A Győri ETO ellenállhatatlan – Moszkvát is bevette

2022.02.06. 15:47
Rju Un Hi talán a kupadöntőre visszatérhet (Fotó: Kisalföld/Csapó Balázs)
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában a már biztosan csoportelső Győri ETO Oroszországba látogatott, ahol az eddigi „jó szokása” alapján megint győzött. A CSZKA Moszkva ugyan jól játszott, de így sem volt semmi esélye a kiválóan védekező győriekkel szemben, akik négygólos különbséggel nyertek.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
B-CSOPORT,
12. FORDULÓ
CSZKA MOSZKVA (orosz)–GYŐRI AUDI ETO KC 23–27 (13–15)
Moszkva, 1100
néző. Vezette: Pandzsics, Moszorinszki (szerbek)
CSZKA: Kaplina – Risztovszka 3, Gros 1, D. Dmitrijeva 2, Heindahl 1, Mihajlicsenko 2, Markova 2. Csere: Szedojkina (kapus), Szudakova, ILJINA 8 (8), Szkorobogatcsenko 3, Samanovszkaja 1, Gorskova, Szabirova. Edző: Florentin Pera
GYŐR: Silje Solberg – Faluvégi D. 1, RJU UN HI 7 (2), S. OFTEDAL 4, Brattset 1, Anne M. Hansen 2 (1), Schatzl Nadine. Csere: Glauser (kapus), NZE MINKO 6, Blohm 3, Fodor Cs. 1, Lukács V., Háfra N. 1, Pintea 1. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–2. 16. p.: 5–6. 22. p.: 11–10. 25. p.: 11–13. 33. p.: 14–17. 38. p.: 17–18. 47. p.: 18–22. 55. p.: 20–25
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 9/8, ill. 3/3
Florentin Pera:
– Jól kézilabdázott a Győr, de így is sikerült szoros meccset játszanunk. Jól kezdtük a mérkőzést, aztán elkövettünk hibákat, esélyt adtunk a Győrnek, hogy könnyű gólokat szerezzen. A második félidőben problémáink akadtak támadásban, helyzeteket hagytunk ki, az ETO pedig tapasztalt játékosokkal rendelkezik, akik tudják, hogy mit kell ilyenkor tenniük.
Ambros Martín: – Hatvan percig tartó kemény csatát vívtunk. Tudjuk, minden ellenfél bennünket akar legyőzni, és nyomás nélkül léphetnek pályára. Ezúttal az első félidőben akadtak problémáink, aztán a másodikban már jobban játszottunk, egy rövidebb szakasz kivételével megvalósítottuk, amit szerettünk volna, ezért is vagyok nagyon elégedett a lányokkal.

Szakadó hóesésben érkezett meg az ETO A CSZKA csarnokába, Nze Minkóék orrukig felhúzták a kabátjukat, a kapucnijuk a fejükre került, alig várták, hogy eltűnjenek az öltöző mélyében.

A szívüket, lelküket viszont az melengethette, hogy már biztos csoportelsőként léphettek Moszkvában pályára, bár aki azt hitte, hogy a Győr ennek tudatában majd slendrián lesz, és nem koncentrál eléggé az aktuális feladatára, jókorát tévedett.

Az ETO-ból ezúttal a kapusok közül a francia Amandine Leynaud maradt ki, és egészségügyi okokból a norvég Veronica Kristiansen és a montenegrói Jelena Deszpotovics sem utazott.

Bár az első két gól az oroszoké volt, az első félidő nagy részében fej fej mellett haladtak a csapatok, amelyek többnyire a támadásra helyezték a nagyobb hangsúlyt, a védekezésbe sok hiba csúszott. A játékrész végén a magyar együttes koncentrált jobban, Nze Minko vezetésével kétgólos előnyt csikart ki.

A szünet után egy korábbról már jól ismert forgatókönyv valósult meg: a győriek szigorítottak a védekezésükön, messze felléptek az ellenfél támadóira, és ezzel sokszor sikerült megbénítani a moszkvaiak játékát. Jöttek a labdaszerzések, a könnyű gólok, de felállt fal ellen is akadtak gyönyörű megoldásai Oftedaléknak. A CSZKA becsülettel harcolt és többször próbált felzárkózni, de az megint kiderült, hogy ebben a mezőnyben (egyelőre) nincs igazán ellenfele a 12. győzelmét is megszerző ETO-nak.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a mérkőzésnek, nagyon biztosan nyert az ETO. 23–27

60. perc: Nze Minko kapott újabb légpasszt, és ezt is belőtte a francia. 23–27

60. perc: Újabb hetest kaptak az oroszok, ezúttal is Iljina végezte el, és a bal alsóba lőtt. 23–26

59. perc: Háfra hozta játékba Pinteát, aki befordulás után meglőtte az első gólját. 22–26

58. perc: Szabirova küzdött meg a lehetőségért, gólt nem szerzett, de hetest kapott. A hetest Iljina a jobb alsóba pattintotta. 22–25

58. perc: Moszkvai időkérés.

58. perc: Rju lövése ezúttal a lécről ment fölé, a másik oldalon Brattset blokkolta le Grost.

57. perc: Rossz bejátszás Nze Minkótól négy perccel a vége előtt, jöhettek az oroszok, passzívan játszottak, a végén pedig Glauser védett nagyot.

56. perc: Hetest kaptak az oroszok, Iljina most a jobb felsőt választotta, de ez is bement neki. 21–25

55. perc: Kínai-gól! Rju vezette a labdát a fal előtt, majd feladta Nze Minkónak, aki kínaiból lőtt a hálóba. 20–25

55. perc: Győri időkérés.

55. perc: Sokáig keresték az oroszok a rést a győri védőfalon, míg egy lépéshibával elvesztették a labdát.

54. perc: Risztovszka lövése mellészállt, Rju passza nem jutott el Pinteához.

53. perc: Nze Minko egy csel után második szándékból dobta el, és a labda be is vágólott a kapuba. 24–20

52. perc: Szkorobogatcsenko találta el a jobb kapufát, de összekaparták a kipattanót a moszkvaiak, majd kiharcoltak egy hetest. A hetest Iljina a bal alsóba lőtte. 23–20

50. perc: Glauser megint nagyot védett, Fodort ellökték, de a bírók nem fújtak.

49. perc: Nze Minko remek pattintott átadását Oftedal szedte össze, szabálytalankodtak vele, hetes. A hetest Rju megint csak a léc alá vágta. 19–23

48. perc: Nze Minkónál belemenést fújtak, a moszkvaiak távoli lövése viszont teljesen hatástalan volt.

47. perc: Szkorobogatcsenko jól játszik, nem lehetett most sem megállítani, belőtte. 19–22

46. perc: Glauser remek védése után jöhetett az ETO, Oftedal egyedül próbálkozott, és magabiztosan lőtte be a helyzetét. 18–22

45. perc: Orosz időkérés.

45. perc: Oftedal kapta beállóban, vonalra lépett, ezért nem volt érvényes a gólja. Viszont Háfra labdát szerzett, meglódult előre, és a hálóba pattintott. 18–21

43. perc: Szkorobogatcsenko kapott labdát beállóban, és kis szerencsével be is lőtte a helyzetét. 18–20

42. perc: Gros megint maga próbáljozott, de ezúttal Glauser védett. A másik oldalon a jó formában lévő Rju lövése talált utat a kapuba. 17–20

40. perc: Gros átlövése nem találta el a kaput, jöhetett a Győr. Oftedal bejátszása ezúttal sem volt jó...

39. perc: Oftedal próbálkozott betöréssel, hetest kapott. A hetest Rju a léc alá vágta. 17–19

38. perc: Oftedal könnyelmű passza után Risztovszka indult meg, és a góljával egy gólra feljöttek az oroszok. 17–18

37. perc: A győri támadás gyorsan véget ért gól nélkül, ahogy a másik oldalon sem tudtak betalálni.

37. perc: Dmitrijeva került helyzetbe, és be is lőtte. 16–18

35. perc: Elrontott győri akció után Risztovszka talált be hosszú idő után, de sok örömödésre nem volt lehetősége az oroszoknak, mert Brattset állította vissza a különbséget. 15–18

34. perc: Egy ki szerencse az oroszoknak is kell, Ana Gros lövése Glauserről pattant a kapuba. 14–17

33. perc: Gros lövését védte Glauser, de a labda visszakerült az oroszokhoz, amíg el nem adták... Ebből indult gyorsan Nze Minko, és a ziccert a jobb felsőbe vágta. 13–17

32. perc: Oftedal megint alulról lepte meg Kaplinát, három gól a győri előny. 13–16

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, vezet a Győr. 13–15

30. perc: Iljina lövését védte Solberg, gyorsan indult a Győr, majd kicsit megállt, hogy az utolsó 15 másodpercre kitaláljon valamit. Sikerült is, mert Rju ejtett szépen a hálóba. 13–15

29. perc: Kölcsönös rontások után jöhettek a győriek, Nze Minko találta meg Fodort a bal szélen, a magyar játékos pedig remekül ejtett a kapuba. 13–14

27. perc: Elrontott győri támadás után az oroszok jöhettek, és bár úgy tűnt, senki sem bántotta az orosz beállót, mégis hetest kaptak. A hetest Iljina a jobb alsóba lőtte. 13–13

26. perc: Samanouszkaja maradt egyedül beállóban, kapta a labdát, és a bal alsóba lőtt. 12–13

25. perc: Az ETO viszonylag hosszan támadott, többször is megakasztották az oroszok az akciót, majd Oftedal a kapus lába között suhintott gólt. 11–13

24. perc: Gros lőtt távolról, az erős lövés mellészállt.

23. perc: Orosz időkérés.

23. perc: Labdaszerzés után Oftedal indította Nze Minkót, aki megtalálta Blohmot, a svéd játékos pedig magabiztosan lőtt a hálóba. 11–12

23. perc: Nze Minko óriási csellel ugrasztotta meg az előtte álló védőket, majd a hálóba pattintott. 11–11

22. perc: Újabb hetest kaptak az oroszok, és Iljina ezúttal a bal alsóba lőtt. 11–10

22. perc: Elképesztő gólt szerzett Dmitrijeva, betörés után lőtt a léc alá, aztán szinte pillanatokkal később Rju válaszolt a másik oldalon. 10–10

21. perc: Emberelőnybe került a Győr, Blohm máris helyzetbe került, és be is dobta. 9–9

21. perc: Szkorobogatcsenko lőtte rá messziről, de azért lett gól, mert egy védőn megpattant a labda. 9–8

20. perc: Remek bejátszás után Blohm fordult be, és lőtt a hálóba. 8–8

19. perc: Szakmányban harcolják ki a heteseket az oroszok, Iljina ezúttal is belőtte. 8–7

19. perc: Nze Minko lendületből, alulról surrantotta be a labdát a jobb alsóba. 7–7

18. perc: Rju lövését könnyen védte a kapus, a kétgólos előnyért támadtak a hazaiak, de rosszul passzoltak emberelőnyben.

17. perc: Oftedalnál lépéshibát fújtak, az orosz támadás pedig úgy ért véget, hogy Hansen ellökte Grost, ezért kiküldték két percre. A hetest Iljina lőtte a kapuba. 7–6

16. perc: Heindahl kapta a labdát beállóban, befordult, és be is vágta. 6–6

16. perc: Solberg szép védése után jöhetett a Győr, Faluvégi szedte össze a labdát a jobb szélen, és ügyesen lőtt a kapus lába között a hálóba. 5–6

15. perc: Gyönyörű győri támadás volt, Rju viszont szabálytalan volt, helyet csinált a falban.

14. perc: Mihajlicsenko keze eléggé sül ezekben a percekben, most is szép gólt lőtt. 5–5

14. perc: Oftedal tört be, ellökték, hetes. A hetest Hansen a bal alsóba lőtte. 4–5

13. perc: Risztovszka ugrott be a jobb szélről, de már nem tudta kellőképpen helyezni, Solberg védett.

12. perc: Schatzl megint helyzetbe került, de kicsúszott a kezéből a labda, nem találta el a kaput.

11. perc: Szigorúan védekezett a Győr, de a legvégén Mihajlicsenko távolról csak bevágta a jobb alsóba. 4–4

10. perc: Elvették a labdát az oroszoktól, a gyors győri támadás nem vezetett eredményre, de maradt a labda a zöld-fehéreknél. Hansen lövése a kapufáról jött ki, éppen Schatzl kezébe. Kezdődött újra a támadás. Rju kanyarodott fel, és nagy gólt lőtt a jobb felsőbe. 3–4

8. perc: Rju egészen erőtlen lövése is utat talált az orosz kapuba, de ezt maximum a hazaiak bánják. 3–3

8. perc: Újabb rossz győri támadás után Markova kapott labdát, végigrobogott a pályán, és biztosan belőtte a ziccert. 3–2

7. perc: Dmitrijeva tört be, belül védekezésért hetest kaptak az oroszok. A hetest Grosz a kapufára dobta.

6. perc: Solberg védése után Oftedal elhamarkodottan lőtt, blokkolták a lövését.

5. perc: Megvan az első győri gól, Hansen talált be betörés után, majd labdalopás után Oftedal lőtt gólt a kapu bal oldalába a rendezetlen védelemmel szemben. 2–2

4. perc: Markova nem teketóriázott, szépen lőtte be a helyzetét. 2–0

4. perc: Passzívig játszott az ETO, majd el is vették a labdát.

3. perc: Megvan az első gól, Risztovszka kapta a labdát a jobb szélen, és biztosan dobta be a helyzetét. 1–0

1. perc: A Győré volt az első támadás, Schatzl a bal szélről a kapus lábát találta el.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a CSZKA tiszta sötétkékben, a Győr tiszta fehérben játszik.

A Győri ETO már megnyerte a csoportját, így már ott van a nyolc között, de így is győzelemért utazik Oroszországba.A magyar csapat három kapusa közül Amandine Leynaud kapott pihenőt, rajta kívül Jelena Deszpotovics és Veronica Kristiansen – ahogy a győriek írták – „egészségügyi okok miatt” nem utazott el Oroszországba.