Chelsea-veréssel ünnepelte bajnoki címét a tartalékos Manchester City

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2023.05.21. 16:51
Álvarez góljával nyert a City (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 37. fordulójában a már bajnok Manchester City 1–0-ra legyőzte hazai pályán a 12. helyen álló Chelsea-t.

PREMIER LEAGUE
37. FORDULÓ
MANCHESTER CITY–CHELSEA 1–0 (1–0)
Manchester
,City of Manchester Stadion, 53 490 néző. Vezette: M. Oliver
MAN. CITY: Ortega – Walker, Akanji (Stones, 57.), Laporte (Rodri, 78.), S. Gómez (De Bruyne, 78.) – R. Lewis, K. Phillips – Mahrez (Haaland, 74.), Palmer, Foden – Álvarez. Menedzser: Pep Guardiola
CHELSEA:Kepa – Chalobah, Thiago Silva, W. Fofana – Azpilicueta, Enzo Fernández, Loftus-Cheek (Chukwuemeka, 81.), Hall (Koulibaly, 81.) – C. Gallagher (Madueke, 69.) – Havertz (Pulisic, 85.), Sterling (Mudrik, 69.). Menedzser: Frank Lampard
Gólszerző: Álvarez (12.)

Pep Guardiola elég tartalékosan küldte fel csapatát, többek között Kevin De Bruyne, Erling Haaland és Rodri is csak a padon ült a meccs indulásakor. Ennek ellenére magabiztosan kezdett az Arsenal szombati veresége miatt már bajnok Manchester City a Chelsea ellen, és a 12. percben meg is szerezte a vezetést Julián Álvarez góljával. Nagyjából fél órán át macska-egér játék folyt a pályán, de a hazaiak elszórakozták a helyzeteiket, főleg Phil Foden lábában maradt benne a gól. A játékrész utolsó negyedórájára ébredtek fel a londoniak, és előbb Raheem Sterling rontott el egy ziccert, majd Conor Gallagher fejelt a kapufára, egyenlíteniük így tehát nem sikerült.

A szünet utáni percekben többet birtokolta a labdát a vendégcsapat, a City átadta a területet, nem nagyon erőltette a támadásokat, inkább várta az esetleges kontralehetőségeket. Aztán visszavette a manchesteri együttes a kontrollt a labda felett, Kalvin Phillips pedig szintén a kapufára fejelt. A folytatás viszont már nem nagyon hozott izgalmakat, a hazaiak jól eladogattak, míg a vendégek nem vállalták fel a kockázatot, hogy mindent megtegyenek a pontszerzés érdekében.

Kis szerencsével egyenlíthetett volna a Chelsea, ám összességében megérdemelten nyert a visszafogottan játszó Manchester City, amely a klub történetében kilencedik alkalommal lett bajnok, zsinórban harmadszor. 1–0

A 15. vereségét szenvedte el a Chelsea a bajnokságban (Fotó: AFP)

A FORDULÓ TOVÁBBI EREDMÉNYEI
West Ham United–Leeds United 3–1 (Rice 32., Bowen 72., Lanzini 90+4., ill. Rodrigo 17.)
Brighton–Southampton 3–1 (E. Ferguson 29., 40., Gross 69., ill. Bednarek 58.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Bournemouth–Manchester United 0–1
(Casemiro 9.)
Fulham–Crystal Palace 2–2 (A. Mitrovics 45+5., 61., ill. Édouard 34., Ward 83.)
Liverpool–Aston Villa 1–1 (Firmino 90., ill. J. Ramsey 27.)
Wolverhampton–Everton 1–1 (Hvang Hi Csan 34., ill. Y. Mina 90+10.)

Tottenham Hotspur–Brentford 1–3 (Kane 8., ill. Mbeumo 50., 62., Wissa 88.)
Nottingham Forest–Arsenal 1–0
(Awoniyi 19.)

HÉTFŐN
21.00:
Newcastle United–Leicester City (Tv: Match 4)

Sárga lapok: 0–2

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek! A City egy góllal múlta felül a Chelsea-t.

90+4. perc: Chalobah fejelt fölé Mudrik jobb oldali szögletét követően.

90+4. perc: Pulisic bal oldali beadása utánAzpilicuetalőtt közelről a bal kapufa mellé! Foden is hozzáért, szöglet.

90. perc: Három perc a ráadás.

90. perc: Mudrik lőtt fölé 10 méterről. Ez többet ígért.

85. perc: Havertz is lejött,Pulisic jut pár játékperchez.

81. perc: Hall és Loftus-Cheek fejezte be, Koulibaly és Chukwuemeka kap lehetőséget.

78. perc: Gómez és Laporte jött le,De Bruyne és Rodri állt be.

77. perc: Álvarez lőtt távolról Kepa kezébe.

74. perc: Mahrezt váltotta Haaland.

71. perc: Mahrez kézzel tette maga elé a labdát, ezt követően Álvarezt hozta százszázalékos helyzetbe, aki a kapuba passzolt. Természetesen a kezezés miatt nem adta meg a gólt Michael Oliver.

69. perc: Havertz lőtt gyengén kapura 18 méterről, Ortega simán lehúzta.

69. perc: Sterling ésGallagher helyénMudrik és Madueke.

66. perc:Gallagher taposott oda Gómeznek, amely utánEnzo Fernández kapott sárgát, valószínűleg reklamálásért.

63. perc: Sterling lőtt középre távolról, simán a kapusé lett a labda.

58. perc: A másik oldalon Hall lőtt 15 méterről, Ortegának kellett kitolnia az életerős lövést a bal alsóból!

58. perc: KAPUFA!Mahrez beadása utánPhillips fejelt 8 méterről, és találta el a bal kapufát!

57. perc:Akanji helyén Stones a Citynél.

53. perc: Enzo Fernández beadása után Chalobah fejelt gyengén, ez a labda is könnyedén lett Ortegáé.

51. perc: Hall 20 méteres lövése középre ment, Ortega biztosan fogta.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés!

Sárga lapok: 0–1

45+3. perc: Vége az első félidőnek! Előnyben a City.

45. perc: Egy perc a ráadás.

43. perc:Phillips lőtt 25 méterről mellé.

36. perc: KAPUFA! Hall bal oldali beadása utánGallagherfejelt 5 méterről a bal kapufára!

Sterling (jobbra) kihagyta a ziccert (Fotó: AFP)

33. perc: Chelsea-ziccer! Havertz ugratta ki Sterlinget, aki 12 méterről el akarta gurítani a labdát Ortega mellett, de az elakadt a kapusban!

29. perc: Helyzet! Foden emelte át Kepát 14 méterről Phillips remek indítása után, a labda nem sokkal ment el a jobb kapufa mellett!

24. perc: Palmer lőtt balról, ami talán bepassznak jobb lett volna, mindenesetreChalobah-nak kellett kivágnia a kapu elől.

18. perc: Havertz rúgta fel Phillipset, sárga lap.

15. perc: Palmer tette középre a labdát balról, Lewis sarokkal továbbította Álvareznek, őFodennek, akinek a lövése lepattant egy védőről, majd Mahrez is kapura lőtt, de ez is lejött a blokkról.

Álvarez szerzett vezetést a Citynek (Fotó: AFP)

12. perc: GÓL! VEZET A CITY!Fofana adta el a labdát, amely utána Palmerhez került, ő továbbpasszoltÁlvarezhez, aki 12 méterről a jobb alsóba lőtt! 1–0

8. perc: Foden lőtt jócskán mellé 28 méterről.

3. perc:Gómez lőtt 20 méterről mellé.

A City világoskék felsőben és sportszárban, fehér nadrágban, míg a Chelsea sötétkék felsőben és nadrágban, fehér sportszárban játszik.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A hazaiak indították útjára a labdát.

Így ünnepeltek a City-szurkolók a meccs előtt (Fotó: AFP)

ELŐZMÉNYEK

Az Arsenal szombativereségemiatt a City már bajnok, a klub történetében kilencedik alkalommal, zsinórban harmadszor.

A BL-döntős manchesteriek bombaformában vannak a bajnokságban (is), az előző 11 mérkőzésüket megnyerték, 14 meccs óta veretlenek. A Chelsea-nek továbbra sem megy Frank Lampard irányítása alatt, de legalább a zsinórban elszenvedett négy vereség után az előző két találkozón szerzett négy pontot.

Ebben a szezonban már negyedszer találkozik egymással a két csapat. Mindhárom eddigi találkozót a City nyerte meg, a Ligakupában 2–0-ra, a bajnokságban 1–0-ra, az FA-kupában pedig 4–0-ra.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Manchester City–Chelsea mérkőzés a Premier League-ben!