El: a Milan sima győzelmet aratott; Sallaiék ikszeltek

D. Á.D. Á.
2024.02.15. 22:58
A Milan három góllal volt jobb a Rennes-nél (Fotó: Getty Images)
A labdarúgó Európa-liga kieséses szakaszában a Milan 3–0-ra legyőzte hazai pályán a Rennes-t. A Qarabag idegenben aratott 4–2-es sikert a Braga ellen. A Benfica 2–1-re nyert a Toulouse-zal szemben, míg Sallai Roland és Szalai Attila Freiburgja gól nélküli döntetlent játszott a Lensszal.

Kirobbanó formában futballozott csütörtök este Ruben Loftus-Cheek, duplájával a Milan már a 48. percben két góllal vezetett a Rennes ellen. A 3–0-s végeredményt Rafael Leao állította be az 53. percben – a milánói együttes nagyon magabiztos előnyből várhatja a jövő heti visszavágót.

Szalai Attila nem kapott lehetőséget, Sallai Roland 86 percet játszott a Freiburgban, amely gól nélküli döntetlent játszott a Lensszal idegenben.

A Benficában Ángel Di María volt a hős a Toulouse ellen – az argentin a 68. és a 98. percben is bevágott egy tizenegyest, s mivel a kettő között Mikkel Desler betalált, a második büntető győzelmet ért a portugál csapatnak.

A jóval esélytelenebbnek tartott Qarabag meglepő módon nagyon sima, 4–2-es győzelmet aratott a Braga vendégeként.

EURÓPA-LIGA
A NYOLCADDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
Benfica (portugál)–Toulouse (francia) 2–1 (Di Maria 68., 90+8. – mindkettőt 11-esből, ill. Desler 75.)
Milan (olasz)–Rennes (francia) 3–0 (Loftus-Cheek 32., 48., Rafael Leao 53.)
Lens (francia)–Freiburg (német) 0–0
Braga (portugál)–Qarabag (azeri) 2–4 (Banza 44., Moutinho 90. – 11-esből, ill. Jankovics 21. – 11-esből,  Zoubir 54., 69. Benzia 65.)

KORÁBBAN
Feyenoord (holland)–AS Roma (olasz) 1–1 (Igor Paixao 45+1., ill. R. Lukaku 67.)
Galatasaray (török)–Sparta Praha (cseh) 3–2 (Demirbay 19., Krejcí 61. – öngól, Icardi 90+2. ill. Preciado 47., Kuchta 65.)
Sahtar Doneck (ukrán)–Olympique Marseille (francia), Hamburg 2–2 (Matvijenko 68., Eguinaldo 90+3. ill. Aubameyang 64., I. Ndiaye 90.)
Young Boys (svájci)–Sporting CP (portugál) 1–3 (Ugrinic 42., ill. Amenda 31. – öngól, Gyökeres 41. – 11-esből, Goncalo Inácio 48.)