Női kézi BL: a Metz megverte a Viperst, csoportelső a Győr!

M. D.M. D.
2022.02.05. 20:30
A sárga mezes Metz az ötgólos hazai siker után idegenben is legyőzte a Viperst (Fotó: EHF)
A Metz 31–25-re legyőzte idegenben a címvédő Vipers Kristiansandot a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában, ezzel eldőlt, hogy a B-csoportot a Győri ETO nyeri meg, amely így automatikusan bejutott a negyeddöntőbe. Az FTC csoportjában a dán Esbjerg végez az első helyen.

A-CSOPORT. Azt követően, hogy a Ferencváros idehaza 25–25-ös döntetlent játszott a Rosztov-Donnal, az Esbjerg remek második félidei játékának köszönhetően 11 góllal legyőzte idegenben a Buducsnosztot, ezzel biztossá vált, hogy a dán csapat végez majd a csoport élén. Pontszámban a Rosztov-Don még utolérheti az Esbjerget, de a tőle elszenvedett két veresége miatt meg már nem előzheti.

A csoport második helyéért nyílt a csata, az FTC-re a Podravka elleni idegenbeli és a Dortmund elleni hazai mérkőzés vár még.

B-CSOPORT. A forduló rangadóján a Metz 31–25-re legyőzte idegenben a címvédő Viperst, ami azt jelenti, hogy biztossá vált a Győr csoportelsősége. A norvég kirakatcsapat már pontszámban sem foghatja be az ETO-t, a francia gárda még igen, de az egymás elleni eredmények (39–30, 33–29) Ambros Martín együttesének kedveznének. A meccs legjobbjának egyébként Louise Burgaardot választották meg, de rajta kívül Tamara Horacek és Meline Nocandy is hat gólig jutott a Metznél.

Az Esbjerg mellett tehát a Győr is biztosan negyeddöntős már.