PL: hátrányból állt fel, kettővel verte meg a Brentford a Tottenhamet

K. B.K. B.
2023.05.20. 15:30
Érthető Bryan Mbeumo felhőtlen öröme: két gólt lőtt a Tottenhamnek (Fotó: Getty Images)
A Brentford 0–1-ről fordítva 3–1-re nyert a Tottenham otthonában szombaton, az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság (Premier League) 37. fordulójában.

Úgy sikerült nyernie a Brentfordnak, hogy a liga idénybeli harmadik legjobb góllövője, Ivan Toney nem léphetett pályára a Spurs ellen, mivel az angol szövetség (FA) a sportfogadásra vonatkozó szabály megszegése miatt szerdán nyolc hónapra eltiltotta minden labdarúgással kapcsolatos tevékenységtől.

A vezetést a Tottenham szerezte meg, a 8. percben. Nem akármilyen góllal! Huszonöt méterről, szemből jutott szabadrúgáshoz, Dejan Kulusevski talppal meghúzta a labdát, így lekészítve azt Harry Kane-nek, aki óriási gólt lőtt a bal felső sarokba (VIDEÓ ITT!), 1–0. Kane ezzel a 38 meccses Premier League-éra óta az első olyan játékos, aki egyetlen idényen belül 25 különböző mérkőzésen talált be!

A második félidőben rövid időn belül fordult a kocka, Bryan Mbeumo az 50. és a 62. percben egyaránt betalált, előbb 15 méterről, balról (VIDEÓ ITT!), utóbb Hickey szép kiugratásából (VIDEÓ ITT!). A 3–1-es végeredményt Yoane Wissa állította be, miután Baptiste könnyedén leszerelte a tizenhatosa előtt bizonytalankodó Skipp-pet (VIDEÓ ITT!).

Vereségével a Tottenham veszélybe sodorta az Európa-Konferencialiga-selejtezőt érő hetedik helyét. A Brentford mindössze egy pontra került tőle, s a kilencedik pozícióban tanyázik.