PL: pontot mentett, de reális esélye így sem maradt a BL-indulásra a Liverpoolnak

CS. M.CS. M.
2023.05.20. 18:11
Fontos két pontot bukott el a Liverpool (Fotó: Getty Images)
A Liverpool nagy meglepetésre csak egyenlíteni tudott az Aston Villa ellen (1–1), míg a Manchester United 1–0-ra legyőzte idegenben a Bournemouth-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 37. fordulójának szombati játéknapján.

BOURNEMOUTH–MANCHESTER UNITED

A BL-indulás szempontjából fontos meccs volt ez az MU-nak, amit rögtön az elején be is bizonyított a bennmaradását már bebiztosító Bournemouth ellen: Casemiro, ha nem is ollózós, akrobatikus mozdulattal szerezte meg csapatának a vezetést a 9. percben. A meccs további részében is a manchesteriek irányítottak, de az eredmény már nem változott. 0–1

LIVERPOOL–ASTON VILLA

Az elmúlt hetekben nagy rohanást, biztató győzelmi szériát bemutató Liverpoolnak mindenképp győzelemre lett volna szüksége Unai Emery csapata ellen, de ezen a délutánon a pontosság és a szerencse is elpártolt a „vörösök" mellől. Pedig utóbbit nehéz lett volna kiemelni még a 22. percben, hiszen ekkor Ollie Watkins büntetőt hibázott a vendégeknél.

Ezt azonban Jacob Ramsey 27. perces gólja követte, míg a Liverpool hiába dolgozott ki sok helyzetet, nem tudott a kapuba találni, ráadásul több véleményes szituációban, lehetséges büntetőnél néma maradt a játékvezető sípja. A végén aztán az Anfieldtől búcsúzó Roberto Firmino kiegyenlített, így matematikai esélye még marad a Liverpoolnak a BL-re, de elenyésző. 1–1

A Wolverhampton úgy játszott 1–1-es döntetlent a kiesés elől menekülő Evertonnal, hogy utóbbi a 100. (!) percben egyenlített Yerry Mina találatával. A már „tét nélkül” játszó csapatok csatáján a Fulham fordított a Crystal Palace ellen, ám utóbbi a hajrában kiegyenlített, így 2–2 lett a vége.