Bukarestben vesztette el veretlenségét a Ferencváros

PAPP BÁLINT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)PAPP BÁLINT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2021.11.20. 15:47
Nem ment a Fradinak Bukarestben (Fotó: Dömötör Csaba)
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 8. fordulójában az A-csoportot vezető Ferencváros Bukarestbe látogatott, ahol a legutóbb hazai pályán egy góllal legyőzött CSM Bucuresti-tel találkozott. Ezúttal a románok voltak jobbak, és lényegében végig vezetve hatgólos győzelmet arattak.

KÉZILABDA
NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR

8. FORDULÓ

A-CSOPORT
, 8. FORDULÓ
CSM BUCURESTI (román)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 27–21(16–11)

Bukarest, zárt kapuk mögött. V:
K. Gasmi, R. Gasmi (franciák).
CSM:
DAVIDSEN – C. Martín 3, A. Klikovac 1, OMOREGIE 4, RAMUSZOVICS 4, NEAGU 9 (1), Dindiligan 2.Csere: J. Grubisic (kapus), Arntzen 3, Broch, Aune, S. Dembélé 1, A. Gogirla. Edző: Adrian Vasile
FTC: Janurik – Malestein 2, Stolle, Behnke, Csiszár-Szekeres, E. BÖLK 9 (2), Márton G. 4.Csere: BÍRÓ B. (kapus), Grbics, Kisfaludy 1, Szucsánszki 1, Klujber 4, Tóth Nikolett, Kovács Anett, Hársfalvi. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–3. 12. p.: 5–5. 15. p.: 8–6. 18. p.: 8–8. 23. p.: 11–10. 34. p.: 19–12. 42. p.: 21–17. 47. p.: 23–19. 54. p.: 26–20. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 4/2
Adrian Vasile: – Rendkívül fontos volt nekünk, hogy megszerezzük a két pontot. Intenzív és kemény meccs volt, amilyen az összes találkozónk ilyen szokott lenni az FTC ellen. Majdnem egy hetünk volt, hogy felkészüljünk a mérkőzésre, csak erre kellett figyelnünk. A kapuban és védekezésben is hatékonyan teljesítettünk, a Fradi nehezen tudott lehetőségeket teremteni.
Elek Gábor: – Megérdemelten győzött a Bukarest. Nagyon sokat hibáztunk ahhoz, hogy nyerjünk, de még ahhoz is, hogy szűkebb legyen a vereség. Ennyi kihagyott ziccerrel nem lehetsz sikeres, de még a szoros állásra sincs esélyed. Elsősorban a támadójátékunk, de bizonyos periódusokban a védekezésünk is elmaradt a várakozástól. Csak a kapuban teljesítettünk jól, a többiek nem tudták megközelíteni ezt a szintet ezúttal.

A veretlenség és a csoportelsőség megőrzéséért szállt harcba a Ferencváros női kézilabdacsapata az idei utolsó Bajnokok Ligája-mérkőzésén Bukarestben. Az előjelek azonban finoman fogalmazva sem voltak jók az erőltetett menetben lévő magyar bajnoki címvédőnél, amely a hétközi, Győr elleni NB I-es vereség után utazott el a román fővárosba (ahol egyébként eddig még sohasem tudott pontot szerezni), ráadásul Szöllősi-Zácsik Szandrát is elveszítette – a válogatott balátlövő nem érezte jól magát, panaszai jelentkeztek az ETO-meccs után.

Ki tudja, talán a zárt kapu miatt, de az első percekben meglehetősen gyenge hatékonysággal lövöldöztek a csapatok, sok volt a hiba és a pontatlanság mindkét részről. Az első húsz percben még szoros volt az állás, de a románok klasszisával, Cristina Neaguval szemben nem voltak elég hatékonyak és agresszívak a zöld-fehér-védők, akik a beálló körüli védekezést sem tudták megoldani. Egyenlíteni ugyan sikerült a Fradinak, de elég volt néhány ziccerrontás, elkapkodott megoldás és technikai hiba, és a szünet előtt pillanatok alatt elhúztak az öt nullás rohamot produkáló hazaiak.

A második félidőben Bíró Blanka szállt be a vendégkapuba, a karmesteri pálca pedig Szucsánszki Zita kezébe került, de nem tudott zárkózni az FTC. A helyzetkihasználás továbbra is gyenge volt, gyenge lövéseikkel fájdalmasan sokszor tették naggyá Marie Davidsent a Bukarest kapujában a ferencvárosi támadók. A kétfrontos harcot eddig remekül tűrő Fradi felőrlődött a folyamatos hátrányban, nem volt meg a kellő élesség sem, a második félidőben hiába volt többször is esély arra, hogy négynél közelebb férkőzzön Elek Gábor csapata, mindig jött egy rossz megoldás. Nem volt reális esély a pontszerzésre, a múlt heti érdi meccshez képest jobban teljesítő és pihentebb CSM okosan őrizte előnyét, így a ferencvárosiak hét forduló után elszenvedték első vereségüket az aktuális BL-idényben. Ettől függetlenül a januári folytatást abszolút biztató helyzetből várhatja az FTC. 27–21

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, megérdemelten nyert a CSM. 27–21

60. perc: Bölk találta el a kapufát, Kovács megszerezte, majd ő is a kapufát találta el...

59. perc: Ez a Fradi-támadás is eladott labdával holt hamvába, de a hazaiak is kidobták a passzt az oldalvonalon kívülra. Aztán a Fradi adta el, ezt már Dembélé belőtte. 27–21

58. perc: Elhamarkodott Bölk-lövés után Bíró újabb óriási bravúrt mutatott be.

57. perc: Na, megtört a jég, Bölk átlövése talált utat a jobb alsóba. 26–21

57. perc: Bíró sokat véd, de ha nem sikerült gólt szerezni, akkor nem sokat ér...

56. perc: Bölk viszonylag gyorsan eleresztett egy lövést, de a léc mentett.

56. perc: Ferencvárosi időkérés.

56. perc: Bíró remekül védte Arntzen lövését.

55. perc: Szucsánszki lövését védte a kapus, a másik oldalon Dembélé lőtt mellé. Behnke került ziccerbe, de ezt is kivédte a kapus.

54. perc: Ez így már sok... Omoregie lőtt viszonylag könnyen gólt betörésből. 26–20

53. perc: Nehezen talált lövőhelyzetet a Ferencváros, Szucsánszkinak nem adtak hetest, Klujber viszont mellélőtt.

52. perc: Neagu viszi most a hátán a cspatát, remekül lőtt a jobb alsóba. 25–20

51. perc: Bölk harcolt ki hetest betörés után, amelyet ő maga lőtt be, méghozzá a jobb felsőbe. 24–20

51. perc: Tanácstalannak tűntek a románok is, de csak addig, amíg Neagu fel nem ugrott, és nem lőtt a jobb alsóba. 24–19

50. perc: Szabálytalan zárás miatt újabb ferencvárosi támadás zárult gól nélkül.

49. perc: Heteshez jutott a CSM, mert Brochot akadályozta Stolle. Neagu hetesét Bíró kivédte!

48. perc: Neagu lövését védte Bíró, a másik oldalon Klujber harcolt ki emberelőnyt. Sajnos Grbics eladta a labdát.

47. perc: Passzívig játszott a Fradi, majd Klujber egészen cselesen elengedte, és a kapu jobb alsó sarkába jutott a labda. 23–19

46. perc: Stolle kapott kétperces büntetést, Omoregie ezt villámgyorsan kihasználta. 23–18

45. perc: Emily Bölk óriási lendülettel kérte a labdát, majd irgalmatlanul nagy gólt ragasztott a bukaresti kapuba. 22–18

44. perc: Jó volt az elképzelés, és sajnos a megvalósítás is, mert Dindiligan remekül ejtett a kapuba. 22–17

44. perc: Bukaresti időkérés.

43. perc: Meglehetősen sokáig támadhatott a Ferencváros, de egy eladott labda miatt lövés nem lett belőle.

43. perc: Arntzent blokkolták a ferencvárosiak, de maradt a labda a hazaiaknál, és már passzív volt, amikor Neagu a kapufát találta el.

42. perc: Klujber belejött, sorban a harmadik gólját szerezte, ezúttal a kapus kezéről pattant a labda a hálóba. 21–17

41. perc: Szép volt. Klujber kanyarodott fel, és tíz méterről lőtt a jobb felsőbe. 21–16

40. perc: Nagy kár volt ezért. Úgy tűnt, Hársfalvi labdát lop, de Martín kaparintotta meg, és becsavarta a magyar kapuba. 21–15

39. perc: Rossz passz Neagutól, Klujber lőtte el, és megszületett az első gólja. 20–15

38. perc: Behnke dőlt a kapu felé, kapta a labdát, lökték, ez hetes. A hetest Bölk végezt el, és belőtte a kapu jobb oldalába. 20–14

37. perc: Ferencvárosi időkérés.

37. perc: Neagu remekül vette észre, hogy jön mellette Klikovac, passzolt, a csapattárs pedig belőtte. 20–13

36. perc: Rossz passz a románoknál, de hiába, ha a magyar helyzetek kimaradnak. Most Hársfalvi lőtt a kapusba.

35. perc: Szucsánszki nagyon aktív, és most átlövésből volt eredeményes. 19–13

34. perc: A másik oldalon Neagu jutott lövéshez, könnyen lőtt a jobb alsóba. Ez egyelőre elég sima. 19–12

33. perc: Hetest kapott a Ferencváros, Klujber viszont kihagyta...

33. perc: Újabb eladott labda, cserébe Martín lőtt egy gólt a szélről. 18–12

32. perc: Belemenés a Ferencvárosnál, de Omoregie lövését a nemrég beállt Bíró védte.

31. perc: ...Méghozzá két góllal, előbb Bölk, aztán Neagu lőtt nagy gólt. 17–12

31. perc: Elkezdődött a második félidő...

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, öt góllal vezet a CSM. 16–11

30. perc: Húsz másodpercük volt a románoknak, hogy gólt lőjenek, és ez szerencsére nem sikerült nekik.

30. perc: Hazai időkérés.

30. perc: Stolle labdát szerzett, majd óriási támadás végén Kisfaludy lőtt a léc alá beállóból. 16–11

29. perc: Nagyon nem megy most a Fradinak, ezúttal Malestein lőtt csúnyán fölé.

28. perc: Bölk lövését védte könnyen a kapus, de Artzen lövését is védte Janurik.

28. perc: Újabb elrontott Fradi-támadás után Janurik védte Martín ziccerét.

27. perc: Most Bölk vesztett labdát, és Omoregie ment előre, nem tudták megállítani, és belőtte a bal alsóba. 16–10

26. perc: Már öt oda. Tóth kezéből vette ki a labdát Arntzen, végigrohant a pályán, és belőtte.15–10

26. perc: Kisfaludy került negy helyzebe, de a kapufa hárított, a másikoldalon viszont Arntzen bedobta, ahogy kell... 14–10

24. perc: Márton ezúttal a felső sarkot válaszotta, de a kapus odaért. A másik oldalon viszont Martín szinte nulla fokos szögből lőtt a kapuba. 13–10

24. perc: Jobban figyelnek a védők Ramuszovicsra, így viszont lövéshez juthat Neagu, ő pedig belőtte. 12–10

23. perc: Márton megint helyzetbe került, ezúttal jobban koncentrált, és a jobb alsóba lőtt. 11–10

22. perc: Bölk remek passzából Márton lőhetett volna gólt, de a pattintása a kapu fölé ment. Az ellentámadásból viszont Ramuszovics kihasználta a helyzetét, kettővel vezetnek. 11–9

21. perc: Neagu bátran vállalkozik, nem lehetett neki ellenállni, simán lőtt a kapu bal oldalába. 10–9

21. perc: Bölk kapta a labdát, lendületesen tört előre, és belőtte a negyedik gólját. 9–9

20. perc: Bölk tört be két védő között, ellökték egy hetesért. A hetest Malestein a lécre lőtte, de a kipattanót Szucsánszki megszerezte. Grbics viszont eladta, Neagu gyorsan indult, és belőtte a bal felsőbe. 9–8

19. perc: Neagu lövését védte szépen Janurik.

18. perc: Sikerült is kihasználni az emberelőnyt, Márton lőtt gólt a bal szélről. 8–8

18. perc: A románok elrontották a támadásukat, majd a másik oldalon Omoregie-t küldték ki két percre.

16. perc: Sokáig támadott az FTC. majd végül nagy góllal szépített, mert Bölk lövése a bal felsőben kötött ki. 8–7

14. perc: Jött is a ferencvárosi időkérés.

14. perc: Megint Ramuszovics kapott jó átadást, és bedobta a helyzetét. 8–6

13. perc: Omoregie előbb lepattant a védőről, majd mivel nem hallott fújást, továbbment, és belőtte a jobb alsóba. 7–6

13. perc: Márton került helyzetbe emberhátrányban, és a kapus lába között lőtte be. 6–6

12. perc: Szekerest küldték ki két percre, mert hetest érően bántotta Ramuszovicsot. A hetest Neagu kegyetlenül bevarrta. 6–5

12. perc: Bölk vette észre a bal oldalon Mártont, aki a kapus lába között lőtt a kapuba. 5–5

11. perc: Artzen futott be a védőfalba, és lőtt könnyen a jobb alsóba. 5–4

11. perc: Bölk szinte lemásolta az előző gólt, ő is a jobb felsőbe zúdított. 4–4

10. perc: Neagu kapott zárást, amelyből szép átlövésgólt lőtt a kapu jobb felső sarkába. 4–3

9. perc: Lépéshibát fújtak a románoknál, az FTC ezúttal sokáig támadott, Grbics lövését lábbal védte Davidsen.

8. perc: Ferencvárosi labdaszerzés után megint Malestein próbálta meg a jobb szélről, de eléggé fölé ment a labda.

7. perc: Újra vezetett a CSM Ramuszovics beállógóljával, de szinte a gól után rögtön egyenlítés is következett, a középre befutó Malestein volt eredményes. 3–3

7. perc: A Fradi ezúttal is gyorsan válaszolt, Bölk lőtt átlövésből a román kapuba. 2–2

6. perc: Grbics lövését védte könnyen a kapus, a másik oldalon viszont Didiligan a bal szélről gólt lőtt. 2–1

6. perc: Ramuszovics kapott megint jó labdát, de a pattintása fölé ment.

5. perc: Stolle szerzett labdát, Bölk indított, Behnke a szaggatottról mellélőtt.

4. perc: Nem volt túlságosan kidolgozott a helyzet, Malestein el is rontotta.

4. perc: Neagu célozta meg a jobb alsót, de Janurik megint lábbal mentett.

2. perc: Neagu lövését védte lábbal Janurik, jöhetett a zöld-fehérek akciója. Grbics póbálkozott előbb, de megállították, aztán Stolle lövését védte Davidsen.

1. perc: Gyorsan egyenlített a Fradi, Malestein kapta a jobb szélen, és nagyon bevágta. 1–1

1. perc: A hazaiak kezdték a meccset az üres nézőtér előtt. Ramuszovics kapott labdát beállóban, és a kapufa segítségével talált be. 1–0

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés, a CSM fehér-feketében, az FTC zöld-feketében játszik.

ELŐZMÉNYEK

Sokszor futott már neki Bajnokok Ligája-fordulónak hasonló felütéssel az ősszel a Ferencváros női kézilabdacsapata, most sincs másként: rendkívül fontos mérkőzés vár rá.

A zöld-fehérek az aktuális idényben (is) hektikusan teljesítő CSM Bucuresti otthonában lépnek pályára, méghozzá jelentős téttel, hiszen a veretlenség és a csoportelsőség megőrzése múlik az idei utolsó csoportmeccsükön. Az elitsorozatban remeklő Fradi erőltetett menetből futott neki a világbajnoki szünetet megelőző utolsó klubhétvégének, miután egy hete is a román kirakatcsapattal találkozott Érden, és nyert szoros csatában (31–30), majd szerdán Győrben vívott bajnoki rangadót.

„Tudtuk, hogy telt házas mérkőzés lesz, sok Fradi-szurkoló is eljött, mégsem volt rajtunk nyomás – tekintett vissza a 25–20-ra elveszített győri meccsre Kovács Anett, az FTC válogatott jobbszélsője. – Elek Gábor is azt kérte tőlünk, hogy legyünk türelmesek támadásban, védekezésben pedig tegyük oda magunkat, és felszabadultan kézilabdázzunk. A végén kijött rajtunk a fáradtság, hiszen a CSM elleni BL-meccs sokat kivett belőlünk. Az jelenthetett fordulópontot a szünet után, hogy támadásban sokszor nem tudtuk kihasználni a helyzeteinket, jó néhány ziccert sem, a pontszerzéshez vagy a szorosabb eredményhez hatékonyabbnak kellett volna lennünk. A Győr védelme kemény, amivel tisztában voltunk, mégis nehezen oldottunk meg sok meccsszituációt.”

A 27 éves balkezes játékos – akit tavaly nyáron Békéscsabáról szerződtetett,múlt héten pedig 2024 nyaráig hosszabbított vele a bajnoki címvédő – szerint nincs teher rajtuk. A BL-ben még veretlenek, így csakis az a cél, hogy pontot raboljanak Bukarestből is.

„Zárt kapus meccsen kell pályára lépnünk a koronavírus-járvány miatt – folyatta Kovács Anett. – Kicsit furcsa lesz nézők nélkül játszani az elmúlt találkozóink után, amelyeken többezres tömeg volt. A helyzetkihasználásra mindenképpen figyelnünk kell, ugyanakkor úgy érzem, csakúgy, mint múlt szombaton, ismét a védekezésen lesz a hangsúly. Elemeztük annak az összecsapásnak a felvételeit, tudjuk, min kell még javítanunk. Gábor is arra hívta fel a figyelmet, hogy nyugodtan kézilabdázzunk, ne kapkodjunk, ne lőjünk kapura két-három passz után. Az elmúlt hónapok menetelésében fizikailag és mentálisan is elfáradt a csapat, így a győri meccs után kaptunk egy szabadnapot, hogy regenerálódni tudjunk.”