Női kézi BL: nem bírt a Krimmel a CSZKA, ismét győzött az Esbjerg

SZ. R.SZ. R.
2021.11.14. 18:00
Az Esbjerg továbbra is tartja a lépést a Ferencvárossal (Fotó: Getty Images)
Négygólos hátrányból felállva játszott 21–21-es döntetlent a CSZKA Moszkva a Krim Ljubljanával a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 7. fordulójában, míg az Esbjerg 32–29-es győzelmet aratott a Dortmund otthonában.

A CSZKA Moszkva először 7–6-nál szerezte meg a vezetést, de ezután a Krim egy 5–0-s periódussal négygólos előnyre tett szert. Végül ez a szünetre egyre apadt (12–11), de a második játékrész elején a vendégek ezt a minimális előnyt18–17-ig meg tudták őrizni. Ekkor az orosz együttes fordított, s noha két góllal is vezetett,21–21-es döntetlennel ért véget a találkozó.

A Dortmund az első félidőben 5–2-re, majd 8–6-ra is vezetett, de az Esbjerg felülkerekedett ellenfelén, és a szünetre már 20–14-es dán vezetésnél vonulhattak a felek. A fordulás után sikerült a németeknek egy 7–0-s szakasszal nyitniuk, és 21–20-ra fordítottak, de a lendületük ekkor elfogyott, a dánok pedig magabiztos játékkal 32–29-re győztek. Az Esbjerg ezzel a sikerrel tovább üldözi a Ferencvárost, jelenleg egy ponttal marad el a magyar csapattól.

A Vipers Kristiansand két góllal vezetett (15–17) az Odense ellen a szünetben, s a mérkőzést ötgólos sikerrel zárta. A BL-címvédő magyar válogatott játékosa, Tomori Zsuzsanna egy sárga lappal és egy kétperces kiállítással zárt, míg a korábban az FTC-ben és a Siófokban is szereplő Nerea Pena nem került a meccskeretbe.

A Metz a szünetben három góllal vezetett, majd a második játékrészben a Sävehofhoz hasonlóan 16 gólt szerzett, tehát kitartott az előnye, s megnyerte a meccset. A mérkőzés legjobbjának a 8 góllal záró metzi Astride N'Gouant választották.