F2: nem rendezik meg a 2013-as versenysorozatot

2012.12.07. 19:06
Jövőre nem rendezik meg a Formula–2-es autók versenysorozatát (FIA Formula Two Championship) – jelentette be a promóter Motorsport Vision.

A céget irányító korábbi Formula–1-es pilóta, Jonathan Palmer úgy fogalmazott: sem a versenyzők, sem a közönség soraiban nem aratott olyan nagy sikert a sorozat, hogy a jelen formájában megérné folytatni.

A Williams kasztnival épített, Audi motorral hajtott járművek szériája 2009-ban indult el újra, hogy versenyzési lehetőséget teremtsen a fiatal pilótáknak.

A Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) jelezte: továbbra is elkötelezett a fiatal pilóták Formula–1-be vezető útjának kikövezésében, és keresi a folytatás más lehetőségeit. A Motorsport Vision ötéves szerződést kötött az FIA-val, a 2013-as lett volna az együttműködés utolsó esztendeje.

A felek szerint a most véget érő együttműködés egyik fontos tanulsága, hogy egy ilyen széria csak több istálló bevonásával tehető versenyképessé.

Legfrissebb hírek

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Mercedes felülvizsgálati kérelmet nyújtott be az FIA-nak a bokszutcai gyorshajtásos ügy kapcsán

F1
2026.06.15. 14:51

Antonelli és Colapinto is büntetést kapott a futam után – változott a Katalán Nagydíj végeredménye

F1
2026.06.14. 21:13

A Red Bull és a McLaren is megtámadhatja az FIA döntését Gasly ügyében

F1
2026.06.12. 16:55

Az Alpine elérte a célját: Gasly visszakapta a monacói dobogót – hivatalos

F1
2026.06.12. 12:23

A Pirelli 2028-ig a Formula–1 hivatalos gumibeszállítója marad

F1
2026.06.11. 19:23

Russell képes lehet megtörni Antonelli menetelését Spanyolországban?

F1
2026.06.11. 17:48

Elismerte a pontatlanságot az FIA: újratárgyalják Gasly monacói büntetéseit

F1
2026.06.11. 15:49
Ezek is érdekelhetik