Hihetetlen izgalmak után nyert a Ferencváros a Dortmund ellen

PAPP BÁLINT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)PAPP BÁLINT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2022.02.19. 15:48
A női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának befejező fordulójában az FTC a német Borussia Dortmundot fogadta, és nagy nehézségek árán, de két góllal győzött (23–21), de a Rosztov-Don franciaországi győzelme miatt a csoport harmadik helyén végzett.
Alicia Stolle fontos gólokat szerzett
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍILIK (Fotó: Török Attila)
Alicia Stolle fontos gólokat szerzett A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍILIK (Fotó: Török Attila)

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 14. FORDULÓ

A-CSOPORT

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–BV BORUSSIA 09 DORTMUND (német) 23–21 (12–11)

Érd, 2000
néző. V: Duplij, Pobedrina (ukránok)
FTC: JANURIK – Malestein 2, Klujber 1, Kisfaludy, CSISZÁR-SZEKERES, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 4, Márton G. 3. Csere: Suba (kapus), Grbics 1, Hársfalvi, STOLLE 4, Sirián, Bölk 3, Kovács Anett 3, SZUCSÁNSZKI 2. Edző: Elek Gábor
DORTMUND: TEN HOLTE – Van Zijl 2, VAN DER HEIJDEN 4, GRIJSEELS 2, Freriks 3, Zschocke 2, J. Gutiérezz 2. Csere: Rönning 3 (3), Kücükyilidiz, Uscinowicz 1, Moreno 2. Edző: André Fuhr
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2. 11. p.: 5–4. 24. p.: 9–6. 28. p.: 11–9. 35. p.: 13–13. 39. p.: 16–13. 47. p.: 17–18. 51. p.: 19–19. 57. p.: 21–20
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 4/3
Elek Gábor:
– Nagyon sok minden kavarog bennem. Okosan és taktikusan kézilabdázott a Dortmund, a kapusa pedig parádésan védett. A támadójátékunk ezúttal elmaradt a tőlünk elvárható szinttől, a védekezésünk sok energiát felemésztett. A legfontosabb a győzelem volt, és sokadik olyan meccset játszottuk, amikor a hajrában helyén volt a szívünk és óriásit harcoltunk.
André Fuhr: – Megérdemelten nyert az FTC, az apró különbségek végül a hazai csapat javára döntöttek. Jó teljesítményt nyújtottunk, hatvan percen keresztül kiválóan küzdöttünk, mindig új megoldással rukkoltunk ki a harcban, ezért büszke vagyok a lányokra.

23/54 (43%)Gól/támadás21/54 (39%)

Hihetetlen izgalmak árán nyerte meg a Ferencváros az utolsó csoportmeccsét a női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában a német Dortmund ellen. Már az első félidő sem volt könnyű, hiszen a csapatok rengeteget hibáztak, percekig maradtak gól nélkül. A gólszegény találkozón a Ferencváros került fölénybe, és a 25. percben úgy tűnt, képes lesz elhúzni. Csakhogy a Dortmund nem adta fel, visszakapaszkodott egy gólra (12–11).

A második félidőben sem változott a játék képe, jobbára a Ferencváros vezetett, de sok volt a hiba, jól védtek a kapusok mindkét oldalon. A 40. perctől jött egy majdnem nyolcperces gólcsend, és a németek nemhogy egyenlítettek mínusz háromról, a vezetést is átvették, sőt a 47. percben két góllal vezettek.

A lövések nem találtak, Ten Holte remekül védett, de az utolsó öt percben nagyon felszívta magát a Fradi. Szinte eksztázisban védekeztek a hazaiak, és visszajöttek a meccsbe, majd Stolle és Márton góljával két góllal vezettek az 58. percben. De még itt sem volt vége, mert a németek nem adták fel, ezért fél perccel a vége előtt, egygólos előnynél Szucsánszki góljára óriási szükség volt, hogy meglegyen a győzelem (23–21).

Sok izgalmat nem tartogatott a Brest Bretagne–Rosztov-Don találkozó. Az orosz együttes félidőben már nyolcgólos előnyben volt, és a 9 gólig jutó Grace Zaadi vezérletével 29–18-ra kiütötte riválisát, minek után a második helyen végzett, így egyből a negyeddöntőbe került. Emiatt az FTC-nek két párharcot kell sikeresen megvívnia a budapesti négyes döntőbe jutásért. BŐVEBBEN ITT!

További eredmények
Brest Bretagne (francia)–Rosztov-Don (orosz) 18–29 (9–17)
Buducsnoszt (montenegrói)–Podravka Koprivnica (horvát) 27–21 (13–13)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Janurik újabb hatalmas védése, és vége. 23–21

60. perc: GÓÓÓL! Szucsánszki vállalta el, és bevágta! 23–21

60. perc: Üres kapuval a háta mögött jött a hazai támadás.

60. perc: Fél perc van hátra, jön a ferencvárosi időkérés.

60. perc: Hetest kaptak a németek, Rönning biztosan bevágta a jobb felsőbe. 22–21

59. perc: Emberelőnybe került a Dortmund, dráma. Bölköt küldték ki kétkezes lökésért.

58. perc: Mártonra jött ki a figura, és bár eddig nem sokszor sikerült neki betalálni, most jól koncentrált. 22–20

57. perc: Stolle fordult le a védőjéről, és remek gólt lőtt a jobb alsóba. 21–20

56. perc: Jól védekezett a Ferencváros, a Dortmund nem tudott lövőhelyzetbe kerülni, végül Janurik védett.

56. perc: Dortmundi időkérés.

55. perc: Zácsik valami óriási gólt lőtt átlövésből a bal felsőbe. 20–20

53. perc: Zácsik betörését védte a kapus, de maradt a labda a Fradinál. Bölk lövését védte a kapus, és az üres kapuba lőttek gólt Zschoke révén. 19–20

52. perc: Kisfaludyt küldték ki két percre, ezért kár volt. Sokáig támadott a Dortmund, de Grijseels lövését kivédte Janurik.

50. perc: Dortmundi labdavesztés után az egyenlítésért támadott az FTC. Bölköt lerántották, folytatódott az akció, és passzívnál Bölk balról a kapufa segítségével egyenlített. 19–19

49. perc: Sokáig támadtak a németek, de végül Janurik védeni tudott. Zácsik gyorsan indult, és nyolc perc után bevágta. 18–19

48. perc: Márton került ziccerbe, de Ten Holte kivédte a lövést.

47. perc: Újabb eladott labda után Freriks indult gyorsan, és biztos gólt lőtt. 17–19

47. perc: Grbics eladta, Van der Heijden belőtte. Óriási hullámvölgyben a zöld-fehérek. 17–18

46. perc: Újabb eladott labda után, hat perce nem szerzett gólt a Ferencváros, ráadásul Freriks egy gyors támadás után belőtte. 17–17

46. perc: Szerencsére rontottak a németek, de Bölk betörését bravúrral védte Ten Holte.

45. perc: Bölk lövését védte a kapus, de visszapattant a Fradihoz, hogy aztán egy újabb rossz lövéssel elvesszen a támadás lehetősége.

44. perc: Ferencvárosi időkérés.

44. perc: Moreno kapott labdát a bal szélen, rendkívül kiszorított helyzetből, de nagyszerű pörgetéssel mégis gólt szerzett. 17–16

44. perc: Újabb rossz passz a Ferencvárosnál...

43. perc: Nagyon magasan elszállt a német lövés a léc felett, de kellett is.

42. perc: Sokáig támadott a Ferencváros, de végül Kovács nehéz helyzetből nem tudtott betalálni.

42. perc: Eladott labda után Van Zijl került helyzetbe a jobb szélen, és Janurik lába között pattintott gólt. 17–15

41. perc: Az ellenakcióból emberelőnyt és hetest harcolt ki a Dortmund, amelyet Rönning pattintott a kapuba. 17–14

40. perc: Szabadon maradt a bal szélenMárton, és a rövidbe pattintott. 17–13

40. perc: A jó ferencvárosi védekezés miatt lövésig sem jutottak a németek, jöhetett a támadás a négygólos különbségért.

39. perc: Dortmundi időkérés.

39. perc: Zácsik nem várt szinte semmit, néhány másodperc után a kapu bal oldalába lőtt. 16–13

38. perc: Nagyon sokáig támadott a Dortmund, végül elvették tőlük a labdát.

37. perc: Belemenés a Dortmundnál, jöhetett az FTC, megint Kovácsra jött ki a figura, ő pedig most a jobb alsót választotta. 15–13

36. perc: Szép támadás végén Kovács Anett a jobb szélről okosan ejtett a jobb felsőbe. 14–13

35. perc: Zácsiknál fújtak belemenést, majd gyors indítás után Frericks lőtt könnyű gólt. 13–13

34. perc: Zschoke megint próbjálkozott, de ezúttal legalább egy hetest kiharcolt. A hetest Rönning a bal alsóba lőtte. 13–12

33. perc: Zschoke lövése ment mellé, a másik oldalon Stolle tört be az üres területre, és a kapu jobb oldalába lőtt. 13–11

32. perc: Grijseels alsó lövése nem találta el a kaput, a másik oldalon viszont Kisfaludy harcolt ki hetest. A hetest Klujber is kihagyta.

31. perc: Méghozzá Zácsik lövésével, de könnyedén védett Ten Holte.

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, egy gól az előny. 12–11

30. perc: Gyors gólváltás a végére, előbb Szucsánszki ejtett szép gólt, majd az utolsó másodpercekben a Dortmund is betalált. 12–11

30. perc: Van der Heijden egy jó csel után tört be, majd bevágta a jobb felsőbe.11–10

29. perc: Bölk nagyon látványosan mutatta, hogy hová fog lőni, Ten Holte védte is.

29. perc: Van der Heijden ezúttal alulról próbálkozott, de már ügyelt az ilyen lövésekre Janurik, és szépen védett.

28. perc: Stolle nemrég rontott, most azonban okosan figyelt, és a rövidbe lőtt. 11–9

27. perc: Kovács ismét nagyon éles szögből próbálkozott, de a kapus védett. A másik oldalon nem tudott egyenlíteni Gutiérrez, mert Janurik térddel védett.

27. perc: Ferencvárosi időkérés.

26. perc: Rossz hazai passz után passzívig játszott a Dortmund, és a védőfalba bemozduló Grijseels könnyű gólt lőtt. 10–9

25. perc: Újabb szerencsés gólt szerzett az egykori ferencvárosi Van der Heijden, a lövése a blokkról pattant a kapuba. 10–8

25. perc: Bölk támadta szépen a védőfalat, majd nagyon kilőtte a bal felsőt. 10–7

24. perc: Grijseels megint elengedte alulról, most azonban meglepte Janurikot, és szépített a Dortmund. 9–7

24. perc: Bölköt hiába húzták vissza, emberrel a nyakán is bedobta a gólt. 9–6

23. perc: Grijseels vállalta el talpról, de magasan ellőtte a labdát a kapu fölött.

23. perc: Dortmundi időkérés.

22. perc: Van der Heijden lövését védte Janurik, majd az ellentámadásból Kovács szinte az alapvonalról lőtt nagy gólt a jobb felsőbe. 8–6

21. perc: Felix beállóból lőhetett szép helyzetből, de a kapufa mentett. A másik oldalon Stolle tört be két védő közé, és be is lőtte végre. 7–6

20. perc:Ferencvárosi labdaszerzés után Zácsik kezéből esett ki a labda.

20. perc: Német lépéshiba után Bölk lövését védt remekül a kapus, Ten Holte.

19. perc: Passzív miatt elvették a dortmundiaktól, a gyors ferenvárosi akció végén Malestein megint kihagyta.

17. perc: A németek elrontották a támadásukat, Malestein is rontott azonban, a jobb szélről a rövidbe akart lőni, de védett a kapus.

16. perc: Kisfaludy harcolt ki hetest, Zschokét pedig kiállították. A hetest Malestein kihagyta...

16. perc: Klujber lövését védte a kapus, a másik oldalon pedig Gutiérrez bombáját hatástalanította Janurik.

15. perc: Szekerest küldték ki két percre, némileg szigorúan, majd Zschoke lövését védte szépen Janurik.

14. perc: Eladott labdával indulhattak a németek, majd Uscinowicz egészen távolról óriási gólt vágott a bal felsőbe. 6–6

13. perc: Hetest kapott a Dortmund, amelyet Grijseels a bal kapufára lőtt.

12. perc: Malestein maradt megint egyedül, mostanában szinte csak a szélről szereznek gólokat a csapatok, és ha már így adódott, megint a jobb fölsőbe lőtt. 6–5

12. perc: Van Zijl maradt egyedül a jobb szélen, jól be is lőtte, ezzel lejárt az FTC emberhátránya. 5–5

11. perc: Malestein kapott labdát a jobb oldalon, szabadon hagyták, ő pedig elvállalta, és kilőtte a jobb felsőt. 5–4

11. perc: Grbics bújt be két védő közé, és lőtt a hálóba. A középkezdés után Grijseels próbált az üres kapuba lőni, de a léc mentett. 4–4

10. perc: Mártont küldték ki két percre, Gutiérrez került helyzetbe a bal szélen, és biztosan pattintott a hálóba. 3–4

9. perc: Passzív volt a német támadás, jöhetett az FTC, Zácsik lőtte el jó messziről, éppen a jobb alsóba.3–3

7. perc: Emberhátrányban Van der Heijden talált be, majd gyors középkezdés után Klujber lőtt a hálóba messziről. 2–3

6. perc: Klujber csapta be Grijseelst, aki szabálytalankodott vele két percért. Márton újból elvállalta, most azonban már belőtte a bal felsőbe. 1–2

4. perc: De nem sikerült, sőt az ellenakcióból sokáig küzdött a Dortmund a gólért, végül elvesztették.

3. perc: Márton került helyzetbe a jobb szélen, de a pattintása fölément. Visszaszerezte a labdát a Ferencváros, így újra támadhattak az első gólért.

2. perc: Zácsik lövése fölészállt, az ellentámadásból Greriks maradt egyedül beállóban, és belőtte. 0–2

1. perc: Mindjárt góllal kezdtek a németek, Gutérrez lőtt a bal szélről a bal felsőbe. 0–1

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Ferencváros zöld-feketében, a Dortmund sárga-feketében játszik.