is kellett támadásban, mert hátul csak elvétve sikerült megakadályozni a CSM-et a gólszerzésben. Fokozódott a nyomás az FTC-n, Carmen Martín góljainak is köszönhetően (a kiváló jobbszélső passzívnál kínaiból is eredményes volt) egyre csökkent a különbség. Hiába nyerte meg már a második „hetespárbajt” Bíró Neaguval szemben, időt kellett kérnie a Ferencvárosnak.

Támadásban egyre nehezebben jöttek a gólok, az utolsó húsz percben csak öt ferencvárosi találat született, a kiválóan védő Bíró azonban újabb büntetőt fogott, majd Bölk a legjobbkor bombázott a felsőbe. Több esélye volt rá az FTC-nek, hogy nyugodtabbá tegye a maga számára a hajrát, azonban belehibázott, így Neagu két góljával egyenlített a Bukarest (a balátlövő összességében 16 kísérletből jutott el hét gólig, ami nem túl jó arány). Volt hátra még szűk fél perc, és Grbics egyéni akcióból belőtte a győzelmet jelentő találatot (31–30). Nem akármilyen végjáték után, sorozatban harmadszor múlta felül hazai pályán a román sztárcsapatot a BL idei kiírásában még veretlen magyar bajnok.

Egy hét múlva, a világbajnokság előtti utolsó fordulóban Bukarestben újra összecsap a két csapat, de előtte még szerdán a Győri ETO elleni szuperrangadó vár az FTC-re.

A BUKAREST KORÁBBI GYŐRI BEÁLLÓJA, AZ EGYSZER MÁR VISSZAVONULT YVETTE BROCH

GRBICS ÉS BEHNKE ÉRTÉKELÉSE

Bíró Blanka (balra) fontos pillanatokban mutatta be bravúrjait (Fotó: Földi Imre)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, hihetetlen izgalmak után nyert a Ferencváros. 31–30

60. perc: GÓÓÓÓÓL! Grbics szinte az utolsó másodpercben betört, és éles szögből kilőtte a bal alsót. 31–30

60. perc: Fél perccel a vége előtt Neagu nagyon bevágta a jobb alsóba. 30–30

59. perc: Jött is a nagyon fontos ferencvárosi támadás, jól megjáratták a labdát, de Klujbernél belemenést fújtak…

59. perc: Ferencvárosi időkérés.

59. perc: Neagu lövését Bíró védte, de mardt a labda náluk, megint Neagu próbálkozott, és ezúttal belőtte a bal alsóba. 30–29

58. perc: Malestein túlságosan éles szögből próbálkozott, nem is ment be a lövése.

57. perc:Hűha… Neagura játszottak ki kínait, de ő nagy helyzetből mellé lőtt.

57. perc: Bukaresti időkérés.

56. perc: Grbics robbant be, a ziccert kihagyta, de lerántották, hetes. A hetest Malestein nem tudta belőni…

56. perc: Aune maradt egyedül a jobb szélen, úgy tűnt, nagyon éles a szög, de így is becsavarta. 30–28

55. perc: Mesteri gól! Bölk tört előre, nem állították meg, és csodásan ejtett a kapuba. 30–27

54. perc: Megint hetest kaptak a vendégek, ezúttal belül védekezésért. A hetest Martín a bal alsóba küldte. 29–27

53. perc: Zácsikot küldték ki két percre, mert megrángatta Omoregie-t.

53. perc: Bölk megint megpróbálta, ezúttal viszont nem találta el a kaput.

52. perc: Újabb FTC-emberelőny. Ramuszovics rántotta meg Klujbert.

52. perc: Dindiligan került helyzebe a bal szélen, de a nem túl helyezett lövést Bíró kifogta.

51. perc: Neagu lövöldöz, de szerencsére sok hibával. Az ellentámadásból Hársfalvi használta ki, hogy szabadon hagyták, és a bal alsóba lőtt. 29–26

50. perc: Óriási a küzdelem a pályán, de Bölk felemelkedett az égbe, és óriási gólt lőtt a bal felsőbe.28–26

49. perc: Zácsik tört be nagy lendülettel, Omoregie lerántotta, szabaddobás és két perc.

48. perc: Omoregie tört be két védő közé, és hetest harcolt ki. A hetest Arntzen lőtte, de Bíró ezt is kifogta!

48. perc: Megint Grbics lőtte el, de elég gyengén.

47. perc: Ez a ferencvárosi támadás sem hozott eredményt, de szerencsére Aune is eladta a másik oldalon.

46. perc: Ferencvárosi időkérés.

46. perc: Maradt még egy kis lehetőségük a románoknak helyzetet kialakítani, Broch le is csapott rá, és a léc alá lőtt. 27–26

46. perc: Ez szép volt. Zácsik tört be szépen, lendületesen indult meg, és szerzett gólt. 27–25

45. perc: Passzívig játszott a Fradi, Zácsik eladta, így aztán Aune az üres kapuba lőhetett gólt. 26–25

44. perc: Bölk rántotta vissza Martínt, hetes és emberhátrány. A hetest Neagu lőtte, Bírólábbal védett!

44. perc: Grbics túlságosan hebehurgyán lőtte el ezúttal, nem is ment be.

43. perc: Klujber nem találta el a kaput, a másik oldalon Martín lőtt a hatosról, Bíróról viszont bepattant a labda, bár úgy tűnt, hogy nem. 26–24

42. perc: Szép volt, meg kell hagyni. Arntzen lövetett kínaiból gólt Martínnal. 26–23

42. perc: Bukaresti időkérés.

41. perc: Neagu lőtt a szaggatottról, Bírót viszont nem tudta becsapni, szépen védett a magyar kapus.

40. perc: Behnke harcolt ki hetest, ráadásul emberelőnyt is. A hetest Malestein nagy erővel belőtte. 26–22

40. perc: Omoregie-t nagyon nehéz tartani, most sem sikerült megakadályozni, hogy gólt szerezzen. 25–22

39. perc: Ez már nagyon kellett! Emily Bölk keze is elsült végre, jött is a gól. 25–21

39. perc: Nem sokáig lehetett örülni, mert Broch kapott labdát a beálló helyén, és a bal alsóba lőtt. 24–21

38. perc: Grbics verte meg Dembélét, és lőtt szép gólt. 24–20

38. perc: Dembélé mardt nagyon egyedül beállóban, be is lőtte, ahogy kell. 23–20

38. perc: Márton kapott labdát elég éles szögben, de így is belőtte a bal kapufa segítségével. 23–19

37. perc: Úgy tűnt, szabálytalankodtak Grbiccsel, de nem fújták le, a másik oldalon Omoregie szerzett labdát, és belőtte. 22–19

37. perc: Újabb fantasztikus Bíró-védés, Arntzen lövését hatástalanította.

36. perc: Kovács Anett került helyzetbe, de a lövése Davidsen arcát találta el.

35. perc: Ha egyszer Neagu egyedül marad… Páros lábbal ugrott fel, és a kapu jobb oldalába lőtt. 22–18

35. perc: Hosszú FTC-támadás végén Klujber kiszorított pozícióból lőtt szépen a jobb alsóba. 22–17

33. perc: Újabb hetes, ezúttal a másik oldalon, belül védekezésért. A hetest megint Neagu lőtte, de a lécre!

33. perc: Zácsik szlalomozott át két védő között, meglökték, és ez hetest hért. A hetest Malestein a kapu közepébe vágta. 21–17

31. perc: Omoregie passzolt a befutó Dembélének, aki hetest harcolt ki. A hetest Neagu a jobb alsóba pattintotta. 20–17

31. perc:Elkezdődött a második féildő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, négy góllal vezet az FTC. 20–16

30. perc: A félidő vége előtt Aune lőtt még egy szép gólt a jobb szélről. 20–16

30. perc: Ott a huszadik! Aune lövése a lécről jött ki, a zöld-fehérek támadásának végén pedig Klujber lőtt szép átlövésgólt. 20–15

29. perc: Arntzen lövését védte Bíró, a másik oldalonZácsik tört be két védő között, és lőtt a léc alá. 19–15

28. perc: Klujbert ketten sem tudták lerántani, így is el tudta lőni, a labda pedig bevágódott a kapuba. 18–15

27. perc: Potyognak a gólok, most egyéni akcióból Omoregie talált be. Mondjuk eddig minden gólját nagyjából egyéni akcióból szerezte... 17–15

26. perc: Zácsik vette észre Kisfaludyt, aki befordult, és belőtte a helyzetét. 17–14

26. perc: Passzívnál jártak már a románok, amikor Arntzen ellőtte, Bíróvédett.

25. perc: Bölk ma még nem lőtt gólt, és most sem, mert a lövése elment a kapu mellett.

25. perc: Ferencvárosi időkérés.

25. perc: Neagu pattintotta le magáról a védőjét, majd kegyetlenül bevágta. 16–14

25. perc: Úgy tűnt, hogy már semmi sem lesz a hazaiak támadásából, amikor Zácsik engedett el egy lövést, amely bement. 16–13

24. perc: Aune maradt egyedül a jobb szélen emberelőnyben, és be is lőtte. 15–13

24. perc: Klujber most állt be, és máris egy jó csel után jobbra kisodródva lőtt gólt. 15–12

23. perc: Újabb elrontott FTC-támadás után Broch lőtt gólt indításból, ráadásul Hársfalvit ki is küldték két percre. 14–12

22. perc: Kölcsönös rontások után Dembélé indult gyorsan, és kiválóan ejtette át Bírót. 14–11

21. perc: Stolle vette észre, hogy szabadon maradt Kovács Anett, aki a jobb szélről nagyon biztos kézzel lőtt gólt. 14–10

20. perc: Stolle ezúttal rontott egy átlövést, a másik oldalon viszont Omoregie szép testcsel után belőtte. 13–10

19. perc: Dembélé hosszú kihagyás után újra pályán, mindjárt góllal. A kapu bal oldalába lőtt. 13–9

19. perc: Zácsik vette észre a bal szélen Hársfalvit, aki biztosan vágta be a helyzetét a jobb felsőbe. 13–8

19. perc: Artzen nagy passzából Ramuszovics lőhetett ziccert, Bíróvédett.

18. perc: Sokáig támadott a Ferencváros, majd Stolle 10 méterről csodásan lőtte ki a jobb felsőt. 12–8

17. perc: Arntzen óriási csellel becsapta Behnkét, majd az üres területre berobogva a hálóba pattintott. 11–8

15. perc: Már-már passzív lett a ferencvárosi támadás, amikor Stolle a szaggatottról lőtt nagy gólt. 11–7

14. perc: Omoregie maradt nagyon egyedül, nem tudták megfogni, s kegyetlenül kilőtte a jobb felsőt. 10–7

14. perc: Stolle belőtte a harmadik gólját is, és ezt is középről dobta be. 10–6

12. perc: Stolle lövése a kapusról az oldalvonalon túlra perdült, igy maradt a labda a Fradinál, de nem sokáig, ráadásul némileg rendezetlen védelemre támadhatott a CSM. Arntzen helyzet nélkül is ellőtte, a labda a bal alsóban kötött ki. 9–6

11. perc: Neagut ketten sem tudták megállítani, és jól tudjuk, hogy ő ilyenkor kegyetlenül belövi. Most sem történt másként…9–5

10. perc: Grbics és Márton játszott össze, majd a montenegrói légiós remek cunderrel lőtt gólt. 9–4

10. perc: Elrontott ferencvárosi támadás után Omoregie javított, ezúttal szépen vette be az FTC kapuját. 8–4

9. perc: Omoregie lövése jócskán fölé ment, nem úgy a másik oldalon Bölk lövése, amely a kapuba pattant. 8–3

8. perc: Grbics elvállalta, de a kapufát találta el, a románok is hibáztak támadásban, a labdalopás után Márton indult, mint a villám, és a kapu közepébe pattintott. 7–3

7. perc: Lépéshiba a bukarestieknél, konkrétan Neagunál.

6. perc: Grbics remek formában játszik, megint nagy lendülettel érkezett a felra, és a kapu bal oldalát választotta. 6–3

6. perc: Bölk lövése gyenge volt, az ellentámadásból Neagu Bíró lába között talált a kapuba. 5–3

5. perc: Ha az volt a cél, hogy a bal oldalon szabadon maradjon Dindiligan, akkor sikerült, ráadásul ő be is lőtte. 5–2

5. perc: Román időkérés.

5. perc: Elrontott bukaresti lövés után Grbics hetest harcolt ki, amelyet Malestein a jobb alsóba lőtt. 5–1

4. perc: Stolle rajta van a szeren, ezúttal is bátran elvállalt, méghozzá remekül, ez is gól. 4–1

4. perc: Neagu most nem lőtt, hanem passzolt, így szerezhetett gólt Broch. 3–1

3. perc: Neagu újabb lövését Bíró paskolta mellé. Az ellentámadásból Bölk lövését mentette a kapus, de a kipattanó Grbics kezében kötött ki, s ő a bal alsóba lőtt. 3–0

3. perc: Grbics vette észre, hogy lyukas a bukaresti védelem, és a kapu jobb oldalába lőtt. 2–0

2. perc: Neagu lövése a sáncról pattant volna mellé, de Bíró segített a labdának, hogy ne legyen sarokdobás.

1. perc: Az első támadás és az első gól is Fradié volt, Stolle átlövése pattant a román kapuba. 1–0

1. perc: Elkezdődött a találkozó, az FTC zöld-feketében, a CSM fehér-feketében játszik.

ELŐZMÉNYEK

Nem könnyű hét előtt áll a bajnoki címvédő Ferencváros, amely most, illetve jövő szombaton a román kirakatcsapat ellen lép pályára a női Bajnokok Ligájában, a két kőkemény BL-csata között pedig jövő szerdán az NB I-ben vív rangadót a Győrrel.

„Biztos, hogy volt már ilyen kemény időszakunk, akadt hasonló korábban is – mondta az FTC edzője, Elek Gábor, aki a héten 2024 nyaráig meghosszabbítottaa szerződését a zöld-fehérekkel. – Valóban speciális kihívás előtt állunk, ami viszont nem tart sokáig. Az lesz a lényeg, hogyan tudjuk a mentális és fizikai regenerációt megoldani. Ehhez nyilván kellene egy jó eredmény itthon a románok ellen szombaton. Minden szempontból borzasztó kemény meccsek várnak ránk. Azt szoktam mondani, az ősz folyamán semmit sem lehet nyerni, csak elveszíteni, ezért nagyon fontos, hogy a következő három találkozót miként és milyen eredményekkel tudjuk lejátszani – azon dolgozunk, hogy a lehető legjobban oldjuk meg.”

A 2016-ban BL-győztes bukarestiekkel eddig nyolcszor találkozott a Fradi, amely két siker mellett hatszor kapott ki. Elek elismerte, valóban látszik a csapatán, hogy mentálisan fárad a kemény őszi menetelésben. Főleg a magyar élvonalban voltak olyan meccseik az utóbbi hetekben, amelyeken ugyan nem érezte, hogy veszélyben forgott a győzelmük, mégsem azt az arcukat és játékukat mutatták, amelyiket szerette volna látni.

„Össze kell rázódnunk az utolsó hétre a világbajnoki szünet előtt – folytatta a zöld-fehérek trénere. – A Bucuresti a Bajnokok Ligájában sokkal veszélyesebb, mint hazája bajnokságában. Láttam a meccseit a román ligából, de ki is dobtam azokat a felvételeket, mert annyival más sebességgel és mentalitással kézilabdázik a BL-ben, hogy egy-egy bajnokija megvizsgálása tévútra vinne minket. Erős csapat a CSM, erős játékosokkal, de megvannak a sebezhető pontjai. Mindig különleges mérkőzéseket vívunk vele, a mostaniak sem lesznek kivételek.”